Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
4. sep 2011

@mizulienka no to je taka krasna torticka,ze nemam slov. a tie detaily... no parada 😵 😵 😵
@katulkaaaaaa ano, ja som tak robila.. z tej na gerberu.

katulkaaaaaa
4. sep 2011

dakujem baby nasla som aj postup mrknite vyzera to perfektne
http://www.tortyodmamy.sk/slnecnice

mrka2
4. sep 2011

@katulkaaaaaa no len ja nemam doma take vykrajovacky, tak som musela takto,ale podla mna to je podobne a menej pracne. len neurobis taku velku slnecnicu. ono ked to prejdes kosticou tu gerberovu,tak to vyzera tak isto.

broucek2
4. sep 2011

@katulkaaaaaa ta je krásná a asi zabere hodně času

swiss
4. sep 2011

@daducha podľa mňa tej torte nič nie je a vyzerá úplne super ako zvonka, tak aj zvnútra. Neviem si predstaviť čo bol vlastne skutočný problém. 😒 Veď vedeli čo si objednávajú, tak naozaj nechápem. ☹

katy1979
4. sep 2011

@daducha a kde im co tieklo. pot z cela? aj si sa jej pytala ze kde ta torta tecie vsak ked ti ju doniesla vyzera uplne normalne. nemali oni nahodou dve torty a zistili ze ich nezjedia? ale ja by som reagovala asi ako ty ze by mi ju doniesli naspat a vratila by som prachy. a hej je to divne ze 10ludia si odkrojili jeden kusok a ochutnavali?
zaujimave.
viem ze ta to serie. mne sa stalo nieco podobne minuly tyzden. teda mne konkretne ostalo vela kremu zo svadobnej tak som upiekla korpus naplnila hodila na to cokoladu a rozdala po baraku. a jedna nemenovana ktora ma nema velmi v laske ani ju neochutnala iba jej syn ju jedol a skonstatoval ze je o nicom a bez chuti. na svadbe chutila jej drahemu tiez len ona so synackom mali problem. Ze ona si aj myslela ze tie torty len dobre vyzeraju ale ze su o nicom. tiez jej mam sto chuti nieco povedat ci jej upiect extra iba pre nu. ale mala by som sa na to vykaslat. lebo jej by nechutilo odo mna nic ani kebyze jej zlate vajcia prinesiem. ale ked ju raz stretnem poznamku si neodpustim.

katy1979
4. sep 2011

@mizulienka krasna je ukladam pre inspiraciu 😉

monika76
4. sep 2011

Moja 2. torta

katulkaaaaaa
4. sep 2011

@mrka2 vidis to ma nenapadlo,vyskusam si len tak jednu spravit a uvidime 🙂

katulkaaaaaa
4. sep 2011

@monika76 krasna 🙂
@katy1979 by som jej povedala nieco od srdca,vzdy sa najde niekto kto je velmi dolezity 😠

ikula2
4. sep 2011

@dadka212 ja som si tiez vsimla ze maju na ceskom MMB veci na pecenia, ale u nas som nenasla nic. Inac tie znacky co ma mam aj ja a to som kupovala u nas cez eschopy. Ja uz som im aj pisala ci neposielaju na SR tak uvidim. A nechcete sa pozbierat ze by sme si kupili viacere?

kiya
4. sep 2011

sikovnice, iem k vam este po radu 🙂
oslava bude v sobotu,
mozem upiect korpus vo stvrtok a v piatok popoludni plnit a zdobit?
na klasicku 26 cm priemer, mam piect dva korpusy aby bola vyssia? (bo som niekde videla rozpis surovin an dve, tak ma to zmiatlo) alebo sa zdvyhne kremom?
mozem uz teraz robit figurky? (asi budu z kupovanej hmoty od otkera)
potah bude z MMF, mozem si ho pripravit skorej? a co mam pod potah natriet? 🙂
a na zaver, nejaky osvedceny recept na korus a krem? oriesok, albo cokolada, alebo to mozem kombinovat?
piect viem, ale nikdy som nezdobila, preto tak panikarim...🙂 vdaka za odpovede
popripade nejaka rada pre zaciatocniku 🙂

lamps
4. sep 2011

@mizulienka tá je krásne krásna 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

katulkaaaaaa
4. sep 2011

@kiya ahoj idem troska poradit 🙂
korpus si upec v stvrtok,ja by som do takej formy dala z 10 vajec,300gr cukru krystal,400gr olohruba muka,jeden prasok do peciva,trosku oleja.....ja robim tak ze vyslaham bielka s cukrom prislaham zltka,pridam muku zmiesanu s praskom,vyslaham a dam trosku oleja,je to dost vysoke aby sa dalo prerezat na 3 platy,aby si dva krat plnila,bude aj dost vysoka
cokoladovy krem skvely: 350gr cukru krystal 250ml slahackova smotana 33%,spolu dat zovriet stale miesat,odstavit vmiesat 100gr kakaa,vmiesat 150gr rozpustenej cery....nechat odstat /tiez by som spravila stvrtok/ na druhy den vyslahat s maslom - ja davam 1 a pol masla...a pridavam troska rumu,je mnam 🙂
tortu naplnenu potriet tymto coko kremom,alebo vyslahanym maslom s cukrom,to ti zaruci ze sa potah neroztopi-natriet a nechat v chladnicke cca aspon dve hodiny zatuhnut,potom potiahnut
hmotu z mmf si ja zarabam hodinu pred potahovanim-urcite si ju nerob den vopred....bude tuha,lame sa atd

nech sa dari 🙂

bianca
4. sep 2011

@lawli ty pocuj a kde si to kupila?Spravim si vylet raz dva

zuzana124
4. sep 2011

@mizulienka waaauuuu tá je nádherná 🙂

ivkaivka
4. sep 2011

ahojte, chcem znova poradiť. Ked potahujete tortu hmotou z cukríkov, ako ju prenesiete bez toho aby sa potrhala? Už som zúfalá, nech to skúšam akokoľvek, stále sa to bud nalepí, alebo pretrhne .... vdaka

janulkamartinko
4. sep 2011

@ivkaivka Ahoj
Skus este premiesit na solamyle a potom aj dobre podprasit,ja prenasam na valceku,ale ked sa ti trha mozno ju mas este bud redsiu skus este cukor,alebo na chvilu do chladnicky,neviem,dufam ze som trosku pomohla v mmf niesom az taka dobra 🙂

mia1111
4. sep 2011

Ahojte. @mizulienka - krááááásna tortička, ako vždy, normálne nechápem, ako to stíhaš??? 😉
@daducha - Ty sa už netráp... Zjavne je dotyčná riadna špekulantka, torte vážne nič nebolo, keby si bývala bližšie, už aj si idem po ňu, zaplatím koľko stála a aspoň by som mala teraz dobrotku ku káve (takto musím piť kávu bez tortičky 😒 ). Verím, že Ťa to mrzí, ale nemusí, Ty si si svoju prácu odviedla skvele a možno to naozaj bolo tak, že na tej oslave preberali, koľko stála tortička, niekto rýpol, že toľko peňazí by za tortu nikdy nedal a už to bolo. Špekulant si dôvod na špekuláciu vždy nájde, tak to proste je. Tak si jednoducho zmysleli, že tortu vrátia a docielili to, čo si zaumienili, aj napriek tomu, že torta bola nádherne urobená a evidentne chuťovo výborná, nič netieklo, bola proste tip-top, aj napriek tomu majú svoje peniaze späť... Tí, čo nikdy tortu nepiekli a ručne nezdobili, nevedia, koľko úsilia a stráveného času za tým je, takže nikdy nedocenia toto "hand made" umenie. Lebo podľa mňa tortičky, ktoré tu Ty ale aj ostatné kočky robíte, sú naozaj umelecké diela. Takže naozaj, už sa nad tým netráp, lebo žiaľ svet je plný takýchto špekulantov. Nenechaj sa znechutiť, ani odradiť, to oni by si mali vyčítať, aký podvod urobili.

mia1111
4. sep 2011

@dadka212 - super link si dala, škoda, že tie cukr.pomôcky nepredávajú takto aj u nás na SK. Ja by som si inak objednala aj z Čiech, ale poštovné by to asi riadne predražilo... Ale už som si aj vybrala, čo by sa mi hodilo 😅

reruna
4. sep 2011

@dadka212 díky za odkaz, už jsem si i něco objednala 🙂 tak jsem zvědavá, jestli všechno bude, na některé věci jsem už nebyla první, ale fakt super ceny a teda jestli jsou to kopie, tak to vypadá úplně stejně i stejné obaly, jako pomůcky, co jsem si kupovala ve specializovaném e-shopu za draho.
@mizulienka nádhera 🙂

eliska22
4. sep 2011

@ivkaivka alebo ja niekedy nechám, keď hmotu vyvaľkám chvíľku tak, aby trošku stuhla a potom potiahnem 😉

vlada111
4. sep 2011

@mizulienka ako vždy prepracovaná do detailov. Krásna 🙂

mizulienka
4. sep 2011

dievcence dakujem vlemi pekne za vsetky lajky 🙂 to bola posledna tohto tyzdnova...teraz uz iba buduci tyzden svadobna a potom dovolenkaaaa 🙂

ale chcem sa vas spytat....tie, ktore pouzivate smartflex....niekedy mi ostane zafarbena hmota, tak ju odlozim do sacku a potom, ked potrebujem, tak ju pouzijem...ale hmota mi stvrdne na kamen, dokazem ju este rozmiesit, ale uz nie je taka elasticka.....aj vam sa to stava?

a vcera ked som robila to horne poschodie tu zelenu, bola ok, ale ked som ju vyvalala hmota bola taka sucha taka, ze ked som ju dala na tortu, normalne bolo vidno az take prasklinky, neviem, cim to moze byt, mate s tym skusenost?
dakujem

lencza
4. sep 2011

hezké odpoledne

zaujal mě ten odkaz na mimibazar a hlavně ty kleštičky.........holky které tak nejvíc používáte? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47461584&tab=0

a ještě jsem koukala na tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47760529&tab=0 jestli to má smysl kupovat?
co vy na to? ještě nemám z cukrářské výbavy skoro nic, tak by se mi to docela líbilo

dadka212
4. sep 2011

nemáte začo 🙂 ja som zbadala na FB link, tak, že to hodím sem určite niekomu pomôže 🙂

akme
4. sep 2011

@vlada111 krásna torta to sa ti ako podarilo robiť tie esíčka tak rovnako ako cez šabblonu?
@daducha tú tortu nemali určite v chladničke to robí roztopené maslo, ja by som pani ukázala ten krém z chladničky ako vyzerá a neriešila by som to a peniaze neviem či by som jej vrátila, alebo by som dala tú tortu do chladničky a po vychladnutí by bolo jasné že torta v chladničke nebola

dadka212
4. sep 2011

inak písala som kamoške, ona býva v čr a chodí na slovensko každý týždeň a vraj si k nej môžem objednať a prinesie mi to, takže idem odtial tiež objednávať keby niekto chcel sa mi ozvite 🙂 zajtra objednávam

kiya
4. sep 2011

@katulkaaaaaa vdaka vdaka....🙂 mormalne ma ani nemata oslava (my sme moc neni zvyknuty na oslavy vobec a uz vobec nie na velke) ale ako sa mi podari torticka 🙂 dcerka ma teraz psie obdobie, to som uz skusala modelovat z plasteliny, snad a mi podari aj v originale 🙂

anibas
4. sep 2011

pekný deň - no tá torta, čo som ju včera robila do 23:00 mala byť až o mesiac- chyba v komunikácii 😀 😀 takže deti a mm sa véééľmi potešili, že máme v nedeľu koláč