Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
25. apr 2009

HOlky, ja ziju v CR, takze povazsky cukor asi nesezenem....😀

alionuska
25. apr 2009

Zdenallicka,aj korunni je dobry. 😉

cessy
25. apr 2009

alionuska tie ruzicky na tvojej torte su ako zive, ako ich robis?? 😕

zajo79
25. apr 2009

ahojte,

hlasim, zijem, torta sa podarila, dokonca som robila dve - jednu na oslavu a druhu tatinkovi do prace. Fotky pridam zajtra, i ked na alionusku sa nechytaaam, aj tak svagrine skoro padli na rit, ze kto mi to robil.... 😀

alionuska
26. apr 2009

Cessy ...no normalne s rukami! 😀 😀 😀 Ja neviem,akurat som mala problem urobit take aby boli akoze kazdy ina.Ja som totizto strasny detailista a vsetky mam vzdy rovnake...
Urobim si take puciky a potom takou bielou stierkou plastovou roztlacim male gulicky z hmoty akoze lupienky a prikladam to na ten pucik...dookola a tvarujem ako ruzu...nie je to tazke,ale lepsie raz vidiet,ako stokrat pocut,alebo citat...pockaj najdem ti nejake video kde to robia a dam ho sem. 😉

Zajo 79,dakujem ale ja uz mam trening. 😀 😀 Urcite aj tvoje torticky boli krasne a hlavne,ze si potesila niekoho... 😉 😉

stresmenka
26. apr 2009

cessy pozri tu :máš tam všeliake postupy na kvietky 😉

http://bohusl.multiply.com/photos/album/11/Post...

stresmenka
26. apr 2009

cessy aj tu máš ruže

http://rybi-cka.blog.cz/0808/ruze

stresmenka
26. apr 2009
vinka
26. apr 2009

Stresmenka odkial tie stránky berieš cica. 😕 Ale dík za inšpiráciu. 🙂

stresmenka
26. apr 2009

Ja to mámv PC mica 😀

laluchova
26. apr 2009

babenky, tak som si prečítala stránky všetkých 13 a aj mi to pomohlo...ja sa chystám robiť tortičku svojej dcérke Tamarke k jej 1.rôčiku bude mať 9.5....ešte presne neviem čo to bude, ale niečo pekného a nie veľmi zložitého, kedže s výtvarnou trošku skúsenosti mám som učiteľka na 1.stupni teraz na MD tak snáď čo to zvládnem, len aby som mala potrebné prísady...tak ak máte nápad a foto inšpiráciu budem rada

laluchova
26. apr 2009

a veľa postupov je aj na www.youtube.com

cessy
26. apr 2009

alionuska myslela som ze si to robila nohami 😀 😀 😀 ,ale fakt su pekne

stresmenka dakujem pekne 😉

zajo a ta torticka nebude?? 😒

zajo79
26. apr 2009

uz na tom pracujem 😉

alionuska
26. apr 2009

Cessy tak ma predbehla stresmenka s tym...ja som bola skoro cely den prec.. ale pozrela som si to a ja to aj tak robim inak ako je to tu zobrazene..na youtube som taky postup ako robim ja ruzicky ani nenasla... 😀

cessy
26. apr 2009

ali ani ja som tu nebola, az teraz lebo poobede sme boli na oslave....torta mala velky uspech... 😉

zajo79
26. apr 2009

kuk mne do albumu, mam tam moje vytvory..moc sa mi nesmejte, snaha bola, casu menej, druhy krat to spravim farebnejsie ...ale vraj boli vyborne

cessy
26. apr 2009

zajo paradne.... 😉 😉 😉
a korpus, plnka boli tiez cokoladove??

zajo79
26. apr 2009

korpus mramorovy, plnka z ladovych gastanov - na sposob parizskeho kremu, len z tych cokoladiek. Z cucoriedkovym dzemom a bananmi. A len sa zaprasilo.

laluchova
27. apr 2009

tak vm to ide...paráda....a ten skvelý nápad pre mna nebude???

alionuska
27. apr 2009

Zajo,super.Torticky su pekne a urcite boli strasne dobre....mnam mnam 😉 Ked som si precitala co vsetko dobre si do nich dala 🙂 .

Laluchova a aky napad? Napis aspon nejaku predstavu,aku mas a pomozeme ti! 😉

cessy
27. apr 2009

zajo mnam,mnam aj teraz by som si veru taku dala 😅 .

laluchova
27. apr 2009

niečo pre dievčatko zaujímavé pestré farby nič ťažké...som náročná???

laluchova
27. apr 2009

aj tieto sú pekné, aspon tú babiku keby som dokázala urobiť nejako podobne ale v pestrejšej farbe...

http://www.torty.kat.sk/

v detských torta číslo 41

cessy
27. apr 2009

laluchova ta je paradna.... 😵

laluchova
27. apr 2009

je len kto to urobí musím trenovať na plastelíne... 😉

cessy
27. apr 2009

no lebo neviem cim spravis to presivanie na vankusiku😕 , inak nevyzera ze by bola neaka zlozita 😉
dobry typ si mi dala, cez leto budem piect pre bratovu malu k roku, tak mam dobry tip

laluchova
27. apr 2009

ja som chcela robiť len tú babiku...a klasickú okrúhlu tortu...a dookola niečo takéto ako je ...moment nájdem link

laluchova
27. apr 2009

dala som si to do albumu bo neviem nájsť link tak mrkni

mimikyky
27. apr 2009

tak tá torta s bábikou je superrrr 😉