Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
13. aug 2011

@mariann2 dakujeeem jasne inspiruj sa len daj lahsie vlajky, my sme vybrali aj tazsie co ja som teda nepoznala, ale ten chlapcek, ktoremu som to robila ze vie skoro vsetky, tak uvidim ci isto vie 🙂

fatima30
13. aug 2011

@dajna11
na tvojho macika to nema ale nemam zatial tie gleove farby na ocka,aby som mohla robit tvaricky,zvieratka...... 🙂

fatima30
13. aug 2011

@mariann2
dakujem,no snazila som sa fakt,ale ked si pozrem ostatnych tak to je slabota

mrka2
13. aug 2011

@mariann2 😲 😲 😲 druhy mesiac a uz taka torta? no ja peciem vyse roka,ale toto by som veru nedokazala 😕 super!!! 😵
@fatima30 co sa ti nepaci? ved je velmi pekna!
@ikula2 super zemegulka

mia114
13. aug 2011

ahojte
jaaaaj, dnes bol des den, nedarilos a mi vobec ☹ robila som torticku pre drobca a ako naschavl mi to dnes neslo, sestra mi aj pomahla, bo sme si zmysleli ze spravime vlacik so 4vagonmi, no des. Som smutna trosku, ze prave mojmu drobcovi mi nevysla torta uplne ako som chcela 😒
tu je
skusala som roibit aj plnku parizska slahacka a mascarpone je moc mnam 🙂
no Inac ta rota nemala byt taka obrovska, no nejak sme to neodhaldi tak mame co jest 😀 😀 😀
a este tu je jedna foto torty so zeusom, som tam dopisovala to happy birthday.

mia114
13. aug 2011

nejak mi to dalo daleko ten vlacik n eni ho moc dobre vidiet

mrka2
13. aug 2011

dievcata,ja som si dnes nasla na testiku dve palicky,ale pssst,este to nechcem zakriknut 🤐 ale som sa musela podelit o novinu 😀

dajna11
14. aug 2011

@fatima30 juj moja ja síce vela nepečiem,mám toho za sebou malo,ale tak moja prvotina...nemám foto...ale tvoj výtvor je lepší.)

dajna11
14. aug 2011

@mrka2 držíme palce aj na nohách🙂

reruna
14. aug 2011

Ahoj, včera mi nešel koník celý den, tak jsem dneska jen rychle proletěla fotky dortů a dala liky, super dílka jste přidaly... a nové pekařky taky 🙂

gumkacka1
14. aug 2011

@mariann2
@lamps
@lucula73 dakujem babulky, velmi ste mi pomohli 🙂

gumkacka1
14. aug 2011

@mrka2 krasne auticko. To si robila podla nejakeho postupu?

jerryjanka
14. aug 2011

dakujem za like-y, viem nie je to stale bohviečo, nikdy som nebola nejako zručná a nemam ani umelecké vlohy, ale na domace pečenie pre rodinku a známych to bude snad stačiť. 🙂

jakelina
14. aug 2011

@mia114 mi se zdá ten vláček úplně perfektní. 😉
@mrka2 gratulace k dvěma čárkám, za chvilku tu bude další miminko 😉

peroli
14. aug 2011

@mrka2 tak to tfuj tfuj tfuj.. 😉 a hodně potichu gratuluju 😵

lusil2005
14. aug 2011

@mrka2 wooooooooooooooooooooooow to je paraaaaada!!!!! aj ja drzim vsetky mozne palce co tu mam!!!!

mrka2
14. aug 2011

@gumkacka1 nie nie, to len tak som si to vyskladala z cesta do tvaru auta. ja som zistila,ze podla postupu neviem urobit nic, proste musim na to sama prist. 😔

janulkamartinko
14. aug 2011

@ikula2 rada by som dala foto z blizka no je to fotene len telefonom,ale su to akoze kvietka podla tohoto http://www.tortyodmamy.sk/jednoduche-elegantne-... ale ja som nemala taku formicku tak som robila z maleho srdiecka a lepila k sebe,no aj tak sa mi rozchadzali,bol to prvy pokus nabuduce budem mudrejsia tak nech sa to dari,a piestiky boli len zostrihnute a zapichnute 🙂

janulkamartinko
14. aug 2011

@mia114 Ale ved su prekrasne,drobec sa urcite potesi,aj ja som mala tyzden nejaky prekliaty :( tiez sa mi nedarilo....

katy1979
14. aug 2011

@mia114 vsak je krasny vlacik. co je na nom zle?

@mrka2 gratulko a nech vsetko prebieha bez problemov.

baby co bolo tento tyzden lebo tolko z vas pisalo ze sa im vobec nedari. esteze som nepiekla.

lussy23
14. aug 2011

@lucula73 - krásnučká
@jerryjanka - kráasnučké
@ikula2 - parádna zemeguľa
@fatima30 - veľmi peknučká
@mariann2 - je nádherná. nepovedala by som, že pečiete len 2 mesiace 🙂
@zuzana124 - krásne dielka

lussy23
14. aug 2011

@mia114 - nádherný je ten vláčik

broucek2
14. aug 2011

@mia114 dorty jsou krásné, nevidím chyby
@mrka2 gratulace a snad vše dopadne dobře

mrka2
14. aug 2011

Dakujem vam vsetkym za gratulacie, snad to dobre dopadne 🙂

pridavam este moju vcerajsiu

mariann2
14. aug 2011

kočky potrebujem poradiť, kúpila som si u moniky v e-shope silikónovô formu na guličky a neviem ako sa s ňou robí ☹ , neviem ten guľôčkový pásik odtiať vybrať, ako sa to robí? ďakujem vám za rady

lussy23
14. aug 2011

@mrka2 - krásne fraby krásna tortička

ellise
14. aug 2011

@mariann2, @lucula73 já to dělala obráceně, teda vyválela si trochu silnější plát než obvykle, na to položila podložku a po ní jsem projížděla válečkem, na kraji ještě přitlačila rukama, a na třetí pokus to šlo, mně se navíc osvědšilo trochu si podložku posypat práškovým cukrem aby se moc nenalepila na hmotu

lucula73
14. aug 2011

@lussy23 ďakujem za pochvalu 😉
@mariann2 čo som videla na stretku,tak riadne natlačili tú hmotu do formičky,dali na chvílu do chladničky alebo skor mraziaka,to stuhlo,potom to šlo bez problémov vyklopiť....a tú zvyšnú hmotu čo prečnieva,nožíkom treba zrezať preč 😉 .len neviem či pred stuhnutím alebo po... 😕

lucula73
14. aug 2011

@ellise mne sa nelepila,ale ak som to robila tak ako ty píšeš,tak ten vzor tam mal milion duchov 😀 .proste poposúvané....asi to chce fakt cvik 😉

lucula73
14. aug 2011

@mrka2 tie veľké kvietky si ako robila?