Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
9. sep 2011

@mima595 dakujem. Ved prave ta nevesta je taka nezna a on tam sedi jak taky mumak 😝 . Tak torta prezila cestu a neveste sa velmi pacila tak som rada 😵

dm1
9. sep 2011

@zlatat
@anjelicek26 to oni take vysoke chceli kvoli tomu aby mohla byt nevesta na tom boku 😒 . Aj spodok mal byt taky ale dala som mensi to by bolo uz obrovske. Strasne zle sa to potahovalo som myslela ze ma porazi. Ja som im hovorila ze sa im to nebude dat krajat a ze to je jedno 😕 no ludia maju rozne poziadavky veru. A poschodi neviem veru tusim dole 8-9 a hore o 1-2 viac uz si nepamatam. Vrch mal asi 18-20cm a spodok asi 15

janulkamartinko
9. sep 2011

Ahojte
tak zas ste krasne dielka popridavali 🙂 Mne sa tento tyzden zas nejak nedarilo,neviem co je so mnou 😠
pre svokra na 65.som skusala cokohmotu a hroza mala som ju riedku 😠
a keby vidite co som dokazovala s tou postelou tak placete so mnou ☹
a to male akoze s orchideou je taka rychlovka pre moju maminu na narodeniny....tak a idem odpocivat 🙂

anibas
9. sep 2011

@dm1 náááádherná a ako držia ruže 😨 😨 😨 😨

anibas
9. sep 2011

@janulkamartinko krásne tortičky - a znova kopec ružičiek 😵 😵 😵

anibas
9. sep 2011

tiež som dokončila svadobnú - rozmýšľam či po ňu prídu, ked sa ešte neozvali 😕 😕 😕
idem umyvať riady 😝 😝

lusil2005
9. sep 2011

@dm1 wow, fakt kraaasa! a podla mna na tu detsku uz nic netreba... je to krasne takto

bianca
9. sep 2011

@dm1 to je nadhera nadhera nadhera

lucisa
9. sep 2011

Holky, vím, že jste tady dávaly odkaz na kaštanovou dortu od Magálové (mám uložený), ale nejsem si jistá, jestli tady někdy padl recept jen na kaštanový krém. Konečně jsem sehnala u nás v CZ kaštanové pyré, tak to chci vyzkoušet.
Stačí nechat pyré povolit a zašlehat ho se šlehačkou nebo se do něj ještě dává máslo? Díky za odpověď. 🙂

bianca
9. sep 2011

@janulkamartinko krasne torticky.Ja som to uz s coko hmotou vzdala.Neviem ju proste robit

bianca
9. sep 2011

@lucisa neporadim ale ja som stale zohnala gas.pyre v Kauflandu.I v Hypernove sem tam

vejinka
9. sep 2011

@lucisa len rozmrazit a zaslahat do urobenej praskovej slahacky. Eto vsio

vejinka
9. sep 2011

@lucisa to gas.pyre sa ti bude mrvit v rukach cize po malych castiach to tam das

daducha
9. sep 2011

@vlada111 dakujem 😵 ,to su jedine ktore zatial ako tak viem 😀 ,ale mne sa kvetinkove vyhybaju,tak sa musim prinutit trenovat aj nieco ine

daducha
9. sep 2011

@lusil2005 perfektny, aj ja chcem taky 😉
@dm1 je krasna,kvety su uzasne,kedy sa toto naucim ☹ .Inak mne by uplne stacilo bez tych postaviciek ,ale nevesta je nevesta 🙂 😉

daducha
9. sep 2011

@dm1 a nechceli tam meno ?Mne by tam mozno pasovali perletove male perlicky

daducha
9. sep 2011

@eliska22 pre mna urcite bez masle, inak je krasna, môzes byt spokojna 😉

eliska22
9. sep 2011

tak kočky veľmi pekne Ďakujem za Vaše názory a podporu 😉 nakoniec zasadla rodinná rada, mama, oco, sestra, sestranica , krstná mama a zhodli sme sa dať tú mašľu preč ako ste aj vy radili a môj oco mi vyrobil obrúčky 😀 je sústružník a takto sme to nakoniec vymysleli 😝 už som spokojnejšia 😉
@anibas hej robila som tie ľalie z MMF a nedržalo mi to pokope, asi som mala blbý postup 😅 raz som ich skúšala a držali, tak ja neviem, ale do budúcna určite kúpim inú hmotu na kvety 😔

simasa
9. sep 2011

@dm1je prekrasna ta svadobna. Ale ten rybar... 😒
A na tu detsku - meno? Ci uz je prec?

lucula73
9. sep 2011

ahojte,
pridám aj ja moju včerajšiodnešnú 🙂

a tie vaše tortičky sú všetky prenádherné.....krása fakt 😉

eliska22
9. sep 2011

a ešte by som potrebovala radu ohľadne traseného krému 😝 dnes musím ešte naplniť tortu a chcem tam dať ten trasený s jahodami mrazenými a kyslou smotanou...aký postup mám zvoliť? mám najprv zatriasť tú šľahačku a puding a potom primiešať tú kyslú smotanu? a nakoniec uložiť jahody ?? 😅 dobre píšem 😕

lucula73
9. sep 2011

@monalisatko neboj,vydržia ti,musia,lebo ja tiež dúfam,že tie moje sa im zajtra neroztopia 😀

bianca
9. sep 2011

@eliska22 krasna jemnulinka romanticka 😵

lucisa
9. sep 2011

@vejinka aha, a to musí být jen prášková šlehačka, nemůže to být ta tekutá? Co by ses tím stalo, kdybych dala tekutou?
Práškovou bych stejně musela smíchat s mlékem nebo tak něco, ne?

vejinka
9. sep 2011

@lucisa no neveim co by sa stalo ale asi by ti to z torty vytieklo praskova fajne drzi ako hluchy dreve:D ano praskova sa robi s mliekom ale nieje to to iste ako ked das klasicku slahacku

lussy23
9. sep 2011

@lucula73 - krásne.
@eliska22 - krásnučká tortička
@janulkamartinko - nádherné diela!

katulkaaaaaa
9. sep 2011

@dm1 odpadavam.....je uzastna!!!!!!!!!!!!tie ruze prenadherne 😵
@janulkamartinko velmi sa mi paci ta dvojposchodova krasna jemna,super farby 🙂

lussy23
9. sep 2011

@yamahafazer - krásne torty a tá ryba 😲
@luci79 - krásna kabelka
@dm1 - waw úžasné dierlo!!!!!!!!! a postavičky , ruže waw!
@lusil2005 - krásna=)

lussy23
9. sep 2011

@monika76 - krásna, zlatá @katulkaaaaaa - krásne tortičky

lucisa
9. sep 2011

@vejinka aha.....
ale je to dobré, jednu práškovou Dr. Oetker jsem doma našla. Díky moc za rady 😉