Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

laluchova
27. apr 2009

je ale kto ju urobí!!!

mimikyky
27. apr 2009

😀 😀 😀

laluchova
27. apr 2009

pozerám akurát na bábiku ako na to, nožičky v pohode to sú len guličky a topánočky, to tiež by nebol taký problém, sukienka noo dajme tomu, telíčko nejako urobíme a oblečieme aj rúčky snád pojdu aj to srdiečko a najväčší problém bude asi s hlavičkou, vlásky asi na lisovači cesnaku urobím ale vytvarovanie hlavičky to budem musieť natrénovať...a to šitie na vankúšiku premýšľam že možno urobím aj to nejakým klieskom musím sa pohrabať v hračkých možno tam niečo také je ked nie budem robiť pásiky

laluchova
27. apr 2009

tak si píšem asi sama so sebou, malá mi spí takl ešte mám čas od 10 do ......uvidíme...ale očká budem musieť urobiť z hmoty cukrírkovej a obočko tiež...fixu nemám a nezoženiem dovtedy a behať sa mi nechce do iných miest

laluchova
27. apr 2009

poraďte farebnosť, aká torta???bábiku urobím asi v červených šatočkýách nech to svieti a tortu asi oranžovú???alebo žltú???ale to asi potom nevyniknú tie nožičky...juj musím si to premyslieť alebo nechať si od vás poradiť...

mimikyky
27. apr 2009

žltú nieeee

laluchova
27. apr 2009

a akú potom???

premýšľam asi urobím sýtu oranžovú a nožičky bábiby budú telové a šatočky červené..hm???alebo ružovú jemne???

laluchova
27. apr 2009

ešte mám čas 8.5.ju budem robiť a poradte mi akúplnku chcela som robiť tú šľahačkovú čo sa varí s čokoládou...ale neviem môžu to deti???alebo radšej jogurtovú plnku???nepoznáte dobrý recept???korpus chcem robiť mramorový

mimikyky
27. apr 2009

ja robím plnku s tou čoko z ľadových gaštanov a šľahačky, a je super,,,,,,,,,myslím si, že kúsok neuškodí 😉

laluchova
27. apr 2009

ten som chcela i ja...do jogutrovej musí ísť želatína a to asi horšie pre dieťa ako šlahačka a sladku od roka môže...som čítala...a s kinderčoko si neskúšala???

mimikyky
27. apr 2009

s kinderčoko ešte nie,ale myslím, že to je strááášne podobné 😉

laluchova
27. apr 2009

oki...tak urobím tú s ľadových gaštanov...

mimikyky
27. apr 2009

ale kočky robia aj s kinderčoko 😉
mojim deckám najviac chutila z bielych ľadových gaštanov, ale už ich nepredávajú,nevieme ich zohnať 😠 tak robím z hnedých
a niekto robí aj z kofila čkokolády, alebo z milky

cessy
27. apr 2009

ha som robila s tojfarebnej milky, ale nie napln do torty ale na zakusok..... 😉
na buduce skusim aj s bananmi, doteraz som ich tam nedavala 😉

laluchova
27. apr 2009

ja som robila z milky tiež ale bielej a bolo to fantastické...

netmona
27. apr 2009

a to ste len tak roztopili a poliali tu milku?

laluchova
27. apr 2009

dáš variť šlahačkové smotany a do toho dáš milku čokoládu a ked sa to pprevarí tak to odstaviš a necháš to cez noc v chladničke a potom to vyšlaháš šlahačom ...nič jednoduchšie nepoznám

acornika
27. apr 2009

holky moc prosím o radu, mýmu tatínkovi chci udělat na narozky dort jako bonbonieru. Šestihran, čokoládový piškot, vršek trošku vydlabaný aby byl jako hluboký, potažený fondanem, zdobený patchwork, dovnitř dám bonbony. Ale nevím z čeho mám udělat víko, přemýšlela jsem že potáhnu fondánem čtvrtku ve tvaru šestihranu ale chci dát ještě na to mašli také z potahovací hmoty a víko o dort jakoby položit, aby to vypadalo jako pootevřená krabice, snad to popisuji srozumitelně. Nemáte ještě nějaké nápady a nebo celkové rady která už má s títmo dortem zkušenost. Moc díky

laluchova
27. apr 2009

http://www.katherine.sk/uvod/torty-krok-za-krok...

a takéto niečo by nemohlo byť???alebo si len mrkni postup...

laluchova
27. apr 2009

http://www.katherine.sk/
babule celkom dobrá stránka

alionuska
27. apr 2009

No laluchova,ty si hotovy informatorka!! 😀 Dik za inspiracie..na nete je toho ozaj vela ale clovek sa uci cely zivot! 😉

alionuska
27. apr 2009

A pisem jak madar...som chcela napisat,ze si hotova ,nie hotovy informatorka...ale asi je to tym,ze som sa prave zobudila..mam malinku Alenku choru a sme si dali slofika poobedneho,lebo v noci sme boli hore. 😅 Tak som este ochrapana teraz... chi chi 😀 😀

laluchova
27. apr 2009

oki tak mi poradíš potom ako na tu bábiku na tortičku???nejako postup...

laluchova
27. apr 2009

som v celku chápavá tak snád to pochopím... 😉 bez foto...
som rada že som pomohla inšpiráciami

alionuska
27. apr 2009

No mne osobne by ta babika robila najmensi problem...ved nemusi byt taka ista a urcite sa podari aj tebe..uvidis,ked zacnes modelovat,sama prides na to,ako postupovat..ja som robila macka Poo a az na treti krat sa mi podaril...stale sa na seba nepodobal. 😀

alionuska
27. apr 2009

Aj tu je vela naucneho,ako modelovat...staci si vybrat! 😉
http://picasaweb.google.ru/geraldinarevisdetortas

lenkamt
27. apr 2009

ahojte 🙂

Alionuska, ak si ešte tu napíš mi prosím ťa ako sa robí s tou K2 - to normálne iba rozvaľkám to čo mi prišlo v sáčku? 😅 ešte by som chcela trochu aj zafarbiť a povykrajovať /srdiečka, kvietky/.... už vidím ako budem nervačiť 😔 idem jednu maličkú tortičku skúsiť na nečisto v stredu tá bude do školy a potom idem na ostro 🤐