Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenocka23
31. aug 2011

@mizulienka tak to tam asi nabehnem na buduci tyzden... 😉 😀

mizulienka
31. aug 2011

baby na svadobnu dvojposchodovu mozem dat spodok 30 a vrch 20? alebo to je velky rozdiel?

lenocka23
31. aug 2011

@mizulienka ja by som dala mensi rozdiel... asi spodok orezat, ale zalezi na tom aku velku chces robit, aj ake vysoke budu korpusy... 😉

mizulienka
31. aug 2011

@lenocka23 hmm netusim ani ja, peciem prvy krat svadobnu 😀 moze mat tak 7kg...

lenocka23
31. aug 2011

@mizulienka no baby tu pisali ze cca 100g na osobu, tak skus zistit kolko bude ludi a tak.... mne sa velmi pacia tie poschodovky, co maju mensi rozdiel kerpusy a su take vyssie.... 🙂

mizulienka
31. aug 2011

@lenocka23 hej, viem co myslis, musim to nejak premysliet, dakujem 🙂

katulkaaaaaa
31. aug 2011

@mizulienka ja davam luci teraz 23 a 16,ale toto bude mensia svadba cca 30ludi max...a este im robim krstinovu tiez ten priemer 23 ....oni maju naraz svadbu aj krst 🙂 nemozem zohnat cukor povazan modry na mmf mne sa s tym najlepsie robi 😠

dm1
31. aug 2011

@katulkaaaaaa mne minule mm kupil korunni a plakala som este rano o 2 co sa mi z toho nedalo nic spravit som mysleal ze ho zabijem v zivote som nekupila iny cukor a on ked som sa nestastna pozrela co kupil len zahlasil ze a to nemoze byt? no nezabili by ste ho 😅

dm1
31. aug 2011

@mizulienka nie je to velky rozdiel mne sa take pacia najviac aj ozdoby sa ti v pohode zmestia zalezi co davas na boky. Ja teraz tiez taku robim 😉 . Tu s kalami som mala rozdiely 8cm a mala som problem tam tie kaly dat

mizulienka
31. aug 2011

baby teraz znova inu otazku...potrebujem 2poschodovu a ma mat 9 aj 10kg, ake velke korpusy odhadujete?

dm1
31. aug 2011

@mizulienka no to velmi tazko urbois take tazke. Jedine zeby boli fakt vysoke. Ja moja 30, 22 a 14 mala teraz 9,5 kg a vsetko bolo 4x korpus a 3x plnka.

dm1
31. aug 2011

baby prusvih mame tu 2 bioshopy a ani v jednom ako na potvoru nieje kukuricny sirup to sa mi este nestalo 😢

daniz
31. aug 2011

Ahojte, moc sem už ani nechodím, len občas pokukám dielka, lebo akosi nemstíham a jasné pre rady.
Teraz mám tortu hokejistu, a neviem ako najlepšie. Buď teda 2D, alebo nakresliť na ľadovú plochu? akože vôbec neviem, ako to urobiť....Ak máte linky prosííím. Len nie plochu s malým hokejistom. Moc Vám Ďakkujem

kiya
31. aug 2011

baby mozem sa spytat? moze mat 26 cm vahu 3,5 az 4,5 kg? vdaka

dadka212
31. aug 2011

@katulkaaaaaa u nás ho majú len v CBA-čku inde som ho tuším nevidela....ale ja používam hocijaký lebo to len do krému a pod poťah...

@dm1 a na kedy potrebuješ ten kukuričný?

dadka212
31. aug 2011

@kiya podla mňa nie ale záleží od plnky

daniz
31. aug 2011

@kiya záleží, čím plníš a koľko plnení dávaš- teda aká je vysoká. Či dávaš aj ovocie... Ale teoreticky áno

katulkaaaaaa
31. aug 2011

@dadka212 skusim pobehat este par obchodov,u nas ho mali vsade....nechapem preco zrazu nikde neni 😠
@dm1 presne z toho som robila posledne dve torty a myslela som ze ma slak trafi 😠 😠 😠 teraz mam prvu svadobnu tak chcem aby bola potahovka krasna biela,a bez hrudiek 😉 musim ho zohnat

mariann2
31. aug 2011

@dm1 prosím ťa, z toho kukuričného sirupu ideš robiť čokohmotu? napíšeš mi recept? ďakujem

dm1
31. aug 2011

@mariann2 je to jednoduche na jednu 200g cokoladu z lidla davam 4 lyzice kukuricneho sirupu ked je cokolada roztopena len to tam pridam poriadne vmiesam a po vychladnuti dam do chladnicky

dadka212
31. aug 2011

@mariann2 ja robím čokohmotu takto: 200g čokolády na varenie (lidl) a 4 polievkové lyžice kukuričného sirupu, čokládu roztopiť nad parou (ja robím v mikrovlnke) a pridať sirup miešať kým sa hmota nespojí, potom vyliať na potravinovú fóliu nechať vychladnúť a šupnúť do chladničky...s hmotou sa nedá robiť okamžite musí poriadne vychladnúť...

lenocka23
31. aug 2011

@dm1 a nechcela si urobit cokohmotu z cukrikmi?

mrka2
31. aug 2011

@katulkaaaaaa u nas ho ten cukor maju v CBA a v Kauflande.

bzucinka2
31. aug 2011

@anibas na tom pani nezalezi 🙂 a 16 -20-24-28-32 bude malo? lebo inak by som musela okrajovat ☹ neviem co teraz 😒

bzucinka2
31. aug 2011

@mizulienka ja davam 20 a 28 🙂 a ma tak cca 6 kg
@dm1 mozes dat aj glukozovy alebo spenicny sirup 🙂 ani tie nemali?
@kiya tych 3,5 moze mat 😉
@dadka212
@dm1 a mne ta cokohmota v chladnicke uplne stvrdla, potom co s nou? 😉

lenocka23
31. aug 2011

baby, mam jednu info pre vas... ak uvazujete nad kupou pilky na korpusy z Ikea, tak to nerobte.... hrozne zle sa s nou pracuje... vcera som ju chcela pouzit prvykrat a skoncila som klasika pri nozi.. takze tak... ☹

klec
31. aug 2011

dobry den. ja jsem sice ceska ale slovaky a slovenstinu mam rada. chci se perosim zeptat na jednu vec. tady v popisu pisetaruky sipotierajte cerou, to slovo cera nerozumim .prosim o vysvetleni. dekuji bohunka.

dadka212
31. aug 2011

@bzucinka2 nahriať v mikrovlnke a premiesiť 😉

dadka212
31. aug 2011

@klec CERA je rastlinný tuk