Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@ikula2 ona sa povodne prisla nieco od nas naucit,ale zacala rozpravat a uz aj nas skolila 😀 perfektna bola,nechapem ako to robi doma ma tri male deti,jedno z toho este kojace 😝
objednavku som spravila na pecenieskamkou vyslo ma to len o euro drahsie ako u cukrarskepotreby.eu....potrebovala som aj pasku,aj lepidlo,aj obrucky dvoje....takze vobec neni draha ako bolo povedane
😕
@broucek2 tiez si myslim ze mi preplo ked som vsetky tie objednavky vzala 😀 😀 😀
@yamahafazer nemam bohuzial postup 😖 ale mozem ti ho opisat,vyvalkala si hmotu ako keby isla potahovat tortu prilozila stencil sablonu,pretrela praskovou farbou,dala dole sablonu a opatrne vyrezavala britvou,a dala vysusit na to co tu bola foto,povedala ze susi sa to predne tyzden nie menej lebo sa lame na torte...pouziva smaltflex velvet alebo flower 😵

ikula2
11. sep 2011

@katulkaaaaaa aha tak ona to neviedla, to ani neviem ze ma male dietatko, ona je tu na blizku dost znama vlastne pecie aj torty aj zakusky tak ked svadba tak vacsinou si daju u nej piect vsetko. Ona sa zivi pecenim, len velmi sa nevenuje zakaznikovi, ma toho vela.

jajuuus
11. sep 2011

@yamahafazer áno, potieram obyč. olejom 😉

zuba
11. sep 2011

@ikula2 fakt nádherná - aj aj som si ju uložila 😉

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@jajuuus krasna torticka ja vzdy obdivujem ako ju mas krasne lesklu ale ja sa toho oleja tak bojim 😀 aku pouzivas potahovku?

zuba
11. sep 2011

Ja som PDT kupovala na cokoladybb tam je po 21 maju tam aj special aj nejaku decor po tych 21, ale ja som tam bola osobne, lebo som bola prave u nasich v BB

zuba
11. sep 2011

Dievčatá ešte sa vás chcem opýtať s akým ovocím sa dá okrem banánov kombinovať falošný parížsky krém - teda s čím ej to chutné a teda či používate ten recept čo je na FB alebo máte ešte aj nejaký iný.

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@zuba aky je recept na fb?skopiruj sem a poviem ti aky pouzivam ja ci to nieje to iste 😉 ja som zatial davala len banany...ale myslim ze s mandarinkami,alebo anansom?to by mohlo byt fajn

zuba
11. sep 2011

@katulkaaaaaa

* Falošný parížsky krém *

*350g kryštál cukru
*250ml šľahačky
*2 žĺtka
*1 kakao (100g)
*50g roztopeného tuku (Cera)
*2 veľké kocky masla (500g)

Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu.

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@zuba ja robim tento isty len nedavam zltka....teda nedavala som ked boli tieto horucavy 🙂

zuba
11. sep 2011

@katulkaaaaaa ok ďakujem

zuba
11. sep 2011

@katulkaaaaaa
a šľahačka tam má ísť aká prosím ťa- tá na šľahanie predpokladám

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@zuba slahacka musi byt 33% predava sa v kelimkoch ...no teraz fakt neviem ako sa to presne vola...slahacka na slahanie myslim...ale bacha na tie % lebo inak sa krem nepodari

zuba
11. sep 2011

@katulkaaaaaa ok dík hej na šľahanie sa volá tá 33% -to ja pre istotu - nech sa mi to zbytočne nepokazí

zuzana124
11. sep 2011

@jajuuus ten traktor je suprový, vyzerá ako keby si ho kúpila v hračkárstve, ba čo ešte krajší je 🙂

zuzana124
11. sep 2011

@dajna11 ja mám takúto uloženú

dajna11
11. sep 2011

@zuzana124 tá je milená..

lussy23
11. sep 2011

@katulkaaaaaa - nádherné torty
@luci79 . nádherné torty

zuzana124
11. sep 2011

@zuba ja robím tiež takýto len bez tých žĺtkov a dávam menej cukru len 240g nie je to potom až také veľmi sladké 🙂

lussy23
11. sep 2011

@dajna11 @reruna @gumkacka1 @jajuuus @ikula2 - nádherné torty

yamahafazer
11. sep 2011

@katulkaaaaaa tak to neni az take zlozite len stym vyrezavanim je roboty ja si musim ist uz konecne kupit niaky skalpel len stale na to zabudam len taky stencils nemam 😒

@zuba
ja som este nikedy falosny parizsky nerobila ja robim len cisto slahacka a cokolada nic viac ani cukor ani maslo nic nedavam a je krasne tuhy a ja som ho aj s malinami kombinovala alebo s inou smesou ovocia ako ribizle,maliny,jahody

yamahafazer
11. sep 2011

@katulkaaaaaa to sa da zvladnut tolko toriet ked to nemas na jeden den tak je to v pohode ja som teraz robila 6 a ztoho boli dve dvojposchodove a ztoho dve boli na sobotu,ale jedna bola slana a co som robila auto tak k tomu som robila este budovu tak to ratam spolu inak by to bolo tiez 7 toriet

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@yamahafazer videla som tie tvoje nadhery,obdivujem 🙂 ten stencil ze kupila na formicky.sk momentalne ich nemaju lebo ta ani tam predavala tak som sa pytala,ale ze skusi zohnat,ale mne sa to zda strasne drahe 40e za troch motylov...uvidime casom 😵

yamahafazer
11. sep 2011

@katulkaaaaaa fuha,ze 40 tak to je dobre drahe
inak ty robis tiez krasne torticky a este pri dvoch detoch super stihas a kde vlastne byvas ked citam okres Senica ja som zo Starej Turej tak sme neni daleko

a dakujem vam vsetkym za paci sa mi 🙂 aj vy vsetky robite super nadherne torty

yamahafazer
11. sep 2011

pozrite sa co som nasla myslite,ze sa to da pouzit aj na torty?neni to take drahe
http://www.e-vytvarnepotreby.sk/malovany_svet/e...

yamahafazer
11. sep 2011

aj tento motyl je pekny
http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi...

to by sa nedalo aj z takejto niakej formicky dat spravit?ked sa tiez nieco vyreze a namaluje

ikula2
11. sep 2011

@zuba 😵

ikula2
11. sep 2011

@yamahafazer no teda isto sa to da, ja uz som si aj sama chcela vyrobit taku sablonu, len tenke tvary sa tazko vyrezu, ale toto vyzera super normalne si asi objednam, pozriem ake maju postovne

mizulienka
11. sep 2011

baby vedeli by ste upiect takuto tortu, zeby mala 3-3,5kg? 😕

yamahafazer
11. sep 2011

@mizulienka akesi je to rozmazane neni dobre vidiet,ale da sa aj taka mala ked das spodny tak okolo 23cm a vrchny mensi a nebude moc vysoka