Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
23. aug 2011

@daducha dakujem, tak zajtra sa donho pustim 🙂 aj ja mam radsej vyssie 🙂

peroli
23. aug 2011

@zuba obě jsou krásný ale ta první co vypadá jak dřevo... wwwooowww... klobouk dolů 😉 😵
jakou potahovku jsi použila?

bzucinka2
23. aug 2011

baby ktore ste chceli tu foliu co davam na tacky, tak som nasla super obchod, kde sice musite kupit celu rolku 200m za 24,90 bez DPH, ale meter vyjde 0,15€ s DPH za meter, co ja v obchode kupujem za 1,10 najlacnejsie, takze ak chcete na www.celofan.sk je to metalizovana PP folia 🙂

zuba
23. aug 2011

@peroli ďakujem - no na tej prvej s autíčkami je ako poťahovka K2 a na druhej PDT.
@ tica no na tvoje výtvory sa nechytám 🙂

lucula73
23. aug 2011

@dadka212 A tú čokoládovú cukríkovú si už skušala?lebo videla som ten recept,ale ešte som sa k tomu nedostala...Takže gelovkou takú tmavšiu hnedú nezafarbím? 😕

dadka212
23. aug 2011

@lucula73 ja nie ale kamoška a hovorila, že fajn to vyšlo...ja s mmf nerobím nič už, mne sa tá hmota nepáči ako sa s ňou robí, farbí a ani chuťovo 😝

lucula73
23. aug 2011

@dadka212 ani mne sa nepáči,ja mám momentálne smartflex ,ale ten potrebujem ofarbiť ☹

dadka212
23. aug 2011

@lucula73 smartflex ofarbíš pekne hnedou 😉

maya30
23. aug 2011

ahojte mamicky, prosim vas aku mate skusenost so strankami www.cukrarskepotreby.sk a www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk ? Ja som si cez vikend prvykrat objednavala nejake zakladne pomocky, ale doteraz sa mi ani jedni ani druhi neozvali ☹ Tak neviem ci je to bezne alebo co, a to som si myslela ze do konca tyzdna to budem mat doma 😢

lucula73
23. aug 2011

@dadka212 farbila som minule,ale stále bola taká bledá,chcela som tmavšiu,mám wiltonku je tam napísané brown...inú ani nemali u nás v obchode..je aj nejaká ina?juj,prepáč že sa toľko vypytujem...

mizulienka
23. aug 2011

ahojte vsetci, tak konecne sme doma 🙂 nemam vas asi sancu precitat, ale tak idem aspon popozerat fotky 🙂
uz ste mi chybali 🙂
@dm1 vsetko najlepsie k narodeninam 🙂

mrka2
23. aug 2011

@mizulienka ahoj, kde ste boli? v nasich koncinach? 😉

dadka212
23. aug 2011

@lucula73 tak neviem, ja nedávam kakao 😝 keď potrebujem hnedú robím buď červená+modrá+žltá alebo urobím čokoplastelínu (čokoláda + sirup kukuričný alebo pšeničný alebo med) a zmiešam dokopy 🙂

mizulienka
23. aug 2011

@mrka2 jeej co to vidim, blahozelam k tehulkovaniu :0)
nie, boli sme na morave u deda 🙂 predtym sme boli na vychode 🙂

jakelina
23. aug 2011

@mizulienka vítej doma, měli jste se hezky???

mrka2
23. aug 2011

@mizulienka aha... 🙂 no tak sa mozes opat pustit do pecenia. a dik 🙂 ale zatial psst 😀

adrianai
23. aug 2011

Ahojte cukrárky, opäť vás idem pootravovať 😀 tie, čo používate mmf a potrebujete sýte farby, ako to riešite? ja som chcela namiešať červenú a nešlo mi to, stále bola viac ružová - nakoniec som zmiešala mmf s marcipánom, síce farba dobrá, ale aj tak sa mi to začalo drobiť 😒 Ď.

zlatat
23. aug 2011

@mizulienka ahoj vitaj doma, aj my sme sa cez víkend vrátili z dovči, boli sme v Chorvátsku a Radko tam schytal zápal stredného ucha ( potápal sa v studenom mori ☹ )

Ani ja nemám šancu prečítať, čo ste napísali, len pokukám fotečky. Tento týždeň mám našťastie len 1 tortu, skapínam od horúčavy, nohy mi puchnú a už mám týchto horúčav plné zuby 😒
@mrka2 blahoželám k fazuľke a moooc držím palce, aby ste to dotiahli do úspešného konca 🙂

mrka2
23. aug 2011

@adrianai to je jedno velke miiiinus MMF,ze ju nezafarbis na syto. jedine po vrchu pomalovat,alebo jedine,ze si urobis iny marcos,alebo si kupis a ten zafarbis pekne syto na sto percent. ☹

lenocka23
23. aug 2011

baby, chcem sa spytat vas, ktore pouzivate Zeesan... kolko vam asi vydrzi pol kilove balenie? resp.kolko sa toho prasku dava do cca jednej slahacky... nemam ani paru o pomere, tak ci sa mi to "oplati"... 🙂 dakujem... 🙂

mrka2
23. aug 2011

@zlatat ahoj, vitaj doma 😀 a dakujem 🙂

zlatat
23. aug 2011

@maya30 v cukrárskych potrebách pravidelne kupujem WI - je tam zatiaľ najlacnejší. Jeden deň objednám a najneskôr o dva dni mám tovar doma

lenocka23
23. aug 2011

@adrianai tusim dm1 pisala, ze pridava do MMF trochu kupovanej hmoty.. ale mnozstvo a druh ti povie ona.. 🙂

lucula73
23. aug 2011

@dadka212 no však vyskúšam najbližšie....a tú čokoplastelínu to miešaš s nejakou poťahovkou?či som dobre pochopila 😉

dadka212
23. aug 2011

@lucula73 hej ja používam pdt alebo smartrflex a zmiešam to s tým potom to má dobrú čoko chuť 😉

mizulienka
23. aug 2011

@jakelina vyborne sme sa mali, som oddychnuta, spala som tak ako deti spali, takze cez obed a potom vecer o 20.00 uz v posteli 😀 pribrala som, vrasky sa vyhladili, takze ozdravny pobyt 😀

@zlatat dakujem, aj ty vitaj doma, dufam, ze vam coskoro prejde....nam sa zasa velmi zhorsil ekzem u Katky, chuda vkuse sa skriabe a este aj tie horucavy, no co uz... 😒

vejinka
23. aug 2011

baby chcem sa spytat pouzivate rukavice ked farbite?? mam cele ruky cervene kurna a nijako to dole nejde.. 😅

lucula73
23. aug 2011

@mizulienka aj moj malý má ekzém a bol dlho klud a teraz je taký doškriabaný,tiež mi ho je ľúto 😒
A robila som minulý týždeň ten tvarohový krém od teba,bol super,dala som maliny,lebo iné sme nemali,všetci ho chváli,bol taký osviežujúci,mňam 🙂

maya30
23. aug 2011

@zlatat dakujem za odpoved, tak to je dost rychla dodacia doba, radsej tam zajtra zavolam 🙂

peroli
23. aug 2011

páááááni, tak tohle už je hooooodně vysoká cukrařina... úplně mě uchvátil ten spící baby medvídek Pú, tá rocková a pak ještě ta pila.. 😵 😵
pro Ty kdo nemaj FB: