Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

klec
31. aug 2011

dobry den. ja jsem sice ceska ale slovaky a slovenstinu mam rada. chci se perosim zeptat na jednu vec. tady v popisu pisetaruky sipotierajte cerou, to slovo cera omlouvam se nerozumim .prosim o vysvetleni. dekuji bohunka.omlouvam se za chyby ktere jsem udelala. priste se polepsim.

lucisa
31. aug 2011

@klec cera je tuk, u nás se prodává třeba Omega 😉

lucisa
31. aug 2011

@lenocka23 já ji včera chtěla koupit, ale v ostravské ji nemají a prodavačka ani netušila, jestli kdy něco takového měli. 😖

mariann2
31. aug 2011

@dm1
@dadka212 ďakujem za odpoveď, skúsim to. a robí sa s tou čokohmotou tak ako s mmf?

dm1
31. aug 2011

@lenocka23 nie nie iba coko a sirup. Ked tam dam cukriky uz to pre mna nie je cokohmota 😉 . Nasla som teraz este trosku sirupu tak idem kuknut na kolko mi to vyjde dufam ze to bude stacit.

Ci mali psenicny neviem veru bol tam mm asi tam skocim poobede aj ja

kiya
31. aug 2011

vdaka sikovnice za odpovede 🙂

mizulienka
31. aug 2011

@dm1 Dani a myslis, ze ked budem mat 30 a 20cm zmestim sa do 7kg?

lenocka23
31. aug 2011

@lucisa no to sa aj nam stava v Ba Ikey, ze niektori netusia ze nejaky tovar maju... to uz tam mozem potom aj ja pracovat... 😉 😀

dm1
31. aug 2011

baby prave mi prisiel novy mixeeeeeeeeeeeeer 😵

dm1
31. aug 2011

@mizulienka velmi zalezi od plnky ja robim len maslaky tak tam by si to mala asi viac okolo 8. Aj na vyzdobe zalezi. To robis tusim tu cistu ze? tam nebudu ziadne ozdoby tak aj to dost usetri kila

klec
31. aug 2011

dekuji za vysvetleni.vyzkousim to taky. rada pecu a delam dorty . 😀 🙂

mizulienka
31. aug 2011

@dm1 nie teraz robim taku, ze dole iba masla a hore budu okolo spodku take ornamenty zo silikonovej formy a hore pivonka...a plnku robim tvarohovu spodok a cokoladovu na pare hore

lenocka23
31. aug 2011

baby, neviete ako sa sprava pri tvarohovej plnke kompotove ovocie? chcem tam dat zavarane broskyne, tak ci to nevyteka alebo tak.... (jasne ze ich necham dobre odkvapkat)... dakujem 😉

dm1
31. aug 2011

@mizulienka hmmm veru tazko sa odhaduje takto ked to nie je odskusane 😒 . Povedz im ze nevies zarucit vahu nakolko si taku este nerobila a daj +/- 1 kg

daniz
31. aug 2011

@dm1 a ty nerobíš čokohmotu z cukríkov?

ikula2
31. aug 2011

@mizulienka moja svadobna mala tiez podobny rozmer, ale zmestis sa ja ,som mala este ten spodny 32cm a vaha bola nejak cez 8kg ale davala som aj ovocie a popripade odrezes a vy spapate, ja som vcera tak rezala 🙂 , lebo bolo vela tak sme aj kostovali 😀

ikula2
31. aug 2011

@kiya ja robievam aj 26tku kruh a vaha byva tak 3,5kg, ale zalezi aj ci ovocie a aku plnu ci vyzdobu, ale ak robis stvorec tak to bude tazsie

lucianas
31. aug 2011

@mrka2 ... díky moc za odkaz. zkusím, a když se podaří, tak pak sem třeba hodím ten můj výtvor. 😉 ještě jednou díky.

dm1
31. aug 2011

@daniz nie nerobim robim iba cokolada + sirup

vlada111
31. aug 2011
anibas
31. aug 2011

@bzucinka2 skús sa opýtať @dm1 čo ona na tie rozmery - robila viacpochodové torty

dm1
31. aug 2011

@bzucinka2 nemali ani tie iba ryzovy a to by bolo asi divne 😝 . Nasi idu poobede este do Trencina tak mozno tam bude. Ked stvrdne tak baby to davaju povolit na chvilocku do mikrovlnky ale mne to robilo sarapatu akoby to zmenilo strukturu a vytekal z toho tuk potom. Tak teraz iba nakrajam na tenke platky a pomaly rozpracujem v rukach

dm1
31. aug 2011

@bzucinka2 zalezi velmi od vyzdoby a co sa ti musi zmestit na boky a vrch. Ja by som asi dala 34, 28, 22 a 16 alebo 34, 26, 18, 10

mrka2
31. aug 2011

@lucianas urcite hod, verim,ze sa podari 😉

katulkaaaaaa
31. aug 2011

@dadka212 dakujem za tip,zohnala som v cba sice stal az 1,29e ale taaak sa tesiiim,konecne mi pojde normalna potahovka spravit 🙂
ozaj baby ako prilepim svadobnu figurku umelu na tortu?objednala som jedle lepidlo ale neprislo 😠 skusim este u nas v cukrarni....ako inak by sa dala?neda sa tam napichnut je to takato podobna
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/manzelia-...

simasa
31. aug 2011

Ahojte,
mozem sa stat obcasnym prispievatelom (ale hlavne citatelom 🙂 ) tejto temy? Tiez ma to zacina "chytat" a moje prve tri torty dopadli takto nejak (este dlha cesta k dokonalosti 😝 😀 ):

katulkaaaaaa
31. aug 2011

@simasa krasne torticky,nebud skromna 😉 a vitaj 😉

mia1111
31. aug 2011

@katulkaaaaaa - a čo bielko? To používajú občas miesto lepidla, myslím... niekde som to čítala 😉

katulkaaaaaa
31. aug 2011

@mia1111 myslis ze by chytilo na tu umelu hmotu?neviem neskusala som,dakujem za tip

mia1111
31. aug 2011

@katulkaaaaaa - tak skús tú figúrku prilepiť na skúšku na kúsok hmoty. Uvidíš. Ale tak možno Ti baby poradia niečo lepšie... Ja som to tiež neskúšala, ale niekde som čítala, že miesto lepidla dať bielok.