Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
dm1
15. aug 2011
@karaa ja mam kupenu z ciech master martiny v peniazkoch ale este som ju neskusala nebola prilezitost ale baby na dortomanii ju velmi chvalia
karaa
15. aug 2011
@dm1 Danka dakujem a odkial si si ju objednavala?
dm1
15. aug 2011
@karaa z www.cukrarskepotreby.cz ale dala som si dovoz k sestre domov co zije v CR inak je dovoz na SK drahy :-p
tunylyk
15. aug 2011
tak aj ked trocha neskor,Kubkova na 3rocky 😉 motiv aj farby vymyslal drobec 😉
peroli
15. aug 2011
pááááni, tolik lajků :-N 🙂 🙂 všem mooooc děkujuuu x-)
peroli
15. aug 2011
ráda bych poprosila o další radu nebo postřeh a tak.. 🙂
mám pro dceru ke 14-tinám v plánu dortu - z bílé potahovky, na necelé polovině budou válečkem hvězdičky.. přechod mezi hvězdičkama a tou bílou plochou zakryju černým a bílým...nevím jak to nazvat.. motancem? (prostě takový to že vyválím dva dlouhý špagátky z bílé a černé potahovky a promotám :-N je dohromady).. na tu bílou plochu vykrájím černý a bílý hvězdy a ty černý možná popráším stříbrnou prachovkou... na bílé části bude červenou napsána LINDA a na hězdičkové 14... je to srozumitelný? :-N
budu ráda za jakýkoliv připomínky, rady, vychytávky atak.. co je třeba lepší? vyválet ty hvězdičky až na dortě nebo před tím než ji dám tu modelovačku na dortu? a je lepší dát každou hvězdičku zvlášť nebo dát je po dvou - na velkou černou dát malou bílou a naopak?
Děkujuuuuu x-)
peroli
15. aug 2011
tím motancem myslím tohle - tady tu šňůrku u toho pytlíčku... jen tady je to ze dvou žůžových (jak říká Linda 😃 ) a já bych to měla z té bílé a černé
karaa
15. aug 2011
@dm1 jeeej, skoda Dani, lebo som akurat zacala googlit tu znacku a same chvaly ....
peroli
15. aug 2011
nebo myslíte že by ke 14-nám bylo vhodnější třeba spíš něco takovýho?
karaa
15. aug 2011
@peroli ten napad s ciernou a bielou je fajn, ale ak ma nejaku speci zalubu, asi by som isla do viac konkretnejsej torticky 🙂
gumkacka1
15. aug 2011
viete mi prosim poradit, ako by som mohla ozdobit mafiny na detsku oslavu? dakujem 🙂
peroli
15. aug 2011
@gumkacka1
tohle mám uložený 😉
peroli
15. aug 2011
@karaa speciální záliby má 😃 ale asi jako každej puberťák - skype, facebook, :-p hudba, courání se s holkama venku, časopisy atak... :-| jako třeba ještě ráda maluje, čte, hrozně ji baví upravovat fotky, 🙂 atd... ale dortu bych chtěla spíš nějakou "neutrální".. třeba tu co jsem poslala nebo dala ty fotky.. tohle jsou zrovna takový co by se jí určitě mooc líbily 🙂
zuzana124
15. aug 2011
@mariann2 ja mám pre inšpiráciu uloženú takúto tortičku 🙂
mariann2
15. aug 2011
@zuzana124 tá je super, ďakujem veľmi pekne, ak sa mi aspoň zďaleka takéto niečo podarí, tak sa vám potom pochválim fotkou
karaa
15. aug 2011
@peroli tak ked taku vseobecnu, tak ta so 16tkou je dobra alternativa... mozno viac farieb 🙂
blizennec
15. aug 2011
ahoj holky, měla bych jednu otázečku - jaká hmota se vám zatím osvědčila jako nejlepší na potah dortů a na modelování postaviček? já zatím potahuju s hmotou z marshmallow bonbonů a modelovat jsem zkoušela s K2, ale chtěla bych zkusit něco jiného. díky 😉
anibas
15. aug 2011
@peroli tá zelená 16 je super 😉 😉
kakajka
15. aug 2011
ahojte kocky, tiez velmi rada peciem a este radsej to jem 😃 :-N uz davno som rozmyslala, ze by som velmi rada vyskusala potahovanu, mohla by som vas poprosit o rady pre uplnu zaciatocnicku? aky tvar je na zaciatok najlepsi, aka hmota a celkovo, ako to tam "narvat" 😃 uvitam kazducku radu, dakujeeem 🙂
mrka2
15. aug 2011
@jakelina no tak ja idem skusit tu pivoniu s obycko srdieckom,ale uz teraz viem,ze to nebude ono... :-S
mrka2
15. aug 2011
@peroli moze byt aj tvoja pekna,ale aj mne sa hrozne paci ta zelena. no ale tvoja hviezdickova isto bude super a bude unikat 😉
dajna11
15. aug 2011
@blizennec WI a smartflex....flower je na modelovanie postavičiek super uplne
dajna11
15. aug 2011
@kakajka skúsila by som ako poťah K2,alebo WI....ten je super.....,alebo smartflex velvet...skús okruhlu,dobre potrieť kremom a nechať vychladnuť a ptom potiahnuť
xvitk101
15. aug 2011
Chtěla bych se pochlubit, jaký krásný dort mi udělala moje sestřička pro našeho Toma ke křtu. Ještě lépe chutnal, než vypadal x-) x-)
peroli
15. aug 2011
@karaa @anibas @mrka2 holky moc děkuju x-) x-) x-)
a poradíte mi i jak by se dali udělat ty pruhy? to asi nějak vykrájet nožem, co? =-)
blizennec
15. aug 2011
@dajna11 děkuji! o WI jsem slyšela docela chválu, i na ty postavičky je dobrý? flower moc neznám - kde např bych ho sehnala?
karaa
15. aug 2011
@peroli urcite nozom a nahodne vyrezi ako tak zapadajuce do seba 😉
a okrem Danky tu nikto nepouziva cokoladu? prosim poradit len dobru znacku 🙂
dajna11
15. aug 2011
@blizennec aj na postavičky je super....ja kupujem cez predajne na nete....je tu kopec obchodov,ale neviem aké su v čechách..
lucula73
15. aug 2011
@dadka212 ahoj a lego nemá rad ten 11r. chlapec?ja stále neviem čo pre 1O ročného,ale že má rad lego ....a dnes som si dala do googlu že torta lego a kopec obrázkov mi našlo,ja som sa už rohodla 🙂 ......to len tak tip...... 😉
blizennec
15. aug 2011
@dajna11 díky 🙂

holky poraďte prosím ještě. ségra mě poprosila o dortík ve stylu kill bill - něco podobného jako obrázek. poraďte čím/jak mám udělat tu krev?

Začni písať odpoveď...

Odošli