Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luci79
10. aug 2011

@dadka212 a aky pomer slahacky a smotany si davala, prosim...na 1slahacku 100g cokolady?

dadka212
10. aug 2011

@luci79 hej presne 1šlahačka a jedna čokoláda, na ohni roztopiť do bodu varu potom odstaviť a cez noc nechať vychladiť a vyšlahať so stužovačom...ja som na rady babeniek tu pridala aj jedno mascarponne a bola to jedna báseň 😵

luci79
10. aug 2011

@dadka212 hmmmm, tak to znie velmi lakavo....tak pridam aj mascarpone.....veeeelmi pekne ti dakujem 🙂

dadka212
10. aug 2011

@luci79 nemáš začo aj mne to tu bolo poradené 🙂 a super je to s malinami alebo čučoriedkami 😵

luci79
10. aug 2011

@dadka212 ufff, robis chute, ani nevydrzim cakat do buducej stredy 😀

fatima30
10. aug 2011

@vlada111
😀 😀 😀 MNE JE LUTO VYHODIT,a ked sa tam da aroma 😀 😀 😀 😀 😀 tak to bude perfektne 😕 😕

jakelina
10. aug 2011

@fatima30 mně třeba chutná jenom Sunar, nevím jakou chuť mají jiné mléka. 😒

lussy23
10. aug 2011

@reruna @yamahafazer - krásnučké dielka =)

lucula73
10. aug 2011

@luci79 ahoj,ja som ten krem robila v sobotu,dala som aj mascarpone a mrazené maliny a dnes dojedol mm posledný kusok,stále to držalo pokope 🙂 .inak bol fakt vynikajúci 😉

juj dievčatá,pečiem akurát ten orechový korpus,čo som sa tu minule pýtala na recepty...vybrala som ten zo 6 vajec...čo pridala @jakelina...a normálne mi kypííííííííííííííííííí z formy 😕 😕 .....nejak ho je veľa,som dala rýchlo alobal po obvode,nech to trochu udrží,som zvedavá aký bude,ale asi vysoký 😉

mizulienka
10. aug 2011

@jakelina celkovo ta torta sa mi nevelmi pacila, ale tie cipky tam vyzerali dobre 🙂

kvojtanikova
10. aug 2011

baby ja mam uplne ale uplne hlupu otazku tak sa mi prosim nesmejte: Kupila som Wilton gelove farby (take v tych malych plastovych akoby tubickach - flaskach), cca 2,50Eks. A teraz sa pytam - s nimi sa maluje alebo sa s nimi farbi hmota? Pytam sa preto, lebo ja som trochu toho gelu dala na hmotu a cele som to miesila v prstoch lebo som chcela mat tu hmotu taku celu farebnu, lenze hmota (SFF) mi zmakla, zacala sa lepit, mam upatlane cele prsty a navyse ani to zafarbenie nie je rovnomerne ale akoby mramorovane. To teda nie su farby na farbenie hmoty ci ako? A ked sa s nimi ma malovat - maju sa riedit alebo tak nanasat? Dakujem.

jakelina
10. aug 2011

@lucula73 a jakou máš formu. Já ho dávám do 26 a nikdy mi nepřetekl. To mě mrzí, že se ti nedaří. Možná se trochu sesedne.

vinka
10. aug 2011

Baby všetkým Vám dakujem.Som si všetke pomoci prečítala.tak uvidím ako ju zlepím len hlavne nech drží.Ale ten špendlík mi vyhovuje asi najviac.

jakelina
10. aug 2011

@vinka taky jsem dala špendlík s ozdobnou hlavičkou a vypadalo to hezky, tak čistě, nebylo to ničím ulepené.

dajna11
10. aug 2011

@fatima30 ja som robila z BEBY 😀 😀 😀 a bol super chuťovo.....umele mlieko ako umele mlieko,ked sa to zarobí a pridá tam cukor a tak,je to jedna chuť.

luci79
10. aug 2011

@dadka212, @lucula73 dievcata a mate skusenost s primiesanim mascarpone aj do cokoladovej parizskej plnky?

andriss23
10. aug 2011

@vinka pozri na túto moju z prvých výtvorov 😀 jak som to tam prišpendlila 😀 😀 😀

dadka212
10. aug 2011

@kvojtanikova no to mávam aj ja, umy si ruky osuš nechaj chvílk hmotu odpočinúť a potom znova miešaj kým nebude farba rovnomerná, ja mám arnoldovské svaly kým vymiesim hmotu na celú tortu do jednej farby 😅

kvojtanikova
10. aug 2011

@dadka212 dakujeeeem

dadka212
10. aug 2011

@luci79 to skúsenosť nemám,ale nemyslím, že by sa tým niečo pokazilo, veď mascarponne ide aj do tiramisu 🙂
@kvojtanikova nie je začo 😉

mia114
10. aug 2011

Ahojte
pred chvilou mi volala baba ci by som jej neupiekla tortu v tvare zvona tak teraz dumam akoi ju upiect 😕

vinka
10. aug 2011

@andriss23 ale toto špendlenie si zabudla odfotiť.Lebo to isto nieje vidieť 😀 😀 😀

andriss23
10. aug 2011

@lucula73 nad krémom s mascarpone už uvažujem ,že ho skúsim.len ma trocha schladila jeho cena 250g=3€.
ale raz skúsim 🙂 Prosím ťa ako tam dávaš mrazené ovocie,necháš rozmraziť,či z mrazničky rovno do torty?
mám lesnú zmes a neviem,či to po rozmrazení nebude moc mokré v tej torte 😨

andriss23
10. aug 2011

@vinka no vidím,že nič nevidím 😀 tá svetlá bodka v strede mašle to je ono 😀 😀 😀

dadka212
10. aug 2011

@andriss23 lesnú zmes rozmraziť a obaliť v práškovom cukre, ja najradšej kupujem čerstvé a u nás marcasponne 200g stojí 1,99

andriss23
10. aug 2011

@dadka212 ďakujem 🙂

ada9557
10. aug 2011

Ahojte.kráááásne krááááásne krááááásne.všetky tortičky.ja vás nedočítam ani do vianoc 😀 .pridávam po dlhom čase svoju jednul.len takú jednoduchú.mali sme chut na niečo sladké. 😀 😀 😀 Skúšala som tú gaštanovú plnku.mnam,mnam.......ale salková je salková 😵 😵 😵

dadka212
10. aug 2011

ja som dnes robila tú gaštanovú ale mne nechutí 😅 ale našťastie mužovi hej

lucula73
10. aug 2011

@andriss23
@dadka212 práveže som tu čítala,minulý týždeň,že to mrazené ovocie sa nemá rozmrazovať,ja teraz neviem,či som si to zle prečítala,ale ja som dávala zamrazené,korpusy som ničím nepoliala,aby to nebolo moc mokré 😉

@jakelina tak cesto neušlo,ten alobal to zachránil 😀 .Forma má cca 25cm,ale už trochu klesol,no merala som ho má bez pár milimetrov skoro 7 cm 🙂 ,takže krásne vyšiel.ďakujem za receptík 🙂 ,vyzerá byť taký ľahučký,nie histý,uvidíme zajtra,ak to prekrojím.
Ale skúsim a ostatné recepty,ak bude príležitosť 😉

@andriss23 ja som kúpila v akcii za 1,70..sa mi to videlo nejak málo,ale fakt toľko stálo 250gramové 🙂

andriss23
10. aug 2011

dievčatá práve vyrábam slivkovú nutelu,čo si myslíte,mohlo by to ísť pod poťah? 😵