Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vejinka
26. aug 2011

ahojte tak ja uz nacisto koncim s marcipanom.vsetko slo celkom fain akurat som dala vela odrobiniek do masla a natieralo sa mi to velmi zle korpus sa lamal a tahal jak som zarovnavala nozom a to bol len zaciatok.poobede som potahovala a farbila ako som predpokladala cervena sa nedala urobit a auto je ruzove. Co je horsie potah sa mi uz na aute zacal trhat a roztrhol sa uplne vsade kde sa potah zohybal. Az som plakala no uz sa to nijako nedalo napravit.

vejinka
26. aug 2011

je to smola alebo som strasny babrak 🙄

katy1979
26. aug 2011

@vejinka to si robila len pre vas ci pre niekoho? to potesi ked sa dari tak sa dari.

katy1979
26. aug 2011

tak takto to vyzera zatial oddelene az na tie lalie tie nejako klesly 😒

mizulienka
26. aug 2011

@katy1979 krasna je, co sa ti nepaci? nevesta mala inu predstavu?
baby z BA, potrebujem si kupit obyc formu na tortu okruhlu 30cm priemer, kde v Ba by som ju mohla kupit, nemam teraz cas objednavat z netu. dakujem.

skaredka
26. aug 2011

Ahoj holky, ja se na vas obcas chodim divat, dorty mate vsechny nadherny! Ja jsem takovy trdlo co se tyce peceni (nikdy se mi nepodari korpus, mam to takovy gumovy) ale v unoru jsem si koupila testo na korpus v prasku a pak jsem to potahla tou hmotou z marshmallow a kdyby tam nebyly ty bubliny tak by to snad i slo 😀
mate vsechny muj obdiv 😵

rezetice
26. aug 2011

Holky, vy jste teda šikovný. Jen zírám. Asi se budu muset taky začít snažit a trénovat na budoucí oslavy. 🙂

katulkaaaaaa
26. aug 2011

robim tortu v sklepe,ale aj tak sa marcipan trha,jakoze deeeees uz nikdy nepeciem na zakazku v lete 😠 teda myslim 😀 toto je katastrofa,asi fakt dokoncovacka v noci

lamps
26. aug 2011

@katy1979 torta je krááásna, veľmi 😎 😎 😎

yamahafazer
26. aug 2011

@katy1979 ta je krasna to je presne pre mna ja som na modru farbu 😀

moja dnesna svagrinej zajtra ku krstu chcela hnedo zlttu tak som hnedu pouzila cokoladu

jakelina
26. aug 2011

@katy1979 vypadá luxusně a utčitě se jim bude líbit. 😉

vejinka
26. aug 2011

@katy1979 pre nas syn ma zajtra tri roky.

jakelina
26. aug 2011

@yamahafazer krásná a ta barevná kombinace je neobvyklá 😉

benjik
26. aug 2011

@anibas děkuji 🙂
@janulkamartinko cose ti jako nelíbí?! je dokonalá! a hlavně originální! skorošvára bude mít určitě radost.

Jiank pro dort si sestřenka byla,byla spokojená. Jen nevím,jak jim v tomhle vedru přežije cestu.Že prý hned ani domů nejedou. A řeknu vám bylo to naposled,co jsem si dort domlouvala přes někoho. Domlouvla ho teta. v neděli,jeslti ho udělám. Že má být pro kluka a holku. No až po 10 minutách,kdy jsem se jí ptala jak má vypadat z ní vyšlo,že ne dětský,ale pro sestřenku a jejího muže.Tak jsme s edomluvili,že mi dá do úterý vědět jaký teda sestřenka chce. Zbytek týdne se neozvala a včera volala,jestli ho teda udělám. Provedení,že nechá na mě,že se sestřenkou nic domlouvat nebude. Domluvili jsme se,že si ho odpo vyzvednou. No a ona to domluvila až na 17.hodinu. Takže já nemohla dnes s malou ani na koupaliště,páč bych to nestihla. Fakt poprvé a naposled přes někoho.

vejinka
26. aug 2011

tu je to moje strasidlo

benjik
26. aug 2011

@vejinka nejsi,jen v tomto vedru něco dělat,je nadlidský úkol. taky se mi to trhalo,pomohlo až přidání másla a trochy oleje do potahovky.

vejinka
26. aug 2011

@benjik keby sa to trhalo pri valkani este by sa to dalo zachranit lenze ono sa to potrhalo az na torte. Inak je to riadne hovado cez 7 kil.ledva som to napchala do chladnicky.

benjik
26. aug 2011

@vejinka mě taky až na dortu,jsem to musela sundat a dělat znova. to je macek teda. ten můj měl ted tak 3 kila,takže takový mimčo 😀 Já jsem si zas řekla,že končím s domácíma potahovkama a na další dorty už si koupím hotovou. Ono cenově to začíná vycházet podobně,s tím ja se suroviny zdražují.

vejinka
26. aug 2011

@benjik ja som ratala kolko ma vysli do nej suroviny tak cca 20 ecok

benjik
26. aug 2011

@vejinka to je palba

macicka84
26. aug 2011

@janulkamartinko Je uzasna, vubec nebud zklamana 😉 😵

dadka212
26. aug 2011

@mima595 mne wi tiež zliezla z torty 😖 odvtedy ho nepoužívam 😅

katulkaaaaaa
26. aug 2011

baby dobojovane,ale ze absolutne strasne zle sa mi to robiloooo,ale nakoniec som spokojna 🙂

katy1979
26. aug 2011

@mizulienka ja mam doma 32 ale to ti bude asi vela ci? inac ked som nemala tak som upiekla platy a vyrezala kruh. ale uz si asi zohnala.

mia1111
26. aug 2011

@vlada111 - dobre si ma pýtala, prvá otázka bola na stredy kvetín 😉 , aj ja som to skúšala s tou istou polevou v tube, ale neskúšala som bielu farbu, len červenú, možno preto mi to tak nevyniklo, ale tak nabudúce vyskúšam aj s bielou 😉 . A tie perličky vyzerajú super, neva, že sú nejedlé, lebo ja mám formičku na väčšie a neurobí mi to takú peknú retiazku, na ktorej sú akože tie perly, ale také divné mi to ostane, tak dík za tip 😉

mia1111
26. aug 2011

Tak som vás "olajkovala" , zasa ste popridávali samé super tortičky 😵 😵 😵

lucula73
26. aug 2011

@katy1979 a ako dopadla tá tortička?už si pre ňu boli?je krásna inak.....ja modrú tiež milujem 🙂

vejinka
26. aug 2011

joj dievcata ste zlate..dakujem za kazdy like

vejinka
26. aug 2011

@katulkaaaaaa waaw tomu sa hovori kanoon nie ako to moje neforemne cudo z predu odfotim zajtra na oslave.ale ja nemam blatnik predny ani zadny nevosiel sa mi tam.blby plech

jakelina
26. aug 2011

@katulkaaaaaa krásné 😉