Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
20. aug 2011

kočky, táká som rada, čo som sa natrápila s tou dvojkou, tak som mala telefonát, že tá torta bola úžasná, že mali 3 torty, ale moja to vyhralam čo sa týka chuti aj vzhľadu.......no poteší to 😵 plnku som robila tvarohovú s tým zlatým klasom a s jahodami ...@jakelina a to musím tebe napísať, že bol pozitívny ohlas na korpus, že bol výborný, ľahký..... 😉 takže veľká vďaka 🙂

jakelina
20. aug 2011

@vinka nevím jakou chybu myslíš, jenom se divím, že v srpnu mají na dortu s čápem červencové datum.

jakelina
20. aug 2011

@eliska22 to jsem ráda, já ho dělám často a právě proto, že tento na plechu neklesne a zůstane vysoký.

eliska22
20. aug 2011

@vinka ak to bude ten dátum ako píše @jakelina , tak my sme dali malej robiť na krst tortu a tam sa pomýlili tiež o mesiac a bol pre to kamoš, ten si to nevšimol, tak sme z dvojky urobili jednotku 😀

vinka
20. aug 2011

@jakelina no no toto je tá chyba.Veru tak ja blbá som dala mesiac po zadu.No nič dotičná ráno príde pre nové číselko.Chcela som ísť jej to domov opraviť ale nemala čas tak,že ráno sa zastaví a si ho vymení.Joj ale som mala nervy sama na seba. 😒

katy1979
20. aug 2011

@vinka si sa zabudla este v juli? 😀 😀 ja som si to ani nevsimla 😉

tica
20. aug 2011

no tak baby pridavam moje torty a najma tu moju nešťastnu wolkswagen golf no tak dufam že sa podoba aspoň trochu 😝
srdiečko je len taka rychlovka s trasenym kremom na naše 3 výročie svadby 😵

lucula73
20. aug 2011

@jakelina tá tvoja beruška je prenádherná,prekrásna,dcéra ju dnes videla,že aj ona chce takú 🙂
A prosím ťa o akom korpuse ste sa to bavili,čo písala aj eliska ,ak sa možem opýtať? 🙂

broucek2
20. aug 2011

holky, mám prosbu, nemáte někdo ověřený recept na kefírový korpus. Chtějí ho po mně do svatebního

tica
20. aug 2011

@peroli to video mi nejde 😒
@dajna11 ja ako som si aj myslela že to bude polevou len mi nejde do hlavy ako to može byť tak presne urobene ja keby som to robila tak každe by bolo inak podľa mňa to musi byť niejaka šablona na to
@gumkacka1 mam super recept ak chceš tak ti ho napišem do ip ale až zajtra ak bude stačiť 😉
@vinka no teda ako pozeram tak pozeram ale žiadnu chybu som nenašla je tam vobec niejaka?

lucula73
20. aug 2011

@tica a tie ušká na košíku si ako robila?drží ti to tam?chcem skúsiť taký košík aj ja 🙂

tica
20. aug 2011

@lucula73 no ja som košik poťahovala mliečnym marcipanom a aj tie uška boli s toho a do nich som dala špajle aby som ich potom zapychla ale najprv som ich nechala vysušiť
takže tvar to držalo ja zase neviem prísť na to ako mam urobyť to veľke ucho na košiku mi to nechce držať tvar

vinka
20. aug 2011

@tica je zlý dátum mesiaca krstu.je 8 mesiac ja som dala 7. 😝

lucula73
20. aug 2011

@tica preto sa pýtam,že sú dosť rovno,že ako držia....ja sa zas bojím,že mi padnú dolu..musím skúsiť...a veľkú ručku som tiež ešte nerobila,to iba pre maminu k sviatku tak ak sa mi to nepodarí,nič také sa nestane 🙂

zdenallicka
20. aug 2011

Ahoj holky, krásné dorty..🙂 Potřebovala bych od vás recepty na kokosový korpus (světlý)... Děkuju..🙂 A přidávám pár posledních..🙂

zdenallicka
20. aug 2011

@vinka Uvařím si v 350ml mléka banánový pudink a vyšlehám ho pak s 250g másla..🙂

gumkacka1
20. aug 2011

@tica to by som bola rada, keby si mi poslala ten recept na mafinov do ip. dakujem 🙂

jakelina
21. aug 2011

@lucula73

Korpus do větší dortové formy (28 cm) nebo na plech.
6 vajíček
30dkg cukru krupice
40dkg polohrubé mouky
200 ml oleje
200 ml mléka
1 kypřící prášek
Ušlehat bílky, pak žloutky s cukrem, přidal olej a mléko. Nakonec mouku s KP a bílky. Urovnánm na plech a peču pri 150 stupních.

Berušku jsem dělala tady ten recept, dá se dělat i mramorový, nikdy mi zatím neklesl nebo se jinak nepokazil.

lamps
21. aug 2011

@zdenallicka sú krásne všetky úplne super 😅 😅 😅 😅 😅

dada78
21. aug 2011

@jakelina presne tento sa mi najviac osvedčil a iný už ani som neskúšala, môžem tiež odporučiť 😉

a tortičky čo tu pribudli no nááádhera je slabé slovo 😵 😵 😵

dajna11
21. aug 2011

@tica sú také šablony ktoré to jemne otlačia do poťahu a potom ty len podla toho kreslíš......akoby patchwork.....ja mám také sú to že naznačovače ornamentov.

lusil2005
21. aug 2011

baby ale ked si pozriete niektore zdobenia medovnickov, tiez to vyzera ako keby boli zdobene cez sablony... a to su len zlate rucicky! 😅

gumkacka1
21. aug 2011

potrebovala by som poradit. robievate s toupu abecedou http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/... ? robi sa s nou dobre? dakujem 🙂

dadka212
21. aug 2011

@gumkacka1 ja robievam a podla mňa sa s ňou robí dobre 🙂

peroli
21. aug 2011

@tica mě to jede normálně 😕 zkus teda na youtube vyhledat "Jak na ovocný dort s ornamenty " 😉
Jinak jsem ještě jednou koukala na tu dortu a ono to nakonec asi vážně bude ručně...

ziza55
21. aug 2011

ahojte kocky..je tu niekdo z ba a okolia kto pecie torty aj na objednavku?chcela by som dat malemu urobit na prvy rocik..ale ani nemam sajn aku...nemate nejake tipy&,?dakujeeeeeeeeeeeem

vinka
21. aug 2011

@zdenallicka a keby som do toho pridala aj čerstvý banán?myslím do toho pudingu uvareného 😉

tica
21. aug 2011

@gumkacka1 napišem to tak verejne ten recept nech ten kto chce tak si ho opiše
Mafiny
3 vajcia
280 g polohrubej máky
280 g kryštalového cukru
1 smotana na šľahanie
1 horka čokolada stači aj mala
Postup: Vyšľahame cukor a vajcia do peny potom pridáme polohrubu múku, smotanu a nastrúhanú čokoládu. Pečieme asi na 200 C cca 20 min

Sú to výborné mafiny každý sa len oblizuje. Skúšala som už aj iné ale tieto nam najviac chutia.

jerryjanka
21. aug 2011

Babulky aj ja chcem take pekne torty robiť ako vy, nemam proste talent, tu su dve meninove, dnes mame oslavu s dcerkou u rodičov, zajtra u nas doma s kamaratkami ale je to oničom.

mrka2
21. aug 2011

@tica urobim dnes. mam vsetko doma 😉