Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
18. aug 2011

@jakelina ten je na zjedenie, ani už nepeč 😀

lamps
18. aug 2011

@jakelina ja by som už ďalšiu chladničku do bytu nevmestila, máme len dvojizbový byt a v ňom štyri deti a papagája 😅

jakelina
18. aug 2011

@lamps já jsem měla vestavenou ledničku a už byla pro šest lidí malá, tak máme větší a tu původní mám dole v takové místnosti, kde máme uskladněno co nepotřebujeme, takže bordel 😀 a občas se ještě něco z toho hodí. 😉
Tak to vás obdivuju, v takovém malém bytě. Ty jo, to jste dobří.

lamps
18. aug 2011

@jakelina aspoň sme si bližší a časom niečo poriešime 😎

jakelina
18. aug 2011

@lamps dobrých lidí se vejde hodně 😀

vlada111
18. aug 2011

@jakelina to je pravda, nám tu šibe asi poriadne 😀 . Ja budem našťastie robiť ďalšiu až bud. týždeň. Ale rezne by som si dala, radšej ako tortu 😀

jakelina
18. aug 2011

@vlada111 to já právě taky, mňam normálně se těším zítra na maso.Já co dělám dorty hubnu, protože na sladké vůbec nemám chuť. Už mám 60 kilo, což je úspěch, ikdyž bych chtěla svých 56, ale co po čtyřech dětech můžu chtít. Břicho mám pořád jak v pátem měsíci 😒

mrka2
18. aug 2011

@lamps no vidis, vravela som 😉 je skutocne krasna!
@jakelina maly je zlaty 😀 no veru, vzdy je to podozrive,ked su nase deti nejake dobre,alebo ticho 😀

ikula2
18. aug 2011

Dievcata potrebujem ryyyychu radu, dokoncila som svadobnu tortu a stuhy som lepila piping gelom ale iba spoj a zacinaju sa mi na tej stuhe robit fliaciky z potahovky a oceruje sa, neprilne tak pekne,mam ten piping gel dat po celej sirke? Lebo tam zasa bude viac flakov 😕

mrka2
18. aug 2011

tu je moja dnesna. mala byt fialova s 50- kou a hnedym konom. 😅 kona som sa snazila vymodelovat,ale som to vzdala a len takto som to vyriesila 😝

lamps
18. aug 2011

@ikula2 poradiť ti neviem, ale torta je nádhernáááááááááááááá 😅 😅 😅

pipka
18. aug 2011

no idem vam ukazat tie prasce...ale teda moc spokojna so sebou nie som 😒
ale zas ako druha torta v zivote 😅 nejak clovek zacat musi 😝 😅 😀

dm1
18. aug 2011

@ikula2 ja davam piping gel ne na konce a vzdy maskujem spoj kvietkami. Trebalo to riadne napnut a ja aj zehlickou po tom prejdem nech sa to akoby prilepi o potahovku. Gel nedavaj po celej dlzke budes mat flaky

ikula2
18. aug 2011

@pipka dakujem 😵

@dm1 uz som to napla tak sa mi to vyrovnalo, len tie flaky su z potahovky ako je teplo, mozno to do rana vyschne, dakujem

vlada111
18. aug 2011

@jakelina ty si perfektná. Ja mám zatiaľ len jedno, ale pribrala som v tehotenstve len 6kg a tehu nohavice som začala nosť v 7. mesiaci 😀 . Uvidíme čo ďalšie urobí. Ale teda nočné jedenie je môj kameň úrazu 😝

jakelina
19. aug 2011

@ikula2 nádherná svatební

@mrka2 krásná pivoňka i dortík

@pipka moc hezká a druhá??? 😕 😕 Perfektní

@vlada111 šest kilo?? Ty jo, to já přiberu za víkend, když se dobře najím 😀 😀

mrka2
19. aug 2011

@pipka to je velmi milucka torta! a aj ten vlk a prasiatka su perfektne,co sa ti nepaci? super!
@ikula2 uzasna je ta svadobna! krasa!

mrka2
19. aug 2011

@vlada111 no tak aj ja by som chcela pribrat len 6 kil. ja som pribrala 19 a teraz dufam,ze tiez nie viac bude 😲 😀

lusil2005
19. aug 2011

@mrka2 ja som pribrala pri malej 20 a to som si davala pozor jak fras na to co jem, a teraz som jedla hocico na co som mala chut a kedykolvek a kolkokolvek a pribrala som 18 😅

mrka2
19. aug 2011

@lusil2005 😀 😀 😀

lenocka23
19. aug 2011

@lusil2005 z toho vyplyva, ze mozme jest cokolvek a kolkokolvek, aj tak je to jedno.... 😝 😀 😀 😀 ja som pribrala pri oboch cca po 10 kil... nie vela, akurat mi zakazdym asi 4 ostali... 😖 😀

bzucinka2
19. aug 2011

@pipka co si nespokojna, ved je krasna 🙂
@mrka2 nadherna 🙂
@ikula2 krasna torticka 😉

bzucinka2
19. aug 2011

@jakelina krasne a pivonky nadherne 🙂
a aj vsetky ostatne su uzasne, ja este dorobit kolesa na porsche a mam pokoj 🙂

adrikat
19. aug 2011

Ahojte,ja som vas len citala poslednych par dni a zbierala som rady 🙂 tak som sa odhodlala aj ja vyrobit tortu a takto dopadla moja prva 😕 je mi az do smiechu,ze vam to idem ukazat, neda sa to porovnat s vasimi dielami 🙂
baby,ste mojim vzorom 🙂

dadka212
19. aug 2011

@adrikat veď je nádherná, jemná, rovná 🙂

lamps
19. aug 2011

@adrikat veď je veľmi pekná, taká jednoduchá a nežná 😅 😅 😅

pipka
19. aug 2011

@mrka2 no povodne tam mal byt slameny domcek 😅 ale po tretom neuspesnom pokuse som to vzdala 😝 😀 a mile prasiatka maju chajdu kamennu 😅 😅 😅 alebo aku...proste taky obranny val 😀 😀 😀

adrikat
19. aug 2011

@dadka212
@lamps dakujem za pochvalu baby,vy ste zlate 🙂 ja som rada ,ze som to zvladla tak jednoducho.velmi by som chcela dokazat aj tie ozdoby ako vy robite. a este neviem ako to urobit aby som mala viac farieb 😅 myslim,ked uz som robila MMF,tak som rozmyslala ci to rozdelit a zafarbit vtedy,alebo ako 😒 ako to robite vy?

lamps
19. aug 2011

@adrikat ja si farbím MMF farbou akú potrebujem a potom modelujem, ale dá sa farbiť aj už hotová postavička alebo kvietok práškovými alebo gélovými farbami 😉

ikula2
19. aug 2011

Dievcata vseetkym dakujem za paci sa mi 😵 , nakoniec som tie stuhy natiahla este raz a bolo to lepsie, ale flaky ostali. Este som dorobila drobne zlate bodky a listky. Tak tu je uz hotova a zakaznici boli velmi spokojni, tak som rada uz len aby prezila dnesne teplo.