Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzuliknr
18. aug 2011

Dadka212, ako si prilzila stranku na gumenne decky nevsimla si si toto? http://www.webareal.sk/formy-na-pecenie/eshop/5... hned 3 obrazok 😉

jakelina
18. aug 2011

@lencza ano, to je abeceda 😉

jakelina
18. aug 2011

@luci79 krásná dorta, to logo jak opravdové 😉

lamps
18. aug 2011

@jakelina krásne sú obidve a aj macík je fešák 😅 😅 😅

dadka212
18. aug 2011

@zuzuliknr hej všimla len ja to potrebujem robiť už zajtra, bude to na sobotu 😝

dadka212
18. aug 2011

@dm1 hej len je to také narýchlo, tak nemám čas kupovať a v lidli nemajú teraz nič....no nič asi upečiem na plechu a dotvarujem, len idem poťahovať čokohmotou tak chcú, tak uvidím ako mi to vyjde, určite bude tmavší, som objednala čokoládu mliečnu od Kováča...

zuzuliknr
18. aug 2011

dadka212 tak to nieje nic dobre. Tak ty to urcite zvladnes, 😉 😉

dadka212
18. aug 2011

@zuzuliknr dúfam, že hej 🙂 ale vraj nemusí takto vyzerať len tak podobne, proste aby to bol macko 🙂

zuzuliknr
18. aug 2011

@dadka212 Takze netreba ziadna profesionalna ruka, urcite sa ti podari

aktak
18. aug 2011

ahojte, poradte prosim kto mate skusenost, mozem dat piect cesto do sklenej "salatovej" (neni primarne na pecenie) misky, asi 1cm hrube sklo, na nejakych 130 stupnov, vyzdri to? potrebujem to aby som spravila pekny obly vrch princeznovsekej torty (ta so zapichnutou barbinou), dakujem

katy1979
18. aug 2011

@dadka212 ja by som robila na plechu a dotvarovala.

mne dnes psala kamoska ze pavuka ci urobim ajfotku mi poslala tak idem hladat, zatial som nic pekneho nenasla

katy1979
18. aug 2011

@aktak snad vydrzi. mne napr. miska z ikey praskla

dajna11
18. aug 2011

dokončila som bábo na krst 😀 😀

gabika11
18. aug 2011

@dajna11 naaadherne chutnucke a milucke 😉

dajna11
18. aug 2011

@gabika11 dakujem...snažila soms a.

jakelina
18. aug 2011

@dajna11 miminko je roztomilé

dajna11
18. aug 2011

@jakelina dakujem.

lamps
18. aug 2011

@mrka2 Kamarátka si bola pre tortu s vláčikom Tomášom - bola celá unesená a malý oslávenec tiež 😅 . Vraj takú krásnu tortu ešte nemali 😅. Nechala mi dokonca "tringelt" to sa mi stalo prvýkrát. Cenu okomentovala slovami: "a nie je to nejak málo?" 😉 .

jakelina
18. aug 2011

@lamps no vidíš 😉 to se ti zase dlouho nestane, aby řekli, že je to málo 😀 😀

vlada111
18. aug 2011

@jakelina to kedy toto stíhaš? Ja nechápem. Sú krásne.

lamps
18. aug 2011

@jakelina no to si myslím aj ja, že to tak skoro nebude. Ale vytešujem sa teda riadne, normálne mám dnes vianoce 😀 . Inak tá tvoja pivonka je úplne dokonalá, ako odtrhnutá zo záhrady 😉

jakelina
18. aug 2011

@vlada111 děkuju, ještě mám na sobotu jednu berušku. Navíc manžel slaví v práci narozeniny, tak tu ještě až dodělám účetnictví, budu obalovat asi dvacet řízků, dělat mu zákusek a upeču si korpus na ten sobotní dort. Já se fakt nenudím 😀 😀

jakelina
18. aug 2011

@lamps ty jsi milá. Normálně jsem dnes byla na zahradě a utrhla list pivoňky a podle toho vyřezala. Říkám si, že už mi šibe 😀 😀

lamps
18. aug 2011

@jakelina no ono to pečenie je asi riadna "diagnóza", ja tak chodím a keď vidím nejakú postavičku, tak pozerám ako by som ju urobila z MMF. A ešte zbieram krabice na torty a tým som už poverila aj manžela. No čo už 😅

lamps
18. aug 2011

@dajna11 neskutočne krásne a milé 😅 .

jakelina
18. aug 2011

@lamps tak krabice zbírám taky a kdeco, co by se dalo otlačit do hmoty. 😀

lamps
18. aug 2011

@jakelina aj mne sa doma akosi množia pomôcky a formy na pečenie, len miesta na ich uskladnenie akosi nepribúda. A aj chladnička je malá. Keď dám do nej tortu, stresujem ešte aj deti, aby do nej nechodili, bojím sa, že torta utrpí nejaké "zranenie"

dajna11
18. aug 2011

@lamps díky 😀

jakelina
18. aug 2011

Jak jsem pekla, tak malý ukořistil bráchům takový malý oplatek s čokoládkou a zřídil se strašně. Snad nevadí, že to není fotka dortu, ale bylo to foceno při pečení. 😀 😀 Říkala jsem si, že je nějaký hodný. 😀 😀

jakelina
18. aug 2011

@lamps já jsem musela pustit ještě jednu ledničku, víc jak jeden dort do naší nedám