Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

helen1007
17. aug 2011

ďakujem vám všetkým za pači sa mi to...od vás ma to nesmierne teší, a ked tu vidím vaše nádherné torty som unesená asi si sem budem chodiť často pre radu...len čo sa presťahujem do novej kuchyne tak začnem poriadne vypekať, nech ma o rok torta od cukrárky už netronfne 😉

helen1007
17. aug 2011

babuľky chcem sa vás ešte opýtať či používate aj nejaké vykrajovačky a iné pomôcky...poradte mi prosím čo je dobré mať doma

lukika
17. aug 2011

@vlada111 krásne sa ti podarila torta ako naozastná tá paleta a tie farby no super tak ty už takto si začala vypekať otáznik super si šikulka zajtra by som chcela ísť do toho obchodu v Hlohovci viem že si tu dakedy písala že kde to je ale dlho by som to hľadala prosím napíš kde v Hlohovci to nájdem

vlada111
17. aug 2011

@lukika ked vojdeš do Hlohovca na kruháčí, hned druhy doľava za kruh84om, taká cesta vyložené kockami. Je to tuším pribinova ulica, na nej po ľavej strane

broucek2
17. aug 2011

ahoj holky, dávám odkaz na krásné postavičky http://www.flickr.com/photos/marymadeit/tags/ca...

marci2305
18. aug 2011

@bici Veľmi pekná, krásny výber farieb. Pestrá.. 😉

dadka212
18. aug 2011

@martinex aha tak to je velká vzdialenosť...neviem ja krémy nekombinujem, ke´D tak tie parížske

bzucinka2
18. aug 2011

@marci2305 10 za kilo a hlasia zdrazovanie potravin tak asi budem zdrazovat potom aj ja :-/

bzucinka2
18. aug 2011

@vlada111 rado sa stalo, aj mne sa tieto velmi pacia, ale zvacsa chce kazdy s babatkom 🙂
@dadka212 paradne a teraz som citala ze na okno kabrioletu dali platkovu zelatinu, super napad 🙂

bzucinka2
18. aug 2011

@broucek2 mne to vobec nechce otvorit ☹

mariann2
18. aug 2011

@broucek2 krásne postavičky, to je robené asi tak, aby sa podobali tým ľuďom, pre ktorých torta je, úžasné 🙂

dadka212
18. aug 2011

@bzucinka2 hej ja som to videla so želatinou, len u nás ju nemajú a nechce sa mi pobehovať po meste a zháňať s 2 deckami na krku 😝

marci2305
18. aug 2011

@broucek2 Nádherné...ale asi aj dosť zložité.. 😉

vlada111
18. aug 2011

@bzucinka2 tak to ja si užijem, budem robiť v októbri dve a nechávajú to na mňa 🙂

vlada111
18. aug 2011

@eliska22 budem len rada 🙂

bzucinka2
18. aug 2011

@dadka212 s 2 detmi nieco zhanat to poznam 🙂

bzucinka2
18. aug 2011

baby prosim prelozte mi toto, lebo mi to vypisuje na tom flickri a predtym mi to islo v pohode ☹
Dkaujem!
Sorry, we can't find "www.flickr.com". Please check the spelling of the web address.

katy1979
18. aug 2011

@bzucinka2 mne flickr ide. nevidim tam nikde chybu. skus to hodit znova lebo podla tohto vypisuje ze to nemoze najst a ze si mas skontrolovat ci mas dobre napisanu adresu

bzucinka2
18. aug 2011

@katy1979 dakujem, uz mi brat pomohol, ze mam ist cez iny prehliadac a v nom mi to otvorilo, ale teda co je tomuto nasmu sisinovi nechapem 🙂

adrianai
18. aug 2011

ahojte kočky, idem prvý krát piecť v ráfiku (doteraz som v klas.forme 😀 ), niekde som čítala, že je lepšie "obaliť" ho alobalom,aby cesto netieklo, len neviem, či mám dať aj pečiaci papier na spodok alebo stačí ten alobal? ďakujem 🙂

desmodka
18. aug 2011

@adrianai ja som len obalila alobalom, vymastila a vysypala mukou a pekne sa cesto upieklo

adrianai
18. aug 2011

@desmodka ďakujem, urobím to teda aj ja tak 😉

ikula2
18. aug 2011

@adrianai ja davam iba na spodok papier tak aby presahoval trosku rafik a vobec to nevyteka, neboj dobre sa pecie v rafikoch 😉 , mne sa zda aj rychlejsie

reruna
18. aug 2011

Ahoj, tak můj dnešní dort pro mm k narozeninám a pro tchána k svátku, oba hrají basket, má 4 kg. Dala jsem tam teda ty banány, tak snad to bude dobré. Omluvte ten tácek, neměla jsem nic jiného doma a balíme na dovolenou, tkaže je tu docela chaos,až jsem si nadávala, že jsem se dala ještě do pečení....
A dneska už vyšla Dortománie, teda ten úvodník .... nevím sice podstatu toho sporu s tou internetovou dortomanií, ale ten jim tam teda dává 😲

desmodka
18. aug 2011

@ikula2 tak som to skusila aj aj a vytieklo trochu cesta, ale mozno aj preto ze to bol stary komunisticky rafik 😀 😀 😀

ikula2
18. aug 2011

@martinex ja pre jednych zakaznikov robim coko s bananom a vanilku s malinami, vobec sa toho neboj ja mam pocit ze ovocie sa hodi do vsetkehoooo, ale pre nas som minule robila coko banany vanilka 🙂

lamps
18. aug 2011

Ahojte, tu je môj práve dokončený vláčik Tomáš 😅 . Idem upratať kuchyňu lebo vyzerá ako keby som ju rok neupratovala 😢 .

ikula2
18. aug 2011

@dadka212 to auto no uzasna farba 😵 a ten papier tak pekne dotvara tortu 🙂

ikula2
18. aug 2011

@lamps jej ten je nadherny 🙂

lamps
18. aug 2011

@ikula2 ďakujem 😅 , ja som mala také obavy, či zvládnem Tomáša vymodelovať tak, aby sa aj podobal a nakoniec to celkom ľahko šlo 😅. Len ešte čakám ako sa bude páčiť oslávencovi 🙂 .