Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
5. sep 2011

kočky idem robiť teraz tú svadobnú a plnku nechali na mňa, rozmýšľam, že urobím tú salkovú, vydrží taká torta? alebo máte iné typy? alebo nejakú s ovocím......? sakra tak to nemám rada, keď povedia nám je to jedno 😠

luci79
5. sep 2011

dievcata...
mozte mi poradit? chcem piect tortu srdiecko...ale chcem mat hvrch taky ten obly, nie 'zrezany'....neviem ci ma chapete...take krasne oble srdiecko...ako na to? nemate nejaky postup ako na to?
dakujem vopred za rady.... 😵

vlada111
5. sep 2011

@adrianai to mám aj ja 🙂 . Takže si ich vytenšila, preto sú trošku iné, dobre to vyzerá. Aká slabý odvar, veď je super 😉 . Nič bližšie ako ten Hlohovec nie je. Ja by som ti kúpila, ale teraz sa tam nechystám. Mám 7kg Smartflexu, tak nič nepotrebujem.

luci79
5. sep 2011

...kde objednavate potahove hmoty? Rada by som Smartflex Velvet...neviete kde je naj cena? 😉

broucek2
5. sep 2011

@luci79 dá se to dotvarovat punčovinou nebo se vezmou nůžky nebo nůž a ořeže se to

mizulienka
5. sep 2011

@luci79 skus pozriet toto
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=323&...

ohladne tej hmoty...zavisi ze odkial si...ja som pri BA a v BA je obchod tortomania, maju vydajnu tovaru, mozem si tam ist osobne a usetris na kurierovi, takze ta to v konecnom dosledku vyjde lacnejsie, ako ked kupis najlacnejsiu hmotu v eshope a das si ju doniest.

zuzana124
5. sep 2011

@luci79 ja robím oblé srdiečko podobne ako je to v postupe čo ti dala @mizulienka len ja najprv celú tortu naplním a potom celú tortu potriem krémom (resp.maslo+cukor+korpus), nechám v chladničke zatuhnúť a až potom obrežem tie kraje a tú obrezanú časť potriem krémom a srdce je potom krásne oblé.

luci79
5. sep 2011

@mizulienka , @zuzana124 dakujem Vam dievcence...verim, ze to zvladnem... 😵
@mizulienka kedze som z KE tak mi asi nic ine neostava len objednat a priplatit si za postovne 🙂

mizulienka
5. sep 2011

@luci79 skus pozriet, pecenieskamkou.eu, korunaplus.sk
http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk
tu zvyknu mat stale akcie...alebo aj www.sikovnamama.sk

mrka2
5. sep 2011

@luci79 aj v KE uz je predajna, kdesi som to citala... ale neviem,kde. na TOM to pisali baby

dm1
5. sep 2011

@eliska22 salkova vydrzi neboj ja ju davam tiez do svadobnych

luci79
5. sep 2011

@mrka2 ano viem...je to blizko mna....ale tam Smartflex nemaju ☹
@mizulienka dakujem 😵...si zlata 😵

mizulienka
5. sep 2011

@dm1 Dani mala si pravdu, torta vydrzala a pani mi napisala taku krasnu dakovnu smsku, super pocit 🙂

mia1111
5. sep 2011

Ahojte, tak ja som dnes skúsila urobiť tortičku s gaštanovým pyré, dala som dokopy 3 recepty a vzniklo toto 😀 . Ako to chutí zistím až večer (alebo zajtra) 😅 . Idem spratať kuchyňu a pri kávičke pokukám fotečky, čo ste pridali 😉

dm1
5. sep 2011

@mizulienka tak to poznam velmi dobre to padne takato spetna vazba 😵 . Aj na tuto moju svadobnu ze boli uzasne ohlasy pacila sa a hlavne chutila zenich rozdaval kontakty dalej 😎

mizulienka
5. sep 2011

@dm1 tak to je super 🙂 ozaj dobry pocit, ze ta namaha stala za to 🙂

tica
5. sep 2011

ďakujem vam za laiky a idem si vas trochu preštudovať potom von ku malemu a možno večer alebo zajtra doobedu sa tu stavým
inak naš prvý deň vo školke malý zvládol na výbornu vobec neplakal tešil sa len mamina si torchu poplakala od rána nič iné nespomínla len mamina už poďme budu tam mať kombajny a traktore 😀
@adul67 tak tie vypichovače maš tu http://www.sugarart.sk/vypichovac-okruhla-kveti... na pecenie hrou som ich nenašla

mizulienka
5. sep 2011

@mia1111 mnam toto vyzera super, ja sa uz od rana pohravam s myslienkou, ze nieco pre nas upeciem, zostal mi zaklad na krem s mascarpone, tak asi iba upeciem korpus a napnim a hore dam slahacku, potahovat urcite nebudem, mam mozole na dlani z tolkeho valkania, neviem, ako to vy robite, ale ja mam take unavene ruky 😕 😀

tica
5. sep 2011

@luci79 v košiciach na furči je predajnia chlieb pečivo v takje veľkej budove sa vola Juno a tam predavaju taketo veci ja som tam už bola sa mi vidi že je to ulica jaltska 2 hneď ako vystupiš s autobusu prejdeš cez cestu a tam je ten obchod ja som tam už bola a niečo som pokúpila a dokonca niejake veci tam maju lacnejšie ako cez net 😀

luci79
5. sep 2011

@tica dakujem, ano viem o tom obchode, chodim tam casto 😀 ...ale potahovky nemaju vsetky 😉

lencza
5. sep 2011

@reruna já začala nejdřív potahovat falešným marcipánem, ale teď jsem poslední 3 dorty potahovala MMF a spokojenost, i chutově mi vyhovuje, dělám ho napůl cukr, napůl sušené mléko a vyhovuje nám......moje 3-letá dcera pořád chodila a mami zelený chutná 😀 😀 😀

mrka2
5. sep 2011

@luci79 aha, tak to som nevedela, je pravda,ze nie vsade maju tu smartflex 🙂 skoda no. hlavne,ked to mas blizko ☹

vlada111
5. sep 2011

@eliska22 mňa to len teší 🙂 . Krásna farba a prácička 😉

anibas
5. sep 2011

@fatima30 myslíš tie Filipko ? šúľam a režem 😀

zuzana124
5. sep 2011

@luci79 ak si z KE tak na furči je pekáreň kde predávajú aj cukrárenské potreby a majú tam aj poťahové hmoty, majú aj smartflex velvet a aj flower, takže nemusiš objednavať z netu 🙂

zuzana124
5. sep 2011

@luci79 no ja som tam dnes bola a smartflex tam mali 🙂

eliska22
5. sep 2011

@reruna tá plnka z toho pyré + maslo + kyslá smotana je dosť tuhá a do tej šľahačky dávam stužovač, potom primiešam tú smotanu a drží to v pohode aj keď to nie je až také tuhé, ono to v chladničke ešte stuhne a drží to 🙂 samozrejme, že nemám otestované či to vydrží aj dlhší prevoz, lebo zatiaľ s touto tortou sme cestovali len 10 minút 😉

luci79
5. sep 2011

@zuzana124 dakujem za info...hned rano tam bezim...maju aj 7kilove balenia? 😉

adrianai
5. sep 2011

baby, nemáte náhodou niektorá uloženú šablónu na číslice? Budem robiť číselnú tortu a potrebujem 1 a 8 vo formáte asi tak A4...

mima595
5. sep 2011

ahojte. chcem sa spytat, ktora mate doma vypichovace motyliky... ak by som chcela velkost, ako su na tejto torte, su to male motyliky, alebo velke??
http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1070/Moty...
alebo http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/24/Motyli...