Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vejinka
29. aug 2011

akurat premyslam aku asi urobim mladsiemu..muz sa mi vcera smial ze este nieje zjedena jedna a uz rozmyslam nad dalsou..ked mna to tak povzbudilo ze sa vam tolkym pacila moj torta fakt si kazdy jeden like..nesmierne vazim ste zlate..ide z vas pozitivna energia mam chut sa hned vrhnut na dalsiu..ale najprv musim vymysliet co to bude..je to na jeden rok...ale asi tentokrat sa nebudem babrit s 3d ale este uvidim.. 😅

mia1111
29. aug 2011

@mizulienka - robím presne ako jakelina 😀 . Takže keď uložíš pláty na seba tak, ako boli pred rezaním, tak Ti na bokoch nebude nič prečnievať... inak, on potom aj ten korpus, keď robíš mramorový, tak v reze vyzerá super 🙂, lebo to mramorovanie pekne nadväzuje - aha :

mia1111
29. aug 2011

@daducha nááááádherné tortičky 😵 😵 😵

mizulienka
29. aug 2011

@mia1111 ukazkovy rez, krasne, dakujem dievcence za radu, to by ma nenapadlo 😒

mia1111
29. aug 2011

@mizulienka - ak môžem ešte poradiť, kúp si tú pílku... ty pečieš dosť veľa, určite ju oceníš, ja som piekla doteraz až 2 torty, aj tak som ju kúpila ešte pred pečením, lebo som sa desila toho, ako korpus prekrojím na 3 pláty. Na dva by som ešte ako-tak zvládla, ale na tri??? Stojí niečo cez 5 €, ale podľa mňa je to super vec 😉 . Pláty budeš mať rovnako vysoké a ešte aj rovno odrezané 😉

mizulienka
29. aug 2011

@mia1111 ano? a to ako funguje? je tam nejake nastavenie, ze ti odreze rovnaku vysku?

daducha
29. aug 2011

@jakelina
dakujem 😵 .A chcela by som Ti zazelat vsetko len to najlepsie k narodeninam,nech sa Ti plnia vsetky sny a nikdy nemizne z tvare taky krasny usmev aky mas na fotke.Vsetko najlepsie 😵

vlada111
29. aug 2011

@mizulienka aj ked si nastavíš pláty tak ako si ich odkrojila, nič ti to nezaručuje. Ja som to tak robila, ale problém je ten, že vrstva plnky ti vlastne ten korpus tak zarovná, že ten nasledujúci plát už na to nesedí tak ako na holí korpus. Ja režem pilkou, je to super, ale ked natriem krém nerovnomerne, tak potom je to aj tak krivé. Konečné uhladenie je potom najdôležitejšie. S tým korpusom + maslo baby dobre radia. Hranu robím tak, že vyhladím boky, ťahám ich dohora a na vrch dám dosť krému, ktorú dlhým nožom ťahám k hranám, aby mi vznikol pravý uhol. To čo z krému vyčnieva nechám tak, dám na chvíľu zatuhnúť do chladničky a tom to ešte uhládam. Tá hrana je už tvrdšia a zbytky krému oškrábem a hrana drží. Dúfam, že som to napísala ok 😀

vlada111
29. aug 2011

@daducha tie prasiatka sú úúúúžasné 😀 . Ako si robila ten kvet, v ktorom je bábatko? Hodíš sem detail? Všetky sú krásne...

vlada111
29. aug 2011

@mizulienka tá pilka je naozaj super, nastavuješ si výšku. Ja som tiež prerezala nízky korpus na tri, čo by sa mi notmálne nožom nikdy nepodarilo 😉 . Moja stála len 5 EUR.

allieh
29. aug 2011

http://eshop.timidekor.cz/fotosoutez-leto-2011/...

prosím hlasujte pro kamarádku děkuju moc

mizulienka
29. aug 2011

@vlada111 ano, zrozumitelne, dakujem 🙂 ako prosim ta nanasas krem? cukr.vrecuskom alebo iba tak....lebo ja povacsine robim tvarohovy krem, takze nemoze ist pod potah, tak ku kraju torty so taka opatrnejsia a potom davam ovocie ale to tiez nedavam uplne ku krajom, takze na kraji mam ako keby menej plnky si myslim a tym padom mi tie kraje tak padaju a vytvaraju ten obly vrch 😒

mia1111
29. aug 2011

@mizulienka - sú tam zárezy na oboch stranách, môžeš si nastaviť výšku odrezaného korpusu. Ja si vždy zmeriam, koľko meria celý, vydelím počtom plátov, koľko ich chcem mať (rezala som na 3) a naznačím si vodorovné zárezy do korpusu, nastavím danú výšku na pílke a pomaličky režem. Je to fakt super 😉 . Krém potom zarovnávam takou stierkou, podnos mám na otočnej tácke, tak vidím, či je všade rovnako vysoký.

vlada111
29. aug 2011

@mizulienka presne, aj ja mám fugy, lebo dávam ovocie a tiež sa bojím. Potieram maslo cukor. Ja najprv nanesiem prém na vrch, trochu zarovnám a potom na kraje. To dávam veľa krému, ktoré keď šťahujem, vyplnia sa mi fugy a finálna vrstva je tenká. Krém nanášam len tak, hádžem varechou alebo lízatkom kôpky. Aj ja mám na otočnej tácke a krútim a kukám, či je rovný. Robím kraje tak, že priložím nôž a roztočím podnos. Ale naozaj je potom veľmi dobré dať si to na chvíľu vytuhnúť, hrany sa lepšie tvarujú, keď je krém tvrdší na torte. Aha teraz čítam. Mne kraje nepadajú, nemusíš tam nechávať až takú fugu, ja nechávam len max 4mm a potom to nepadá.

mizulienka
29. aug 2011

dakujem dievcence, mam sa co ucit 😕 😉

jakelina
29. aug 2011

@daducha moc děkuju, to je milé a krásné přání. 😉

mia1111
29. aug 2011

@mizulienka - čo si? To ja sa tu stále niečo od vás učím, baby moje 😉 . Také praktické veci ma napadnú tak nejak samé, ale to ostatnéééé 😕 😕 😕 , to by bez vašich rád nešlo 😉

mizulienka
29. aug 2011

aj mne velmi pomaha, ze mozem veci s vami prediskutovat a uz som sa vela naucila, aj ked este vela treba 😉

vlada111
29. aug 2011

toto som našla, tá cena na vypichovače je super, keby ste niektorá chcela http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11801635&tab=2

katulkaaaaaa
29. aug 2011

@vlada111 skvele ceny skoda ze som o tomto nevedela skor,som nakupila za dvojnasobne ceny 😠

vlada111
29. aug 2011

šak aj ja dokelu 😠 .

gabika11
29. aug 2011

@vlada111 dakujem, v posledne dni va vobec nemam cas citat, ale teraz ho trosku mam, tak si vas idem rychlo prezriet, co ste povytvarali 😉

mia1111
29. aug 2011

@vlada111 - jáááj, keď tie ceny vypichovačiek vidím, až mi je zle 😠 . Ja som ako prvé kupovala motýliky (u nás v meste) a vyšli ma na 13,50!!! Ach jo, keby som o tomto vedela, doplatím nejaké drobné a mám tri druhy, miesto jedného, že? 😖

daducha
29. aug 2011

@vlada111 detail kvietku nemam, je to 10 vrubkovanych srdiecok nalepenych na koliesku hmoty.Este som ich kosticou stensila a dala preschnut do obalov od vajicok.Potom polosuche som pozliepala a podlozila potr.foliou a nechala vyschnut 😉

miminkad
29. aug 2011

toto som dnes nahodou nasla.tuto som robila pred dvomi rokmi

chanella
29. aug 2011

@janulkamartinko dakujem velmi pekne 🙂

misulenka9
29. aug 2011

@mizulienka Aby se Ti nestávalo, že máš okraje nižší než ten střed, tak před tím než dáš těsto péct, vytáhni kartou od středu těsto k okrajům, měla bys mít takový menší dolíček...ne moc. Prostě, vždy od středu stáhni k krajům, uvidíš, že to pomůže 🙂 No, a tím, že já obracím i naplněné dorty, jakoby dnem dolu, tak se to většinou všechno krásně srovná. I ve škole jsme to tak dělávaly. Ale spoustu let jsem se cukrařině nevěnovala až teď co jsem doma s malou. Tak mě to zase donutilo...a pak tady ty vaše krásný výtvory...kam já se na vás holky hrabu 😒

misulenka9
29. aug 2011

cukrařinky, prosím Vás můžu mít na vás menší anketku? Co používáte nejraději na potahování celých dortů? A co na tvarování kytiček a postaviček? Spoustu let jsem se pečení dortů nevěnovala...a úplně hledím co je všechno za nové potahovací hmoty. Já si dělám většinou potahovku s fondánu, ale nejde tak krásně vytahovat, mám vyzkoušný pravý marcipán, taky to není to pravý ořechový a ještě formix ... co je opravdu jako, že TOP mezi potahovkami???

katulkaaaaaa
29. aug 2011

@misulenka9 ja pouzivam na potahovanie MMF a na kvety a ozdovy smartflex velvet alebo flower 🙂