Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
6. sep 2011

@mia1111 no ja by som sa vytesovala uz len z toho ze je ten pasik len z jednej strany... ja mam tu umelohmotnu formu a tam su pasiky z obidvoch stran 😒

adka_praha
6. sep 2011

@dm1 a mohla by si mi prosim napisat, ako robis tu cokohmotu ty? aj ja som oskrabavala lyzicu... 😕 bolo to sice celkom plasticke, ale nie tak, ako to opisujes ty... 😒

mizulienka
6. sep 2011

@mia1111 ja som tak skusala robit na tej mojej svadobnej dole tie perly...ale uz som mala take nervy, ze som ich davala aj s tymi pasikmi, len som ich nasmerovala s pasikom k torte 😨

mia1111
6. sep 2011

@lusil2005 - no, ste ma baby naštartovali, asi som prišla na princíp, vyzerá to 100x lepšie, ako moje prvé pokusy, ktoré ma totálne odradili. Ale zasa sa to strašne zle odtiaľ vyberá 😒 Samozrejme, že sa mi to utrhlo na 3 časti, tak des bes, ale je to oveľa lepšie, ako predtým 😀

mia1111
6. sep 2011

Tu je časť retiazky. Táto je použiteľná. Ale keby som to chcela na obvod torty 26cm, tak mám čo robiť aj pol dňa, kým to v mrazáku vytvrdne, kým to vyberiem, a kým zistím, že použiteľná je len polovička retiazky... 😒

mizulienka
6. sep 2011

@mia1111 ja som to troska vysypala solamylom, potom to odtial ide lahsie.

mia1111
6. sep 2011

@mizulienka to aj ja, ale ja kým otvorím jeden koniec, tak sa mi to v strede akoby utrhne, kým vypadne druhý koniec... no musím potrénovať, možno to časom pôjde 😉

zuba
6. sep 2011

@anibas No úplna paráda je tá tvoja tortička - fakt nádherná

mizulienka
6. sep 2011

@mia1111 ano aj mne sa to stavalo...uz si ani nepamatam, ako som to robila....asi otvarala ako keby tu strednu cast a tak nejak 😕

mizulienka
6. sep 2011

@dm1 Dani, ked si sa ucila drotikovat, podla akych postupov si robila? mas nieco ulozene prosim ta? 🙂

anibas
6. sep 2011

@mia1111 a vidíš - máš ju akoby z 2 častí - ja mám len pologule - nechaj dlhšie v mrazničke - potom rýchlo vyber - a keď bude formička ešte chladná, lepšie napcháš ďalšiu hmotu - uvidíš - a perly zlepíš k sebe, mne sa tiež trhajú - na jednu svadobnú 3-poschodovú som 11x mrazila po 20 cm 😝 😝

mariann2
6. sep 2011

kočky, neviete mi tu dať nejaké foto torty s traktorom?

dm1
6. sep 2011

@mia1111 baby a preco to proste neotocite fakt tym paskom dole? ved pokial je to len po obvode torty to nevadi ci? Ved to tak robi vacsina bab. ja mam dokonca taku silik.formu ze mam akoby len take 3/4 perly nie ukoncene a davam to tak bokom okolo torty a vypada to akoby boli cele

dm1
6. sep 2011

@mizulienka ja som zacinala podla postupov od gabikanav hned na zaciatku postupov na tom v kvietkoch tusim od 2 strany ich ma. jasmin na drotiku, male drobne kvietky na drotiku, jablon na drotiku.... Ale mne to vacsinou nejde podla postupu tak musim improvizovat 😝

dm1
6. sep 2011

@adka_praha robim klasika rozpustit nad parou coko z lidla a potom odstavim a primiesam na 200g 4 lyzice sirupu zamiesam. vylejem na strechfoliu a dam do ladnicky. Nikdy to ale nedavam do mikrovlnky narezem na kusky a v rukach miesim. mala som totiz pocit ze prave ta mikrovlnka mi to kazi. Ja ju mam praveze taku ze ked robim ruze a dlhsie to mam v rukach musim lupene nechat trosku zatvrdnut inak sa to lepi

lusil2005
6. sep 2011

@dm1 aj ja by som bola happy keby som mala na perlach len z jednej strany pasik 🤐 len taku formu ktoru chcem - dlhu 30 cm, som nasla len s perlami o priemere 12 a 14 mm. ja by som potrebovala mensi priemer 🙄

lusil2005
6. sep 2011

@dm1 prosim ta, ako dokazes rozpustit cokoladu? ja ked ju dam nad paru, a nedam do nej smotanu ani tuk, tak sa mi najprv zacne pekne topit, ale potom sa z nej stane take nieco suche, akoby sa zgrcla 🤐

dm1
6. sep 2011

@lusil2005 uplne bez problemov veru nikdy som nemala problem. a aku cokoladu davas? ja to mam uplne krasne take nei moc tekute lebo ta lidlacka je taka hustejsia

adka_praha
6. sep 2011

@dm1 nooo tak to tak nejak sa to spravalo aj mne, ale najprv som mala problem to cele rozvalkat, nech to potiahnem... ale ja som to mala cez noc v chladnicke... 😅 potom som to rano vytiahla, nech sa to ohreje- bez mikrovlnky- ale bolo to tuheeee... potom to uz povolilo a celkom sa to dalo... nemohla by si mi este hodit link, ako vyzera ta cokolada, co pouzivas z toho lidla prosim? 😕

ikula2
6. sep 2011

@mia1111 ja mam presne tu istu formu co @dm1 na perlicky a robim to tak ako pisu baby, len ten pasik co je vidno davam dole a ten pritlacim o tortu a vobec to nevidno

zuzana124
6. sep 2011
ciernavila
6. sep 2011

zdravim... som tu po prvy krat v tejto diskusii, vzd som tie torty obdivovala, je to nadhera co vsetko dokazete. Laka ma vsak vyskusat to, avsak nakolko som uplny zaciatocnik, mozete mi prosim odporucit nejaku webku alebo literaturu k tortam? Proste chcem zacat uplne od piky, od niecoho totalne najjednoduchsieho. Najlepsie by bolo nejaky zdroj kde je aj info aky material a pomocky potrebujem k comu a tak. Dakujem.

ikula2
6. sep 2011

@ciernavila precitaj si aj strany do zadu veeela sa dozvies, potom tortyodmamy.sk

ikula2
6. sep 2011

@zuzana124 zuzka to su kraaasne torty tak na teba sa obracat ked budem chciet nejaku inspiraciu

zuzana124
6. sep 2011

@ikula2 🙂 rada pomôžem s nejakou inšpiráciou 🙂

zuzana124
6. sep 2011

@ciernavila vitaj medzi nami, odporúčam tiež stránku www.tortyodmamy.sk ako ti už písala @ikula2 , je tam toho dosť len to treba trochu prelúskať 🙂

vlada111
6. sep 2011

@dm1 pošli mi nejaké, ja som zatiaľ urobila len dve v živote 😀

zuzana124
6. sep 2011

@anibas wauu tak tá je nádherná, ako ti tie poschodia držia jedno na druhom? Určite je na to nejaký fígel 🙂

vlada111
6. sep 2011

@eliska22 tak to hej, ja som nemala nervy na MMF, aj keď je ten Smartflex riadne drahý. Už s ním aj poťahujem 🙂

dm1
6. sep 2011

@vlada111 myslis ruzicky? Ak ano tak kludne uz ich mam cez 20 a teraz este drobne kvietky robim na dratiku 😝