Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
zuzana124
28. aug 2011
@vinka rozmer ti teraz neviem povedať lebo nie som doma, ale keď prídem tak ti napíšem aj rozmer (ale v podstate sú tie topánočky také veľké ako keď si tú šablónu vytlačíš na A4).
Tak č.5: je spodok topánočky, č.1,2: je bok topánočky (ja mám tie boky vyrezané v celku, teda mám ich spolu z jedného kusu), č.3: je jazyk, č.11,9: je spodný lem okolo bokov topánočky, č.10: je krúžok na boku v hornej časti. Č.4 som ja nepoužila, to sa používa keď robíš tenisky, to sa dáva na to č.3 a č.6 sa dáva do zadu kde sa ti spájajú č.1,2 . Tu je aj postup na botasky http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736.htm...
Snáď som to napísala zrozumiteľne 🙂
mrka2
28. aug 2011
dievcata, ja vam tak zavidim tie krasne torticky pre detickyyyy |-| |-| |-| ale fakt! tu je moj notebook, je to otras,ale na viac som sa nezmohla. nemam rada take torty,kde nemozem vyuzit svoju kreativitu :-p 😃
katulkaaaaaa
28. aug 2011
@lusil2005 ved su perfektne!!!
@anibas nadherne 🙂
@mrka2 je skvely,ja by som notbook ani neskusila nemala by som na to nervy 😃
dadka212
28. aug 2011
@mrka2 je krásny...ja by som sa na to nezmohla, tiež ma nebavia tie technické torty a hlavene 3D :-p a teraz to všetci odo mňa chcú....urobím len to čo som slúbila a potom 3D nerobím, vôbec ma to nebaví :-S
mrka2
28. aug 2011
@dadka212
@katulkaaaaaa no ja tiez nemam na to nervy.. na tie technicke... no v poslednej dobe len take robim a uplne ma to odradilo od pecenia :-p 3D ma bavia,ale len zvieratka! 😃
dadka212
28. aug 2011
@mrka2 no ja ti verím 😃 tiež ma to nebaví a potom mám chuť prestať úplne piecť....
bzucinka2
28. aug 2011
@mrka2 stiham, ked pomaha muzicek a tento tyzden mali byt na prazdninach u maminy takze som mala najprv cele doobedia na pecenie a poobede sme sa chodili s detmi kupat, ale kedze ochoreli, tak posledne dva dni boli doma uplakane a to teda bolo :-p ale dakujem za pochvalu 🙂
bzucinka2
28. aug 2011
@mrka2 ja som minule Notebook odmietla, na to nemam cas prplat sa s klavesami 🙂

baby krasne torticky, radost pozerat 🙂
jakelina
28. aug 2011
Přidávám dortík, který jsem si upekla k zítřejším narozeninám. V tom horku se mi to hrozně topilo, ale dnes už je chladněji, tak jsem jenom přilepila motýlky a dort je hotový. Je takový menší, váží 4200 g.
jakelina
28. aug 2011
@mrka2 ten je, já bych to vůbec nezvládla a jsem ráda, že to po mě nikdo nechce. Jedině ještě tak zavřený 😃 😃
mrka2
28. aug 2011
@jakelina je uplne nadherna!!! x-) x-) x-)
@bzucinka2 no ja som nevedela,ze co budem piect,len som pani slubila asi pred mesiacom,ze upeciem aj pre druhu dceru.no a ked prisla a vytiahla z vrecka obrazok s notebookom,skoro ma slahlo. ale som jej slubila,tak som nechcela byt hnusna... :-p len som nevedela,ze to bude notebook. som si myslela,ze dievca take nebude chciet,ale spojila to aj so synovymi narodkami a to mi zamlcala ]-( 😃
mrka2
28. aug 2011
@jakelina ja uz ani zavrety ani nijaky iny. :-p
jakelina
28. aug 2011
@mrka2 děkuju 😉
zdenallicka
28. aug 2011
Krásné dorty, holky.🙂 Já jsem byla z těch veder na nervy, všechno mi teklo, topilo se to, nedaly se mi dělat postavičky - kulička se mi roztékalam nedržela tvar.. Nakonec jsem musela šmoulinku i slona vyřezat..🙂 No a tady jsou dortíky..🙂
Ten první je sourozenecký a druhý je Harley Davidson...
jakelina
28. aug 2011
@zdenallicka jsou krásné
zdenallicka
28. aug 2011
A dotaz - jak byste udělaly tento dort? Mám objednávku a jsem v koncích... Půjčila jsem si od neteře panenku, že si odliju obličej a podle toho to pak vytvaruju, ale nevím nevím..:p
zdenallicka
28. aug 2011
@jakelina Díky..🙂 Ten HD mi dal teda zabrat..:-p
bzucinka2
28. aug 2011
@mrka2 tak parada, ja sa vzdy pytam co to ma byt dopredu, tento tyzden ma bude cakat traktor :-p
@jakelina krasna 🙂
@zdenallicka suprove 🙂
@zdenallicka a aka ma byt velka? keby slo o malinku tak ja som robila lienky z babatka 😉
zdenallicka
28. aug 2011
No, ona má být takhle velká.. 😞 A já ani miminko nemám.. Podle mě má aspoň 40cm.. Ten list vypadá veliký...
mia1111
28. aug 2011
@jakelina - odpadáááááávam, krásna tortička x-) x-) x-) . Ty máš zajtra narodeniny? Tak prajem všetko najlepšie x-) x-) x-)
mia1111
28. aug 2011
@mrka2 - tak notebook by som nezvládla ani za nič... Si šikulka, klobúk dole 🙂 .
jakelina
28. aug 2011
@mia1111 děkuju za přání, ano mám zítra narozeniny a věk raději tajím :-| ]-( 😃
mia1111
28. aug 2011
@mariann2 - perfektné 😉
@79zuzana - jéééj, veľmi pekné torty, tá ružová je super 😉
@lusil2005 - no mne sa "prsaté" torty až doteraz nejak moc nepáčili, lebo tie odhalené bradavky ma nejak neuchvátili, ale táto tvoja je super, ukladám pre inšpiráciu, lebo je sexi a krásne urobená 😉
@tica - super, nádherná lienka 😉
@anibas - kráááásne tortičky, tá s bocianikom je neskutočne pekná x-)
mia1111
28. aug 2011
@jakelina - vek nie je dôležitý, keď si budeš hovoriť, že máš stále 20, tak budeš mať 20 a basta 😃 . Ukladám si Tvoju tortičku, je krásna... ja mám rada jednoduché zdobenie, Tvoja torta ma uchvátila... skúsim dakedy urobiť niečo podobné, ak Ti to nevadí 😉 ...
mia1111
28. aug 2011
@jakelina - tak aspoň virtuálne Ti posielam k narodeninkám kúsok Tiramisu, čo som večer robila 😉. Happy Birthday to You x-)
jakelina
28. aug 2011
@mia1111 to je od tebe milé. Děkuju a vypadá to fakt lákavě. Dala bych si . 😉 Já se na dvacet i cítím, jinak bychom si ve čtyřiceti letech nepořídili miminko. 😃
A dortík si klidně ulož, já jsem ho taky dělala podle dortu, co jsem našla na internetu a zaujal mě.
vlada111
28. aug 2011
@anibas toho bociana milujem, aj ja sa na takého chystám o dva mesiace. Snáď sa mi podarí ako tebe 😉
zdenallicka
28. aug 2011
@jakelina Všechno dobré..🙂
vlada111
28. aug 2011
@jakelina takéto niečo som včera obdivovala na nete. Je krásna.
vlada111
28. aug 2011
@jakelina a skoro som zabudla, všetko najlepšie, nech ti to pečie 😃

Začni písať odpoveď...

Odošli