Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
3. sep 2011

@dm1 ja to neroznám - až na 5 ochutnanie - robila som v máji tortu s maslom a videla som rozdiel v tuhosti, normálne sa mi šmýkalo z nožíka, podľa mňa Helia dobre vonia, je určená na krémy a je tuhá

vlada111
3. sep 2011

@anibas ty si ako moja mamina a sestra. Oni tieto sesternice masla majú radi. Ja to rozpoznám na sto honov, tiež iné ako maslo nezjem 😀

lenocka23
3. sep 2011

tak hlasim ze torta nakoniec vydrzala, sice bol makky potah ale drzala pokope a aj na reze bola pekna.... kazdopadne uz viem ze ten fajnovy tvarohovy krem pod potah davat nebudem.... 🙂 🙂

ikula2
3. sep 2011

@vlada111 ano, lebo manzel ochutnal a hned ze tam nieco citit, tak myslim ze cukor. A to fakt az take tenke? Ja som si ju urobila trosinku hrubsie, ale to len na skusku z polovice. Tak nemam skusit nejaky iny recept, lebo aj toto sa mi paci, vyzera to tak originalnejsie http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/...

vlada111
3. sep 2011

@ikula2 juj tak tieto klasické dobošky ja teda nemusím, ani na svadbe sme ich nemali 😀 . Ale stále nechápem ten cukor? čo vám na tom vadí, veď cukor je len sladký a pri torte je to ok, či nie? Ja keď som jedla túto tenučkú dobošku, inú ani nechcem. len neviem aký to bol recept, ale vždy to vyzerá tak ako ten čo si robila

anibas
3. sep 2011

@vlada111 čisté áno rozoznám - ale s čokoládou a šľahačkou až niekde pri konci jazyka 😀

daducha
3. sep 2011

Ahojte, tak posielam fotky torty ktora TECIE .Doniesli mi spät uplne normalnu chutnu tortu s parizskym kremom.JA neviem, ale ja som asi cvok a moja rodina tiez,ktora tu tortu chutnala.Oni boli 10-ti a nikomu nechutila.Ani deti ju nechceli jest.Podotykam ze 10-ti chutnali jeden maly trojuholnik ktory z nej bol vyrezany.Tuto situaciu bohuial asi nikdy nepochopim.NO a mam prvu zakaznicku na ciernej listine ktorej tortu uz neurobim.Doniesla mi spät totiz uplne normanu chutnu tortu.Tak skuste pozriet.

ikula2
3. sep 2011

@vlada111 ved ani mne to nejde do hlavy ci to nie je trosku aj muka, nechapem, pri piskotovom ceste je to v poriadku, ale inac na chut je to fajn, uvidim ked zajtra naplnim

daducha
3. sep 2011

@vlada111 nádherná torticka

vlada111
3. sep 2011

@daducha je mi ľúto, že si ju zobrala naspäť. Ja by som im peniaze nevrátila. Zneužili tvoju skromnosť. Ja by som im dala 😠

daducha
3. sep 2011

@mizulienka je kráásna

ikula2
3. sep 2011

@daducha jejda tak toto je riadne a co ty si jej hadam nevratila vsetky peniaze? Ved netecie? To bola asi len vyhovorka. A to oni chceli taku plnku parizsku? Aj ju poznas tu zakaznicku?

daducha
3. sep 2011

@luci79 perfektná

lenocka23
3. sep 2011

ete pridavam tohtotyzdnoveho Brouko.kluka c.2...(foto nic moc teda) Bleska som zabudla odfotit, bol pre synovca tak mi hadam nezabudnu poslat foto... 😉 🙂

daducha
3. sep 2011

Skoro som zabudla, dakujem Vam za Vase nazory a vyjadrenia k tej nestastnej situacii.Nech si to v hlave ako preberam,nechapem a s mojou blbou povahou ma to bude trapit este dlho.
Anibas - pouzivam vzdy iba maslo,ja by som nemohla dat niekomu tortu s margarinom,mne samej to nechuti,aj vela ludi sa hned pyta co pouzivam,ci nie nahodou margarin 😉 .JA este aj torty potahujem Smartflexom,ako blazon beham a zhanam napr.cerstve jahody a pod. a takto to dopadne.No co uz,poucila som sa a kazdeho sa 3x spytam ci chce tuhu maslovu plnku alebo nieco ine.
Pani, mna uplne presla chut piect ☹ .
Tak dobru noc, idem sa z toho vyspat

bzucinka2
3. sep 2011

@daducha netrap sa nad blbcami, mne tiez raz takto jedna po mesiaci povedala aka bola nechutna a ze ju porozdavala po susedoch a ked som sa pytala susedov, tak nedoniesla nikomu, takze prdpokladam, ze bol problem v peniazoch a tiez jej viac neurobim ☹ ale asi by som im peniaze nevratila, kedze vobec netecie ☹

jaj skusam to drotikovanie a teda to je riadna prplacka, alebo mam ja dve lave ruky na to ☹

reruna
3. sep 2011

Krásné dortíky jste přidaly! Všechny jsem pochválila!
@anibas gratuluju k umístění v soutěži. Jak děláš to černé pozadí na fotkách?, vypadá to moc efektně.
@daducha no to je teda situace... ten dort je moc krásný a na řezu vypadá úplně mňamkově, mám ráda čokoládové, ten krém falešný pařížský od tebe dělám taky a je výborný, nechápu, že jim všem nechutnal... že ho děti nejedly, to bych nebrala jako argument, naše dorty taky nejí, sní jen potah... krém mi vylizují z misky, korpus samotný milujou, ale dort jako takový nesní....děti no... ale že nechutnal ani nikomu dospělému? ta zákaznice je asi nějaká divná, spíš to vypadá tak, žee jim nikdo nepřišel na oslavu, já teda, když kraju dort na oslavě, nakraju všem klínek, rozdám hostům a teprve pak sleduju, jak komu chutná, a z dortu většinou zbyde jen malý kousek, tady to vypadá, že ukrojili 1-2 dílky, pro sebe, najedli se a zbytek ti vrátili - doufám, že jsi jim nevrátila všechny peníze?

dm1
3. sep 2011

@daducha to mi je luto veru ☹ . Nedaj sa odradit torta netecie ako ti vravela ty si urobila vsetko tak ako si mala a robievas vzdy a nikdy nebol problem tak toto mi pride od nej ako cista spekulacia nemam rada takych ludi 😠

dm1
3. sep 2011

@reruna tiez mi to pride divne veru neviem si predstavit oslavu kde najskor odkroja jeden kusok na tanier degustuju a az ked chuti nakrajaju zbytok 😝 . Divni to ludia

reruna
3. sep 2011

@dm1 taky mi to přijde jako spekulace - objednali si dort, pofotili se, najedli se a pak zbytek vrátili a peníze dostali zpět

mima595
3. sep 2011

@daducha - sledujem dnes tvoju dilemu a teda ja osobne som videla roztecenu tortu /moju 🙂 /, ale tvoja na to vobec nevyzera...a ked takto vyzera torta potom, co ti ju vratili a prezila cestu tam, vystavenie na oslave + cestu naspat....tak zakaznicka nie je celkom kompletna.....
torta a dokonca aj potah vyzera krasne a už na nu kasli......tuto fotku si odlož a ukaž ju kazdemu zakaznikovi, ktory bude chciet vidiet tvoju pracu...s komentarom...s touto neboli spokojni...kazdy normalny zakaznik si bude u teba objednavat rad 🙂

pipka
3. sep 2011

@daducha vies co moja, vobec sa tym netrap...ja viem ze sa to lahko hovori, ale ber to tak, ze aj zla skusenost je skusenost a na chybach sa najlepsie uci 😉

podla mna im niekto povedal, ze teda on by tolko penazi za tortu nikdy nedal a vies ako to chodi...JPP a uz to ide...zacali o tom diskutovat a ktovie ci neboli pripiti, ci sa o nieco nestavili..ze ju vratia a ci dostanu peniaze a uz to bolo 🙄
neexistuje aby 10tim ludom takato torta nechutila, ved vyzera uplne ok, mne chuti aj z fotky 😀 😝 😎
ked si len predstavim u nas v rodine ako sa torta nacne a zdaleka nevyzera tak chutne ako tvoja a len sa tak zaprasi a je fuc 😅 tak neverim, ze tam sa vsetci zhodli na tom, ze im nechuti...a to chyba z torty jeden kusocek 😠 😠 🙄 v tom bolo urcite nieco ine..najskor peniaze si myslim, ale to uz teraz nezmenis, kasli na to 😵 vyspinkaj sa a zase s chutou do pecenia nadhernych torticiek 🙂 🙂 🙂

mima595
3. sep 2011

a trochu z ineho sudka.....moja krstna ma kadernictvo...a prisla k nej mama s dcerou....dali sa ostrihat, farba + melir...a nakoniec, že nie su spokojne, že nezaplatia ☹ 😠 ...asi do tohto sudka patri aj tvoja zakaznicka

pipka
3. sep 2011

ty brdo, to aki su uz dnes ludia 😕 😅 😠 😠 😠 to akoze aj ja mozem ist do potravin, nakupit, uvarit z toho obed a ked rodine nebude chutit, tak budem chciet peniaze ze nakup naspat...nie? 😅 😠 😠 😀 no comment aki su dnes ludia pripecení 😠 🙄
@mima595 a ked som si farbila vlasy sama a nie som so sebou spokojna, to kam mam ist reklamovat? 😕 😅 😝 😀 😀 😀 😀

eliska22
3. sep 2011

@daducha kočky už všetko napísali, myslím si to isté, že tam išlo skôr o peniaze ....jááj ako ja nemám na takýchto ľudí slov 😠 😠 😠

pipka
3. sep 2011

boooze ale mne je to normalne smiesne...ze reklamovat tortu 😅 😅 😅 😅
mna by toto teda ani VO SNE nenapadlo 😅 🙄 🙄 😝

dm1
3. sep 2011

mozno doniesol na oslavu tortu aj niekto ini a zrazu im bolo luto penazi a urobili nieco takto primitivne 😠

lenocka23
3. sep 2011

@daducha no neviem ci je to seriozne, chceit za nacatu tortu spat peniaze..? (neviem ci som prehliadla alebo si nepisala,a le chceli teda peniaze spat??) mna tiez velmi mrzi ked niekomu nechuti moja torta, aj keby to bol len jeden clovek zo sto... ale vsetci komplet..?? 😖 inak mne sa raz stalo ze som dala namiesto cukru do cesta sol.... doteraz si to neviem vysvetlit, nastastie som ochutnala korpus... nestalo sa ti nieco podobne...? 😉

mima595
3. sep 2011

@pipka -no predsa v drogerii, že ti taku farbu predali 😀 😀

pipka
3. sep 2011

@dm1 presne to aj mna napadlo..ze zrazu mali viac tort, tak tu najdrahsiu isli vratit 😝 😠 🙄