Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
23. aug 2011

@mayem dakujem ja robim z MMF doma hmotu z cukrikov podla receptu na prvej strane len cukru davam menej uz tak od oka kolko zoberie. Robim teraz z tych 300g cukrikov co mavaju v lidly - biele a na jeden balik cca. 900g cukru

dm1
23. aug 2011

@zuba jj vsetky hmoty sa tu daju aj po kile co je super na vyskusanie. Mne sa s PDT nerobilo dobre zdala sa mi moc makka. potahovanie suepr ale nie modelovanie a kvety. ale zase staci tam primiesit trosku cukru a uz je to ovela lepsie. a ano pismenka nechat trosku obschnut.

zuba
23. aug 2011

@dm1 a z mmf aj modeluješ?

zuba
23. aug 2011

@dm1 No ja som najprv u nás kúpila K2 ale to som potom využila len na poťah - to bolo ešte mäkkšie ako to PDT

dm1
23. aug 2011

@zuba ano. pripadne zmiesavam s RDI-ckom pre syte farby ak chcem potahovat na syto

dm1
23. aug 2011

@zuba jj K2 ja veru tiez nemusim raz som s nou pomahala kamoske robit tortu a to bol des co sa tyka ozdob 😝

zuba
23. aug 2011

No veru som bola z neho aj aj nešťastná 😝 , ale tak našťastie som to zistila včas a kúpila aspoň tu PDT, rozmýšľala som aj na tou špeciálkou ale teta povedal, že ak chcem aj poťahovať že je lepšie tá normálna 😒

dm1
23. aug 2011

@zuba nooo to hej lebo specialka je velmi tuha som myslela ze o ruky pridem. ja som chcela zeby som si kupila kyblik specialky na polovicu s niekym ale nebolo s kym tak ked budes chciet tak sa hlas 😅

dadka212
23. aug 2011

@zuba ja mám špeciálku a poťahovanie super, hlavne v tomto teple 😉

broucek2
23. aug 2011

@zuba vůbec nechci věřit, že jsou první. Jsou super, jsi šikula

dm1
23. aug 2011

@dadka212 jj v tomto teple to moze byt veru super aj na potahovanie 😉

dadka212
23. aug 2011

@dm1 je...vybrala som z kýblika a nemusela som ani nahrievať, len keď som mala tortu dlhšie vonku keď som zdobila tak začala lepiť 😝

zuba
23. aug 2011

@broucek2 no to teda sú prvé, ale na tej autíčkovej segra pomáhala robila si bleska, kaktusy a pomáhal s písmenkami, lebo ja by som drobcovi miesto Alexander napísala iba Alex - tak mi to najprv nešlo - na druhej som to robila z veľkej abecedy, tak to išlo lepšie.
@dm1-ok ak budem kupovať dám ti vedieť 😉

zuba
23. aug 2011

@broucek2 jediná torta ktorú som doteraz robila bola len nepečená , takže všetko aj krém aj korpus všetko malo u mňa premiéru 🙂 -ale na mramorový korpus a plnku som dostala super recept od kamošky tak torta bola ja mňam 😉

dadka212
23. aug 2011

@zuba naozaj ani veriť nechcem že sú prvé 😉 krásne

dadka212
23. aug 2011

a ďalšia moja

zuba
23. aug 2011

@dadka212 ďakujem veľmi pekne - som mala dobré učiteľky 😉 - som vás študovala a študovala a toto z toho vyšlo
ďalšiu mám v pláne zatiaľ zebru,ale ešte uvidím čo bude o mesiac - či tu nenaďabím na čosi iné čo sem pridáte

jakelina
23. aug 2011

@zuba moc krásné první dorty.
@dadka212 ta je nádherná, ta barva je super, není to zbytek z auta??? 😉

swiss
23. aug 2011

@dm1 z tých Jojo cukríkov ružovo-bielych, takže je to také bledoružové čo sa nepáči. ☹ Úplne sýta farba to byť nemusí, len nech to nie je tá telová ružová. 🙂 Skúsim na kúsku tak aj tak a uvidím čo pôjde lepšie. A keď nie, tak roztopím tých šmolkov z Haribo a bude to modré. 🙂 Vďaka za pomoc.

dadka212
23. aug 2011

@jakelina áno je 😀 len som ju ešte trocha zmiešala s bielou 🙂 a dík 😵

dadka212
23. aug 2011

@swiss v lidli aj v hypernove majú také haribo "poduštičky" obalené červeným cukrom, ten ked umyješ máš biele a tie si potom zafarbíš ako len chceš 😉

swiss
23. aug 2011

@dadka212 vďaka za radu. vyskúšam. 🙂

dadka212
23. aug 2011

@swiss ja som s tým robila na začiatku a celkom fajn 🙂 teraz si radšej kupujem hmoty 😅

dm1
23. aug 2011

@swiss presne ako dadka pise kup si v lidly tie haribo rubino ten cukor sa umyje aj ta farba a mas biele

swiss
23. aug 2011

@dadka212, @dm1 babulky, ešte raz vďaka za rady. Keď mi to nepôjde z tých cukríkov, tak kúpim už rovno hmotu a nebudem už potom špekulovať. Myslím, že niekde v BA som videla, že sa to dá objednať cez e-shop a prísť si pre to osobne. Uvidím ako to dopadne. Snáď to nebude úplná katastrofa. ☹

lucula73
23. aug 2011

@dm1 ahoj a ty čím teda farbíš na sýto hnedo?lebo som myslela aj ja,že skúsim kakao,ale keď sa drobí.....lebo mám gelovku hnedú,ale tá hnedá nie je taká pekná tmava,potrebujem takú hnedú na košík,idem mamine k narodkám vyskúšať 🙂

dadka212
23. aug 2011

@lucula73 na tortyodmamy je aj recept na čokoládové marschmallow....alebo ja som urobila najrkajšiu hnedú ked som som zmiešala hmotu s čokoplastelínou domácou

tica
23. aug 2011

@zuba no ahoj sesternička moja tak ako vidím už sa mi v rodine črta konkurenica 😀 akože úžasne torty tak to moje prve boli hotova katastrofa... tak super ti to ide 😉

lamps
23. aug 2011

@dadka212 tá je krásna 😅

anibas
23. aug 2011

@ikula2 cca 60 g 😉 bez 3 listov