Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuziq
1. sep 2011

@vinka sak to ze ja nic take doma nemam, co by sa dalo poriadne chytit do ruky a vyhladilo by to.. 😖

vinka
1. sep 2011

@zuziq valček nemáš? 😕 čím valkáš?

zuziq
1. sep 2011

@vinka jaj myslis taky velky? no vrch sa este da ale ked potrebujem boky napr. alebo nejaku tvarovanu, tak je ten valcek prilis velky 😕

vejinka
1. sep 2011

@vinka to je napad 😉

vejinka
1. sep 2011

@zuziq niekde v nejakom videu som videla papierom hladit boky..aj vrch torty... 😉

mia1111
1. sep 2011

@vejinka , @simasa - tú istú žehličku, čo ste dávali link, majú tu za 5 € 😕

http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/...

vejinka
1. sep 2011

este som to neskusala ale vraj aj krem pekne tym vyhladis..supnes do chladnicky a potom aj potah s tym ide

lucula73
1. sep 2011

@daducha som myslela že asi ten orechový,len som to chcela ešte od niekoho počuť 🙂 ,ďakujem,už sa a pečie 😉

mia1111
1. sep 2011

@vejinka, @simasa - ale dôležité je, aby bol povrch pod poťahovkou čo najrovnejší, žiadne veľké hrbolce, to žehlička fakt nevyhladí. Treba pekne zarovnať krémom, čo ide pod poťahovku (ja som dávala maslo+cukor+odrezky) a potom je hmota hladká tak či tak. Aj keď ja by som to bez žehličky asi nevedela tak pekne uhladiť, tie otlačky od prstov by tam boli, takže ja som s tou žehličkou max.spokojná. A aj môj drobec 😀

zuziq
1. sep 2011

@reruna asi skusim ten smartflex len 7kg balenie je pre mna strasne vela 😀 kolko tak asi spotrebujes hmoty na klasicky okruhly piskot o priemere 24/26cm? 😕

simasa
1. sep 2011

@mia1111 Dakujem za rady. Inak ta stranka je fakt vyborna, dokonca aj smartflex je tam lacnejsi. Ulozim na neskorsie nakupy, lebo muz ma uz zabije 😀

mia1111
1. sep 2011

@simasa - 😀 😀 😀 . Inak ja som odtiaľ teraz brala ten čerešňový 1,4 kg smartflex. Vonia kráááásne 😵 . Už mám odtiaľ zopár vecí, niektoré ceny sú jednoznačne najnižšie, oproti iným stránkam. 😉

mariann2
1. sep 2011

@lenocka23 poprosím recept na ten tvarohový krém 🙂

mizulienka
1. sep 2011

@dm1 Dani znova ta idem otravovat s tou hmotou 😒 urobila som a vyzera, ze je ok, aj som teraz potiahla tortu, zatial vyzera fajn, len sa mi zda, ze je dost makka, to znamena, ze je malo cukru?

lenocka23
1. sep 2011

@mariann2 500g vymiesat jedno maslo so 100 g pr.cukru a dvoma vanilkovymi cukrami, postupne pridavat jemny tvaroh 500g (naj je Pilos z Lidlu v kybliku) hotovo.... 🙂

lenocka23
1. sep 2011

@mia1111 mkna tam zaujala sada kliestikov za 15 €.. nemas s nimi skusenost? http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/...

mariann2
1. sep 2011

@lenocka23 prepáč, ale čo znamená tých 500g na začiatku príspevku?a nejde tam žiadny puding ani nič? len maslo, cukor, tvaroh? 🙂

lenocka23
1. sep 2011

@mariann2 pardon je to len preklep a ked som si to vsimla uz sa nedalo opravit.. 😉 tvarohu ma byt 500g, cukru 100g a masla 250g...

mariann2
1. sep 2011

@lenocka23 mám 3 ks tých klieštikov, som spokojná, hoci som nerobila s kovovými, tak neviem porovnať, snáď by mi vadilo len to, že sú všetky zúbkované

dm1
1. sep 2011

@mizulienka ono sa to velmi tazko takto na dialku 😝 . Ja si ale vzdy na potahovanie nechavam taku maksiu aj sa lepsie farbi a ked pri potahovani podsypavam solamylom tak tie zbytky su uz take pevnejsie a z nich potom modelujem. Ked chcem z cerstvej dam este cukor alebo solamyl

baby ja som taka kaca chystam si veci na zajtrajsiu svadobku ruze sa mi nedarili tak ako nevesta chcela lebo uz som naucena robit iny typ ruzi.... a ako si tak rozmyslam o vyzdobe tej torty trklo mi ze tam chcela este postavicky vymodelovat! zalial ma veru pot neskutocny a rychlo som modelovala. este mu dorobim hlavu a uz by mali byt hotovi 😝

mariann2
1. sep 2011

@lenocka23 tu som použila jedny z nich, neviem, či to bude vidno

mia1111
1. sep 2011

@lenocka23 - mám od nich klieštiky jedny hladké, tie som skúšala len na vyvaľkanej čistobielej hmote (WI), zatiaľ nie na potiahnutej torte, ale šlo to dobre. Nemám s čím porovnať, lebo kovové som neskúšala, ale sa mi vidí, že niektoré, čo tu pečú, skúšali oboje. Tak sa skús opýtať, možno Ti niektorá povie svoju skúsenosť. Len neviem - treba zvážiť, či by si naozaj využila všetky? Cena je fakt dobrá, ale podľa mňa, najprv kúp jedny, odskúšaj, ako sa Ti bude s nimi robiť a uvidíš 😉. Ja som si teraz objednala jedny zubkované a myslím, že tým aj skončím, tieto odskúšam a iné už kupovať nebudem. Aj tak som s pečením len začala a na zakázku piecť nebudem, len pre rodinku. 😉

dm1
1. sep 2011

@lenocka23 ja ich sice nemam ale sadu by som nekupovala a to preto ze mas v nej same zubkove resp. hladke. Radsej by som volila z kazdeho typu zopar ako celu sadu zubkatu

mia1111
1. sep 2011

@dm1 - tak Ty si riadne akčná, mňa by asi odviezli, keby som si v poslednej chvíli na toto spomenula 😀 . Teším sa na fotečky 😉

dm1
1. sep 2011

@mia1111 no nemala som veru ani ja od toho daleko 😝 . no idem dokoncit tu tortu veru

helen1007
1. sep 2011

ahojte babuľky chcem sa opýtať či máte niektorá skúsenosti s touto sadou http://www.adal.biznisweb.sk/product/floral-sad..., rozmýšlam nad nou, ešte sa chcem opýtať aké farby používate na farbenie....ja začínam piecť iba tak pre rodinu ale aj tak chcem aby to dobre vyzeralo 🙂

dm1
1. sep 2011

@helen1007 ja ju mam ale pouzivam ju ozaj minimalne lebo mam samostatne vykrajovacky ci uz na piestiku alebo potom aj so zilkovanim s ktorymi sa mi robi lepsie. Farbim gelovymi farbami wilton alebo sugarfler ci ako sa to pise 😝

lenocka23
2. sep 2011

@dm1
@mia1111 ved som si aj myslela ze cela sada bude zbytocne vela podobnych, uvidim... Mozno si objednam Len jedny max dvojo... Len ma cena zaujala.. ☹
Dani, ako sa ti darilo s postavickami?

mizulienka
2. sep 2011

@dm1 dakujem aj tak za radu, ja viem, ze to treba vidiet, mat v ruke, aby si mohla povedat, ze ake to je...nevadi, zatial to drzi na torte 🙂
chcela som sa ta Dani uz skor spytat, aky mixer si si kupila?

mizulienka
2. sep 2011

moja dnesna