Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
16. jan 2010

zdeni nemyslela som tvoje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , co myslis ze ked som ich robila, tak som bola do pol pasa naha a brala som formu?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ja len ze ci su neni az moc 😒

jarus1
16. jan 2010

joj a ešte som zabudla, medzi vrchné cesto torty a marcipánok nemusí byť nič žiadna plnka???

cessy
16. jan 2010

niekde som citala ze kupuju neake decky u vietnamcov a potom to otlacaju, ale ako to potom farbia???? 😕

zdenallicka
16. jan 2010

Cessy..😀 😀 😀

Nejsou moc, bud v klidu...😉

zdenallicka
16. jan 2010

Jarus, musi... tenka vrstva...

cessy
16. jan 2010

jarus musi byt..... aby ti prilnul potah 😉

zdenallicka
16. jan 2010

Prave jsem poprve delala slehanou bilkovou penu na bavorske vdolecky - povedla se mi a nevi, jestli ji nespasu, nez vubec nejake vdolecky budou...😀

Kdybyste chtely nekdy delat, tak:

100g bilku
100g cukru krupice

Promichat, pak slehat ve vodni lazni do te doby, nez se vam zacnou delat pevne spicky (u me asi 20 minut).. Mne to ztrojnasobilo objem. Pridala jsem dve polevkove lzice malinove marmelady... Mnam..🙂

henikav1
16. jan 2010

cessy, hviezdicky na hodnotenie tortyodmamy, nemam rada zakernosti, aj ked to nie je nic dolezite, ale boli dve hodnotenia, ja som dala 5 a druhe si vypocitaj, ked priemer boli tri
pritom su fakt krasne
alebo sa niekto pomylil, chcel ti dat max a dal minimum 😀
ozaj, cim si farbila tu telovu farbu?

cessy
16. jan 2010

aha, tie hviezdicky si budem musiet teda vsimnut, lebo ani neviem ze take nieco tam je. 😉

to co je telove je z toho mliecneho marcipanu, ten je taky zltkavy....pridala som trosku kakaa a 2 kvapky malinovo-cervenej tekutej farby 🙂

henikav1
16. jan 2010

ja som uz davno nepiekla tortu, nestiham, aj v praci som zavalena, aj v skole, mame skuskove obdobie, tak ani nestiham. Na vianoce som fakt piekla len nejake drobnosti ako linecke, orechove rozteky, uliky... asi 8 druhov, ale vsetko rychlovky
ale vase obzeram pravidelne 😉

cessy
16. jan 2010

heni ja tiez cez den nemam kedy, lebo maly je jak certisko čertovate, tak peciem ked zaspinka. aj vcera som bola taka vycerpana, ze sa mi do toho vobec nechcelo. ale myslim ze sa celkom podarili 😉

henikav1
16. jan 2010

aj ja som tak pekavala po veceroch, ale teraz sa po veceroch ucim a pisem si pracu, aj do 2hej do noci, no a rano zas do prace, preto nestiham piect, ale cez prazdniny iste nieco pekne spravim

cessy
16. jan 2010

no to ti verim a si rada ze sa potom aspom chvilku vyspis a oddychnes si a na druhy den zas to iste 🙄
heni tak sa teda uz tesim na tvoj novy vytvor.. 😵

alex21
16. jan 2010

kocky krasne torticky ste zas pridali. Ali koruna je nadherna. Cessy na to ze si prsia robila narychlo tak su velmi krasne. 😵
Ja som vcera dorobila pata a mata.
http://picasaweb.google.sk/anemethova/Torty#542...
Budem sa uz aj ja musiet zaregistrovat na torty od mamy

stalida
16. jan 2010

cessy, ta cipkova decka-to je vlastne gumeny obrus (su rozne velkosti)-das na vyvalkanu potah. hmotu a prejdes este valcekom, aby sa struktura toho obrusa otlacila na hmotu.Ak chces dosiahnut efekt dvojitej farby ako na tej foto co tam je link, tak este ked tam mas vyvalkany a polozeny ten obrus, prejdes slabo stetcom,na ktorom mas farbu alebo perlet.Neviem ci ta farba v tomto pripade nemusi byt len praskova,neviem. Ja som to skusala len s perletou,je to pekne.

stalida
16. jan 2010

....musela som odbehnut,lebo sa maly zobudil....este tie obrusy su bud bez dierok, alebo s dierkami, ru farbu samozrejme nanasas len na obrus kde su dierky🙂
Ja som skusala tie decky na podprsenky na cicikoch co mam v albume na str. tortyod....., ale ja som perletou potrela celu podprdu.

cessy
16. jan 2010

stalida dakujem, uz som ti aj nakukla do albumu 🙂
a ako si robila ten volanik naokolo?? a tie bradavky si cim farbila, sa ti pekne podarili 🙂 .
som ja ale zvedava, pravda 😒

stalida
17. jan 2010

ahoj cessy, ten volanik som robila tak, ze som vyrezala dlhy pas, na okraji som ho trocha stensila a normalne som to riasila ako ked riasis latku a hned som to prikladala na tortu. Potom som to kosticou kusok este poupravovala.Bradavky som farbila suchym kakaom, ale najskor som ich trocha namocila vodkou 😝 nevadi,ze si zvedava, ja sa tiez strasne vela pytam a potom skusam.Ved ked chceme nieco vediet, same nam to do hlavy nespadne 🙂

cessy
17. jan 2010

stalida dakujem, pri dalsich prsiach urcite tvoje rady vyuzijem 🙂 🙂 🙂 😉

klara_klara
17. jan 2010

baby neviete mi dat presne mnozstva na tu plnku ktorou sa potiera torta predtym ako na to polozim potah...ja to neviem a bojim sa ze to pokaslem je to synovcovi na 2 narodeniny...rada by som bileu tu plnku lebo kakaovu nechcem.dakujem velmi pekne

cessy
17. jan 2010

klara to sa presne neda dat, ved si odloz trosku z tej co davas do vnutra do torty a mas po probleme

alex21
17. jan 2010

klara ja pouzivam len maslo vymiesane s cukrom, vzdy si odlozim z toho co primiesavam do plnky. 😉

laluchova
18. jan 2010

ahojte baby..poradte minejaký fotopostupako urobiť mašlu na tortu...ale len takú jednoduchú...dík

stalida
18. jan 2010

caute babky, nepeciete nic? ja nie , az buduci tyzden lietadlo pre synovhoo kamarata. Musim porozmyslat nad farbami ake zvolim, pretoze povedali, ze sa nechju prekvapit 🙂

Cessy, ked mozem, rada pomozem 🙂 🙂

Inac na you tube sa da pohladat kopec rad ohladom zdobenia.....len treba mat na to cas sediet pri PC 😉

cessy
19. jan 2010

ahojte...tu nikto???

chcem sa opytat, ci niektora mate skusenost s gelovou farbou wilton telovou 😕 ......ako to vyzera???? lebo moja teta chce ale o mesiac pre manzela prsia a radsej by som si ju objednala ako trpnut, ci to dobre namiesam 😨

cessy
19. jan 2010

halo?? 😕 tu nikto uz nechodi???
alionuska??? ani ty???
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
kto mi teraz poradi??

alex21
19. jan 2010

cessy ja som sice prsia este nerobila ale telovu farbu si robim s MMF, ktore maju tvar piky a su tusim ruzovo-zlte. teraz neviem presne a nemozem ist pozriet na sacok lebo mala prave zaspava tak ju nechcem rusit. Z toho som zatial robila hlavy a ruky na postavicky a myslim, ze farba bola ok a dolezite je ze ziadnu farbu nepridavam tak nemam strach ci to pokazim alebo nie. 😉

cessy
19. jan 2010

alex dakujem ale ja by som chcela farbit mliecny marcipan, nie MMF ☹

alex21
19. jan 2010

tak v tom ti potom neporadim. S marcipanom nemam skusenosti 😅