Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

klara_klara
4. jan 2010

stalida nevies presny recept na parizsky krem?

cessy
4. jan 2010

alionuska preco si smutna ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ved ty sem vzdy chodis ako slniecko 😕

stalida
4. jan 2010

klara tu je:
250g kr.cukor, 1x 250ml šľahačku + 1 vanilkovy cukor-nechat uvarit, este do horuceho zamiesat 100 g kakaa + 150 g rozpusteného tuku(Cera) a na druhý deň vmiešat 2 kocky masla po 250g (ja davam Palmarin-mne to s nim chuti). Niekto to kakao preosieva, aby sa nenarobili hrudky, ale ja to nerobim, len to treba dost intenzivne miesat, aby sa vsetky ingrediencie spojili. 🙂

alionuska
5. jan 2010

Jezisi,Cessy ja som si to az teraz vsimla...to nie ja!! Mala Alenka sa hrala a posielala smejkov..potvorka mala...!!! 😀 😀 😀 😀 😀
Ja premyslam nad tou autickovou tortickou... ako ju urobit? 😅 Ci to upiect vcelku,alebo normalne dve kruhove a okolo nejako tu cesticku...uz si nad tym lamem hlavu..ale ved hadam sa mi to nejako podari.... 😀 😀 😀

klara_klara
5. jan 2010

stalida dakujem...ked bude cela torta hotova poslem obrazok 😉 😉 😉 dufam ze sa vydari 😉 😉 😉

stalida
5. jan 2010

nemas za co klara,nech sa ti dari, tesime sa na torticku 🙂 🙂 🙂 🙂

klara_klara
5. jan 2010

este mam jednu otazku...raz som jedla potahovanu tortu kde pod potahom bol taky husty bezovy krem ktory ten potah perfektne drzal a bolo to v lete a viezli sme ju v aute a torta bola uplne v pohode, ani sa nespotila...neviete aky krem to mohol byt? nepoznate recept na nejaky takyto?

stalida
5. jan 2010

klara, nebol to nejaky vanilkovy alebo karamelovy krem? Alebo niekto dava len vyslahane maslo s cukrom, neviem ti povedat ja robim torty len nejake 3 mesiace.
Mam nove vytvory-moj prvy pokus o orchideu, ale robila som ju len tak bez formiciek, tak neviem ci je to ozaj orchidea http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/orchi...

No a skusila som aj loptu-pol loptu-to len tak pre mojho syna na skusku. Zvrvhu mi slo lepenie super, ale potom som obcas mala dost velke medzery, tak neviem kde som spravila chybu http://www.tortyodmamy.sk/?q=sportove/lopta-35

klara_klara
6. jan 2010

stalida ved su krasne...to sa tomu naozaj venujes len tak malo? tak to klobuk dole...inac tie kvety su krasne...a co davas ty pod ten potah...aky je recept?

stalida
6. jan 2010

Ano, chytilo ma to v septembri, ked mal moj druhy syncek 1.rok 🙂 Pod potah som v tomto pripade davala.nugatovy krem, v druhom vanilkovy, ale velmi casto davam ten parizsky co som ti pisala recept 🙂

alionuska
8. jan 2010

No co babenky nepecieme???? Ja som robila jednu 6,7kg tortu...tak vam sem hodim obrazok.... pa
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-deti/autickova...

alionuska
8. jan 2010

A este mam v chladnicke Tweetyho zo srdieckom...len ho musim ist odfotit... 😀 😀

cessy
8. jan 2010

alionuska ved to je ta torta co chcela jedna tu z konika nie???len bola velmi daleko???krasna je a este krajsia ako ta..... 😵 😵 😵

alionuska
8. jan 2010

Cessy no to je ona...dnes si ju bola zobrat sue sa vola a je az z Banskej Bystrice... to bola pre mna pocta!!!Tak daleko som este nepiekla nikomu... 🙂 🙂
Dakujem mooooc.

cessy
8. jan 2010

ali ja som piekla malemu k meninkam, ale este nieje dokoncena, potom odfotim, ale nic moc.... 😒

cessy
8. jan 2010

to vazne???az z BB?? a bola spokojna???lebo je skvela 😅

alionuska
8. jan 2010

Cessy tesim sa na fotku..mam tu este jednu lahodku...ta sa mi strasne paci tweety... 😀 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav...

cessy
8. jan 2010

tak je tiez krasna...paradna, ale z tychto dvoch sa mi asi viac paci ta autickova, taka nova, nezvycajna 😅

alionuska
8. jan 2010

No si predstav...vyzera ze bola spokojna... tak hadam im aj chutit bude! 🙂

cessy
8. jan 2010

potom pridam, alebo az zajtra, uvidim 🙂 , teda ak sa podari 🤐

alionuska
8. jan 2010

Cessy ved som si aj hlavu nalamala,lez som to vymyslela,aby ta cesticka isla okolo celej torty... ale myslim,ze som to celkom zvladla,nie??? 😅 😅

cessy
8. jan 2010

no a ako si to potom robila???je to fakt paradne, moooc pekna a vydarena 😵 😵 😵

cessy
8. jan 2010

inak jak sme sa tu pekne stretli??

cessy
8. jan 2010

moc casu tu uz netravim, ale ak sa da, tak nakuknem 😉

cessy
8. jan 2010

alionuska a tweety tie chlpky co ma na hlave si ako robila?? 😕 to je jak skutocny 😵

cessy
8. jan 2010

stalida aj som zabudla pochvalit torticku, je peknucka

sofi
sse
zdenalicka
evitkamalicka
heninkav
kde ste vsetky????nepeciete??? 😕

sse
8. jan 2010

Ahoj cessy

no a teraz nepečiem je nejaký útlm, po vianociach má každý dosť sladkého 😀 😀 Ale stále chodím pokukať tortičky a aké ste tu všetky šikovné 🙂

alionuska
8. jan 2010

Cessy no ja som isla k malinkej,lebo sa chcela krmit a potom pestovat...tiez semlen sem tam kuknem,ze co je nove..... 😀 😀
Som upiekla spodnu tortu taku vysoku a ked som ju naplnila a stuhla,tak som okolo nej orezala taky pas,kolom dookola a ten som potom dala navrch tej torty aby mi vznikla ta cesticka a do tej diery medzitym som dala taku malu torticku...asi pisem jak madar,ale hadam si to trochu pochopila..... 😀 😀 😀

zdenallicka
8. jan 2010

Cessy, ja ted nepekla krom vanocniho cukrovi vubec nic, ale chystam se na tohle...

http://www.flickr.com/photos/alana_hodgson/2642...

Parta budou ale dve a potah bude z falesneho marcipanu (tady ma pani asi krem)... No a podklad bude fialkovy, na nem zelenkave, tmave fialove a cokoladove hnede ozdoby..🙂

Korpus asi mramorovy (na spodni dil) a cokoladovy (na horni dil), kremy maji byt odlehcene, tak to jeste netusim, jaky bude... A premyslim, ze dam nejake ovoce - banany asi.. Jen nevim - jak se to potom kraji? Dobre????

A ozdoby budu muset udelat asi mensi - obavam se, ze by mi popadaly..☹