Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
8. jan 2010

Zdeni,ta torta je krasna, vyzera jednoducho... 🙂 ale uvidis ako si na nej popracujes...tolko kvietkov vysulat bude dobra zabavka.... banany sa potom krajaju dobre..ja ich davam na krem nakrajane na kolieska...mnam 😀 Naboj nepopadaju ti,len ich navlhci stetcom a vodou...ale jemnucko..oni sa prilepia na ten povrch...teda aspon na MMF to tak funguje! 🙂

zdenallicka
8. jan 2010

Diky, Ali...🙂 Pokusim se to nepos.at - je to pro sestrenici k 25. narozeninam...🙂

stalida
8. jan 2010

🙂 Ahojte dievcata, tak Alionuska Tweety nema jednu chybicku, cela torticka je prekrasna a aj ta druha s autickom je velmi pekna 🙂 Tak to si musela mat ozaj dobru makacku pri takych dvoch tortach.

Dievcata, chcem sa opytyt ako robite ciernu farbu? Ja som teraz na loptu farbila RDI tak, ze najskor som ho kakaom trocha zafarbila na hnedo a potom ciernou gelovkou na cierno, ale slo mi tam jednak na maly kus hmoty vela tej farby a jednak sa s nou zle pracovalo, bola taka velmi natahovacia a zaroven sa trhala.Mechala som ju potom rozvalkanu chvilu postat, tak to bolo trocha lepsie, ale aj tak neviem, kebyze som chcela celu tortu ciernu ako na to......

Cessy, vydarila sa nakoniec torticka?

Zdenka, velmi pekna je ta torta, tak nech sa ti dari 🙂

henikav1
8. jan 2010

ahojte babulky sikulky, ako sa mavate? Ani neviem ci som Vam uz zazelala do Noveho roka, ak nie, tak Vam prajem teraz, krasny rok plny lasky, stastia, uspechov a krasnych torticiek, aby som mala co obzerat.
ja nejako nic nestiham, sice som na vianoce piekla, ale len drobne pecivo, tortu ziadnu, ale vase krasne vytvory sledujem.

stalida, ja to zafarbim vsetkymi farbami co mam a dofarbim do cierna zivocisnym uhlim. Aspon nikto nebude mat zazivacie problemy 😵

alionuska, teba sa uz teraz dobre pracuje, ked mas dve malicke pomocnicky 😉

cessy, z teba bude cukrarka ty sikulka 😉

cessy
9. jan 2010

stalida ved posud sama ci sa podarila 😉

heni ale kdeze cukrarka, ja by som sa tym nevedela zivit 😅 . ja na to musim mat naladu.....inak sa mi vobec nedari 😒

alionuska
9. jan 2010

Cessy,sikulka... 😉 😉 peknu oslavu zelam 🙂

cessy
9. jan 2010

alionuska dakujem pekne. a co hovoris ako odbornik 🤐 podoba sa to na auto??? povodne malo byt cervene, farbene praskovou farbou, , ale neviem preco MMF sa mi zacalo rozpadat, tak som potom spravila MMF modre, zafarbene gelovou farbou a to bolo uplne ine. dobre sa mi s tym robilo.

a este otazocka ked farbis MMF gelovou farbou, tou hubkou, tak ako to asi riedis alkoholom??1-2 kvapky???? a uschne to??? 😕

alionuska
9. jan 2010

Cessy jasne ze sa podoba na auto.🙂
MMf sa aj mne rozpadava,ked ju moc prifarbim..najlepsie je davat farbu uz na zaciatku,ked estelen topis cukriky... ale ja mam zlepsovak,ked sa mi drobi,pridam trochu suseneho mlieka a je super... 🙂 Potom ju zafarbis akokolvek..ale aj tak,tmave odtiene je ôlepsie nanasat farbu na povrch...tou hubkou..ja som teraz robila to tweety srdiecko,a neviem cim to je,niekedy to uschne hned a niekedy je to vlhke aj na druhy den..asi to zalezi od toho ako dlho to tam nanasas...ked sucham moc krat po jednom mieste,aby sa rozvomerne nanielsa ta farba,tak mi to vzdy uschne skoro.... a namocim hubku do gelovky a trochy vody ..niekedy aj alkohol,ale vacsinou vodu davam.... odoka...ja to neviem na kvapky popisat... 😀 😀 😀

alionuska
9. jan 2010

Baby drzte palce...som si vymyslela taku tortu specialnu...moj tatinko bude mat 60 v pondelok a ja mu chcem upiect podusku a na nej kralovsku korunu...uz sa tesim ako sa zas naspekulujem nad tym...aby to bolo podla mojej predstavy.... 😀 😀 😀 😀

cessy
9. jan 2010

alionuska dakujem....
aj ja davam farbu este pri topeni....ale cele som to hodila do kosa...no skoda ze som to nevedela skor, nevadi na buduce budem vediet 😉

a na tortu pre krala sa veelmi tesim 😉

alionuska
9. jan 2010

Aj ja cvessy sa tesim.Chcem,aby bola krasna,lebo je to ten najlepsi ocko a clovek na svete akeho poznam!!! 🙂

stalida
9. jan 2010

cessy, ved to je krasna torticka 🙂 , pred chvilkou som hodnotila na tortyodmamy a to som nevedela, ze je tvoje 🙂 je ozaj pekne. Aku si davala napln?

Alionuska, ta torta bude urcite pekna. A ako chces robit korunu? Bude to tiez z piskoty, resp.puncovuny, ci len tak polozena vytvrdnuta?

Baby a ked farbite zivocisnym uhlim, riedite ho vodou? Ja som si ho uz kupila, len na tu loptu som nemala odvahu ho pouzit.

Ja mam na bud. tyzden objednavku Barbie, odkedy peciem,tak som sa na to tesila, ale teraz uz aj vaham ako to zmaknem, chcem piect b babovkovej forme a potom orezat do nejakeho vhodneho tvaru. Vy ste uz robili Barbie?

lasicka_
9. jan 2010

ahojte kocky. chcela by som vas poprosit /nechce sa mi citat celu diskusiu, ked ste uz tooolko zapisali 😀 /, ci by ste mi neporadili nejaky fajnovy receptik aj s presnym postupom na tortu. taku krasnu ake mate v albumoch 🙂 najlepsie by bolo s orieskami, dvojposchodova. ale este nikdy som tortu niepiekla a tie marcipanove sa mi taaaak pacia. a chcela by som urobit radost nielen syncekovi, ktori bude mat rok, ale aj manzelikovi a celej rodinke. dakujeeeem

cessy
9. jan 2010

lasicka fuha 😕 ...este si tortu nepiekla a hned chces robit poschodovú 😕 ???no mas odvahu
ja som zatial poschodovu robila len 2x, ale stale mam respekt...ale ked mas odvahu, tak s chutou do toho....

alionuska
9. jan 2010

Stalida,no ja som este taku korunu nevidela,ale nasla som to vo vyhladavani na nete ako korunovacne klenoty....tak hadam sa podari...vnutri bude normalne torta a dookola take zlate poloobluciky...neviem ci vies aku myslim......ved uvidis. a barbie som nerobila ale robila som este davno davno nevestu..to bola vlastne tiez babika barbie..len bola vycackana kremom,vies ako sa niekedy robili tie torty...ziadne potahovky-iba krem... 😀 😀 ale vlastne som to tiez piekla v babovke..tu som rozrezala ako tortu naplnila a potom som ju tam len strcila a bolo... 😀 😀

lasicka_
9. jan 2010

cessy no neviem. som myslela, ze ked sa vydari vacsi i mensi kruh, tak to len bachnem na seba a bude 😅 😀

cessy
9. jan 2010

lasicka ved ano... 😀 dobre si to napisala ale ja mam niekedy stres aj z jedneho poschodia 🤐 ci sa mi vobec podari

stalida
9. jan 2010

ahoj cessy, torta je uz spapana? 🙂

cessy
9. jan 2010

stalida nooo scasti, este sme museli nechat zajtrajsim gratulantom 😉

stalida
9. jan 2010

🙂 jasne a aku si robila plnku?
Cessy, kedysi ste sa tu bavili o puncovom rozvare, len sa mi to nechce hladat, nevies mi povedat ake mnozstva cukru, vody, atd....tam idu?Ja som to zatial nedavala, ale rozmyslam, ze to dam na tu barbie, co mam robit bud.tyzden

cessy
10. jan 2010

plnku som robila cokoladovu a vanilkovu a medzi to som davala zavarane broskyne na kusocky nakrajane...

presne aj aj som hladala ten rozvar a nenasla som to......nevedela som si spomenut co tam vsetko ide, lebo ja som to robila len raz. teraz som tam dala marhulovy lekvarik, rum, vanilkovy cukor a malinovy sirup a na chvilku som todala do hrnca zohriat.neviem kolko coho tam ma ist, ja som to len tak odhadom.......alionuska ti asi skor poradi ako ja.....vtedy mi prave ona pisala o tom rozvare 😉

alionuska
10. jan 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

alionuska
10. jan 2010

😔 😔 😔 😔 😔

cessy
10. jan 2010

alionuska a zase smutna???dufan ze to je zas mala alenocka 😨

alionuska
10. jan 2010

No cessy,si zas uhadla...chodi mi sem zaškodnicka jedny mala.... 😀 😀 lebo vzdy ma vidi ze idem na konika ...ale to uz budete vediet ze ked su len smejkovia,ze to bola mala Alenka! 😀
Aj na torty odmamy dava hodnotenia niekedy...musim na nu davat pozor,lebo posielala tych smejucich sa smejkov...a niekto by si to aj mohol zle vysvetlit... 😅
idem pozriet ten rozvar puncovy pre stalidu....

alionuska
10. jan 2010

Stalida...tak tu je,ale robi sa vseliako..a ja tiez ochutnavam a davam podla chuti bud sirup malinovy,alebo kyselku...ked je to prehnane sladke.... ved okoštuješ a uvidiš!

Toto je recept,ked som robila este v cukrarni----daaaaaaaaaaavno.
1liter vody
1kg cukru,
uvarit,pridat rum,puncovu aromu a kyselinu citronovu...a ja davam aj ten malinovy sirup,potom samozrejme menej tej kyselky... no a to nechas povarit,chvilku...aby to bolo take mnam mnam..ved ked das lekvar,aj ten je kyselkavy,tak musis to odhadnut.... hadam som trochu poradila..pa 🙂

lasicka_
10. jan 2010

cessy asi mas pravdu, radsej sa pustim iba do jedneho poschodia. len by som sa chcela spytat urobim si tortu, ktoru iba potiahnem tou hmotou? a staci mi kilo hmoty? ja sa tomu vobec nerozumiem. je treba vediet nieco specialne, aby som to nepokazila?dakujem 🙂

cessy
10. jan 2010

alionuska aj ja som si to pozrela.........no ale videla som aj peknejsie babiky 🤐 😀