Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bubadlo27
28. nov 2009

ahojte,
ja som rano videla tie alionuskine torty, krasne su 😉 🙂
cesy, dakujem za radu, tortu som predchvilou dokocila, nie je to sice taka krasa ako u vas, ale je to moje 2.torta 😀 😀 / ked xcete mozete sa kuknut 😉/
este na nej chybaju sviecky, a moze sa ist oslavovat 😉 🙂

alionuska
29. nov 2009

No veru adminka Ikke ma asi nema rada a vymazava ostošest! 😀 Nic nas nezastavíííííííííííí..tu su moje torty...

http://www.tortyodmamy.sk/?q=skolka-skola-stuzk...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=skolka-skola-stuzk...

alionuska
29. nov 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/mini...

http://www.tortyodmamy.sk/?q=skolka-skola-stuzk...

http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/hroch-och
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

henikav1
29. nov 2009

dobre ranko baby,
Alionuska ako sa ti dari? Co malicka? A Alenka ako prijala sestricku? Neziarli? Teraz mas dve pomocnice pri peceni; to sa ti uz bude lepsie piect 😉
Ja nejako nestiham nic, takze pecenie sa u nas momentalne nejako pozastavilo, ale obcas popozeram ako postupujete, no nadhera. Ja som videla tie minitorticky, nadherne su. Len nechapem, preco ti ich vymazali, ved ked existuje tema na torty, tak preco nemozes mat torty v albume?

cessy
29. nov 2009

heni ahoj, ze sa aj ukazes,prave vcera som na teba myslela, ze jak dlho si sa tu neukazala 😕 😵 😉

sofi07
30. nov 2009

bubadlo, ved je krasna! A dvojposchodova! 🙂

cessy
30. nov 2009

bubadlo ja som zabudla pozriet foto......., pekna torticka urcite sa pacila 😵

aveline
30. nov 2009

ahojte, tu je moj vytvor - 1. potahovana torta 😀
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2973080&i...
Korpus je mramorovy, plnka slahackova s ladovymi gastanmi. Hostom velmi chutila a dokonca im chutil aj ten potah - spravila som ho taky kyslejsi a mne jedinej nechutil.
Korpus sa mi vydul, robila som v hrnci a kraje som podla vasich rad nepotrela, tak neviem, co som pokazila 😒
A este velmi nevysiel ten potah /je taky pokrceny/ - valkali sme na igelite a zvrchu bol pekny rovny, ale my /s manzelom/ sme chytili igelit a cele sme to pretocili na tortu a az potom sme zistili, ze je pokrceny, ale uz sa s tym nic nedalo robit.
Inak vdaka za rady, nabuduce to bude hadam lepsie 😵

cessy
30. nov 2009

aveline kludne si korpus mohla zrezat, mne sa tiez skoro vzdy trosku vyduje,
a aky si robila potah????ake to mas leskle 😕 😕 😕
inak pekna torticka 😵

aveline
30. nov 2009

potah je klasicky "vas" z cukrikov - ruzovych pampusikov, az tak sa v skutocnosti neleskol ako na fotke, ale asi to bude tym, ze som chcela vyrovnat trochu ten pokrceny efekt, tak som namocenymi rukami trochu posuchala tortu 😅
a este to panacikove oblecenie malo byt cierne, ale vyslo mi len sede a asi som zle rozdrvila uhlie, lebo su tam trosku flaky
dakujem za pochvalu, vedela by som si to aj lepsie predstavit 😀 ale na to, ze to bola vobec moja 1. torta v zivote, tak som spokojna. Inak sa priznam, ze ja som v zivote este ani zakusky nepiekla, vzdy len kysnute, z listkoveho cesta alebo keksikovite 😨

cessy a ked zrezes korpus, spravis z toho tu puncovinu, co ste tu uz viackrat spominali?

cessy
30. nov 2009

aveline niekedy sa mi to vyduje tak 1-2 cm to zrezem... je to aj trosku take tmavsie, nie prihorene, tak to bud dam do mraznicky a potom ked mam toho viac tak spravim tu puncovinu, alebo to vyhodim. z puncovinou som robila len ale 3x 😉

henikav1
30. nov 2009

cessy, vidim, ze ty uz robis vaznu konkurenciu aj profesionalnym cukrarkam 😉
Ja vobec nic nepeciem, naposledy Mikovi na narodky,dokonca neviem ci budem stihat na Vianoce, no katastrofa. Teda to bol zart, nieco iste upeciem, ale mozno len na poslednu chvilu a mozno budem piect v noci. V praci mame blazinec, v skole tiez, same skusky 😖 Ako biflujem, tak nakukam a citam, takze viem o vas, len nestiham pisat

sofi07
30. nov 2009

aveline, mne to tiez niekedy vyduje a niekedy je krasne rovny, netusim, cim to je, mozno alionuska bude vediet. pekna torta a ta figurka je uplne super 🙂

sofi07
30. nov 2009

a aveline, blahozelam k ukonceniu studia 🙂

cessy
30. nov 2009

henikav nie, nie....nechcem robit konkurenciu, ja radim len s cim som doteraz mala skusenost, nechcem tu robit neaku skusenu cukrarku, to nie....ale viem ako to bolo ked som isla robit svoju tortu, cakala som kto mi na neaku otazku odpise a bola som velmi rada ked mi vobec niekto odpisal. mne to teda velmi pomohlo a aj teraz ked nieco potrebujem, tak som velmi rada ked si aj viac nazorov mozem precitat. takze ziadna konkurencia ...... 😉

henikav1
30. nov 2009

cessy, ty si ma nepochopila, to bola pochvala 😀 😀
Chcela som povedat, ze si velmi sikovna

cessy
30. nov 2009

ale vazne tu nechcem neako mudrovat 😨 🤐
😵 predsa alionuska je len jedna 😵

henikav1
30. nov 2009

no jasne alionuska je len jedna
Aj ju obdivujem, ako rychlo zacala piect a s dvoma malickymi babami
No ale aj ty si mi vela radila a poradila ked som potrebovala

cessy
30. nov 2009

heni rada poradim ked viem..... 😵 😉 , lebo ako som uz pisala,tak mne to velmi pomohlo

sse
30. nov 2009

aveline tlieskam ti k tortičke a k titulu tiež 🙂

henikav1
30. nov 2009

aveline, blahozelam aj ja, pozrela som tvoju torticku, strasne je mila, si sikulka 😉

cessy
30. nov 2009

heni ozaj a tu orchideu si este robila???alebo len vtedy raz???ja by som si zas chcela nieco po vianociach poobjednavat 🙂

henikav1
30. nov 2009

veru som odvtedy nerobila nic, ani orchideu, ani ziadnu tortu, vsetko je odlozene. Sice som bola na slovensku na vsechsvatych a nejake pomocky som si pokupila, aj farby, aromy a plnky.... ale asi to povytahujem uz len na vianoce. No a potom budem mat skusky, takze zase dlho nic, mozno sa zas chytim pecenia az tak v lete cez prazdniny.

alex21
30. nov 2009

heni drzime palce na skusky.
aveline pekna torticka. Na prvy pokus super. 😉
Babulky neviete mi dat nejaky recept na tu roladu aby sa mi biskvit nepolamal. Prosim 😔

henikav1
30. nov 2009

dakujem alex, budem sa snazit 😖 zatial sme mali len take lahsie a teda tie boli v pohode, ale to co nas caka teraz je horor z matiky 😀
ale na vianoce sa vyblaznim v kuchyni, chystam sa robit kosik s broskynkami. No a samozrejme drobne pecivo

sse
1. dec 2009

alex vedela by som ti napísať na banánovú roládu ale až večer keď prídem z roboty. bude stačiť potom? a ešte minule som tuším videla v nejakom časopise na kokosovú skúsim pohľadať a potom ti napíšem 😉

aveline
1. dec 2009

baby, dakujem 😵
cessy, presne si to vystihla s tym radenim, som rada, ze ste ochotne pomoct.......asi by som to pohnojila, keby mi neporadite 😉 a ked budem skusenejsia, aj ja Vam budem radit, ak budete potrebovat 😀
ten vyduty vrch som nemala vobec zhoreny, my mame totiz plynovu ruru /sucast bytu 😠 v 21. storoci, nechapem/, ja som sa skor bala, ze spodok mi zhori, ale nastastie nezhorel.
heni, co a kde studujes?

cessy
1. dec 2009

heni ja ti tiez jeden recept dam na roldu, ale az ked uspim maleho, ok 😉

sse ja som si myslela ze mas dietatko a teraz pozeram do pasu a ty nic, normalne som bola v tom ze mas dievcatko, ani neviem preco som si to myslela 😉 😵 😅

aveline ani mne vrch este nezhorel, len je to trosku take tmavsie, nie cierne 😅

sse
1. dec 2009

joj cessy ani nevieš ako veľmi by som to bábo už chcela mať. a keď budem mať dievčatko tak ho snáď aj po tebe pomenujem 😀 Ako sa voláš?

cessy
1. dec 2009

sse jeej to ma potesilo, ale po mne meno asi nieeeee 😖 , to je na dnesnu dobu uz nemoderne, neaktualne ☹