Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
5. sep 2011

@vlada111 taky nechávám Smartflex v té původní dóze a ještě je dávám podle barev do sáčků

vlada111
5. sep 2011

@adrianai táto tvoja je suprová, podľa môjho gusta. Kvietky si robila z akej vypichovačky? Aj si ich vytenšovala? Ja nakupujem v Hlohovci, majú tam nový obchod na Pribinovej ulici. Používam Smartflex. 1,5 kg balenie tam stojí ani nie 10 EUR, 7kg nejakých 44 EUR.

vlada111
5. sep 2011

@broucek2 ja to isté 😉

katulkaaaaaa
5. sep 2011

@tica no s tymi detmi a muzmi to amme asi vsetky rovnake,ja mam tento tyzden tri torty...som sa tesila ze len dve a prave teraz telefonat...ale buduci tyzden mam dve +3poschodova svadoba...a este sa mame stretnut ze este nieco chcu,neviem ci buduci tyzden aj spat budem ☹ budem sa musiet naucit povedat nie....
pre mna je najhorsie aj to ze nemam to kde mat,ked peciem nemame mat kde nase veci
@dm1 @anibas baby vy ste kupovali chladnicky? a vy ostatne?mm hovori ze ci sa mi to oplati....ja neviem

broucek2
5. sep 2011

@fatima30 ještě mohu doporučit tyto stránky, téměř každá dorta tam má po rozkliknutí přesný postup výroby http://www.kosternovi.cz/dorty/fotogalerie.asp?...

mizulienka
5. sep 2011

@yamahafazer mam to v sacku zabalene a v krabici v spajzi...ale tiez ma napadlo, ze to dat do povodneho vedra, ako pise @vlada111 🙂
@reruna ano uz som aj plnila tortu a tak potahovala, ale samozrejme natriet tortu maslo,cukor,odrezky a tak potiahnut.

vlada111
5. sep 2011

@ikula2 ja by som tiež mala záujem. len z tých cien nechápem. bude to funkčné? 😀

katulkaaaaaa
5. sep 2011

@ikula2 ja by som tiez nieco objednala 🙂

dm1
5. sep 2011

@katulkaaaaaa ja som nekupovala vzdy si to tak rozdelim ze ak chcu tortu musia to zobrat bud den skor alebo neskor aby som vzdy to co dokoncujem vpratala do tej nasej. Nase veci su tam natlacene kolkokrat v suflikoch potom ani neviem kde co mam 😝

ikula2
5. sep 2011

@vlada111 @katulkaaaaaa dievcata napiste mi do IP vase emaily a dohodneme sa, kedze je to od vahy balika najpr musim poslat zoznam tovaru a ona mi napise ake to bude tazke a toho Vladi ci bude funkcny sa neboj niektore znacky mam aj ja a predava ich aj Monika z MK take iste plasty ako vsetko ostatne

katulkaaaaaa
5. sep 2011

@dm1 tak toto je presne moj problem,potom mm len nervozni ze kvoli tortam nemame nase jedlo kde mat 😠 jaj chlapi clovek im nikdy nevyhovie,ale ked si tym privyrobim to uz sa mu zrazu paci 😝

ikula2
5. sep 2011

@katulkaaaaaa ja neviem chladnicku by som nekupovala, skus sa spytat aj v rodine ci nemaju zbytocnu, ja mam jednu od brata pozicanu, ale zapinam ju fakt iba ked uz nezmestim do nasej, lebo nechcem aby zbytocne tahala elektrinu. Ale zasa ak robis veeela tort tak sa ti to mozno oplati, neviem.

dm1
5. sep 2011

@katulkaaaaaa presne ako ikula pise kupovat chladnicku novu sa ti nevyplati tortami si na nu nezarobis veru. Jedine nejaku staru po rodine. Ale tie spravidla zeru vela elektriny zase

reruna
5. sep 2011

@lusil2005 @mizulienka jo smetanu jsem zapomněla, tak to pod potah ne, to je jasné, no já jsem teda zvědavá, jak to bude chutnat 😅

luci79
5. sep 2011

baby,
tak parizska s mascarpone mala velky uspech....len sa tak po nej zaprasilo 😀, @dadka212
a tu je moja dnesna, pre velku sklacku 😵

mizulienka
5. sep 2011

@luci79 krasna ta skolska taska 🙂

adrianai
5. sep 2011

@vlada111 ďakujem za pochvalu, ale to je len slabý odvar z tvojich 🙂 robila som to z týchto vypichovačiek :http://www.cukrarshop.sk/cukrarshop/eshop/3-1-Vykrajov... a ztenšovala som iba tie najväčšie 😉 V hc občas kupujem aj ja ak tak má cestu mamina, tiež uvažujem nad smartflexom, zatiaľ som robila iba s pravým marcošom a mmf, lenže pravý je strašne drahý a mmf má aj nejaké tie svoje "muchy" a zdá sa mi,že sa mi až tak veľmi aj tak neoplatí robiť ho a môžem si rovno kúpiť hotový

a dievčatá - mám doma figový kompót, len je strašne sladký, nemáte náhodou nejaký recept, kde by som ho mohla spotrebovať?

mrka2
5. sep 2011

@luci79 jeminenky, ale si mi narobila chutky... mnam, vyzera skvele aj z vonku aj z vnutra 🙂

lucisa
5. sep 2011

@reruna jakelina je v Chorvatsku na dovče, ale já tam pro něj jdu taky, tak jí vezmu 😉

adul67
5. sep 2011

@tica ahojte chcem sa spýtat tie malinkate kvetinky je na to vykrajovačka?nevidela som ju ešte ak ju nájdete ja si objednavam s pečenie hrou z dubnice hodíte mi tu link?díky inak krásne tortičky videla som aj na fc.

reruna
5. sep 2011

@lucisa aha, jsem si říkala, že ji tu není vidět, ta si užívá u moře. Já už ho mám doma. 🙂

lencza
5. sep 2011

hezký den

tak já už mám taky kaštánky doma, tak to musím vyzkoušet, uložila jsem si recepty, co jste sem házely.........si myslím, že u nás to asi moc lidí nezná, protože mi přišlo, že tam maj snad všechno, co tam nandali

eliska22
5. sep 2011

@reruna ja som robila už 3 torty poťahované s tým gaštanovým pyré a to takto, upiekla som si normálne kakaový korpus, 2x prerezala a plnila tak, že som dala tú plnku z toho pyré a na to som dala tú druhú plnku tú kyslú smotanu so šľahačkou na to korupus a postup zopakovala........potom som ju potrela celú s maslom + cukor + odrezky a potiahla 😉 torta všetkým chutila a práve dnes som takú dávala segre k narodeninám 🙂

eliska22
5. sep 2011

teraz keď to po sebe ešte raz čítam tak to vyzerá ako by som tú tortu poťahovala tým gaštanovým pyré 😀 😀 😀 tak nie to pyré išlo dnu a potiahnuté MMF 😀 😀 😀

mia114
5. sep 2011

Ahojte, tak sme sa vratili z dovolenky v chorvatsku, stravili sme tam 15dni, bolo super 🙂 teraz mozem zase zacat piect torty, hihi, uz som aj vysla z cviku.
urcite ste napiekli za ten cas veeeeeela torticiek, a urcite boli vsetky krasne, tak davam aspon takto like vsetkym tortickam 😵 😵 😵 😵

eliska22
5. sep 2011

tu je tá tortička, inšpirovala som sa vladkou a lawli 🙂 dúfam baby, že nevadí 😉

reruna
5. sep 2011

@eliska22 krásná! já jsem to pochopila, že je to potáhnuté hmotou 🙂 jsou oba ty krímy dost tuhé? např ta kysaná smetana se šlehačkou - nevytíká to?
@lencza no dokud jsem se o tom pyré nedočetla tady, tak jsem to taky neznala, u nás taky měli velkou zásobu

lussy23
5. sep 2011

@adrianai - krásne @swiss - druhý pokus??? waw! krásna a čistá práca. @broucek2 - ten dinosaurus je perfektný @anibas - nádherné tortičky @tica @broucek2 @lucula73 @luci79 - krásne dielka baby.

lussy23
5. sep 2011

@eliska22 - torta je nádherná

lawli
5. sep 2011

@eliska22 nevadí ,práve naopak teší ma to 😵 ...a tortička je krásna a učite aj chutná 😉