Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
11. sep 2011

@katulkaaaaaa poznám, poznám... 😉

vlada111
11. sep 2011

Baby ste veľmi zlaté, naučila som sa to vďaka tejto stránke a vašim neoceniteľným radám 🙂

dadka212
11. sep 2011

@vlada111 waaau normálne nechápem prenádherná torta 😵

akme
11. sep 2011

@dm1 dani čo dávaš do MMF aby si mala sýte farby RDI? už si to tu písala ale nechce sa mi hladať, na tej svadobnej máš nadherne tie kvety sú na drôtikoch alebo na špajdliach?
@lusil2005 minule čo si tu mala tortičku prsia - tak ako si ich piekla v čom korpusy? v miskách? v akých? a dotvarovala punčovinou? Máš môj obdiv, že to zvládaš pri malom mne sa teda pri mojom moc nedá

dm1
11. sep 2011

@akme ano ked chcem ozaj syte farby tak pridam RDI do MMF. A kvety na tej svadobnej su tie drobne na drotikoch a tie ruze na sparatkach. Vidis aj @anibas sa pytala ze ako drzia ruze - takze su na sparatkach a aby to nebolo ako reseto dopichane tak som tam dala hlavne hore kuzel hmoty podto a snazila som sa to pichat len do neho. dole to uz neslo je len v strede tam som to do torty davala

daducha
11. sep 2011

@lusil2005 dakujem 😵

jajuuus
11. sep 2011

@katulkaaaaaa áno, ešte pred vložením do mikrovlnky dám gelovku a potom už len klasický postup 😉 ale sa mi zdalo, že som teraz dala veľa farby a nerobilo sa mi s MMF tak dobre, ako inokedy... ani mi nezobrala toľko cukru, ako zvyčajne a bola taká tvrdšia a celkom sa chcela asi aj trhať, či čo... 😅

lusil2005
11. sep 2011

@akme upiekla som len srdcovy korpus, a prsia dotvarovala puncovinou... 😅

mariann2
11. sep 2011

@dajna11 ešte som našla postup na tank, ale neviem, či to nebude maličké

mizulienka
12. sep 2011

Dobre ranko dievcence, rozmyslam, ze si kupim plastovu formu celshapes, tuot konkretne...

http://www.sugarart.sk/forma-ornamenty-scrolls-...

len tu je strasne draha, pozerala som ju v celkom eshope a vysla polovicu lacnejsie.
chcem sa spytat, mate ju nietora? viem, ze @zlatat ju ma, citala som na TOMe 😉 Zlatka, kde si ju prosim ta ty zohnala?

dajna11
12. sep 2011

@mariann2 to je super,toho sa bojím ako to poskladať,ale ako vidím len dám na seba zlepené obldžniky,ono je to skor potom už o dokončení a ako to človek vymodeluje,tie detaily a tak....len z čoho urobiť tú rúru?:(

yamahafazer
12. sep 2011

@mizulienka aj ja ju mam len uz vobec neviem kde som ju kupila ani kolko stala uz ju mam davno este minuly rok pred vianocami som ju kupovala

mizulienka
12. sep 2011

@yamahafazer a dobre sa ti s nou robi? pouzivas ju?

yamahafazer
12. sep 2011

@mizulienka uz som to tu raz pisala,ze kazdy si musi na to najst svoj sposob ako to ide najlepsie a som ju tusim zatial 3 krat pouzila je stym babracka mozes si pozriet na mojich tortach uz som tu raz foto davala mam ju na vianocnej,na dvojposchodke zlatej a na bielej s orchideou okruhla a tam su fialove

yamahafazer
12. sep 2011

@mizulienka a este ju ma tusim jakelina len tam mala niake kazy na nej tak ju dala vymenit

mizulienka
12. sep 2011

@yamahafazer dakujem 🙂 ano viem, ma ju aj @jakelina, ale chcela som vediet odkial na slovensku si ju kupovala, lebo v tom sugararte ju maju strasne drahu.

ada9557
12. sep 2011

@vlada111 nááááádhera.Kráááásna tortička, precízná práca....no wooooooooooooooooow 😵 😵 😵

mariann2
12. sep 2011

@dajna11 telo tanku skús z perníka a rúra trubička, taká tá plnená čokoládou, aby to nebolo krehké 😉

zuzanapalkovicova
12. sep 2011

@mariann2 Ahojky pozeram ten tank co si sem pridala a chcem sa len spitat nevies nahodou stranku na ktorej si to nasla??

dajna11
12. sep 2011

@mariann2 no to som aj myslela,len aby bola dosť dlhá....ak urobím velký tank?aby to proporčne sedelo...no musím to premerať🙂

dajna11
12. sep 2011

@mariann2 áno,áno...tu stránku nemáš uloženu?

mariann2
12. sep 2011

@zuzanapalkovicova nie ľutujem, neviem, mala som zákazku na vojenskú tortu, tak som hľadala a našla aj toto 🙂

zuzanapalkovicova
12. sep 2011

@mariann2 je velmi pekna a moj syn je blazon do vsetkeho co sa len obtrelo okolo vojakov a uvazujem ze by som mu taku aj urobila 🙂

mariann2
12. sep 2011

@zuzanapalkovicova
@dajna11 ale učite to bolo pod heslom tank a nič iné vojenské tam nebolo

lusil2005
12. sep 2011

@mizulienka tu aj ja zhanam! mali ju na cakedecorations.eu ale jasne - ked som ju chcela kupit, uz ju nemaju ☹ ked ju niekde zozenies, daj vediet kde si ju nasla prosiiiim 😅

yamahafazer
12. sep 2011

@mizulienka to si fakt nepametam uz to bude rok co ju mam a ja si to vobec neviem uz kde som ktore veci kupovala lebo ja vzdya popozeram vsetky obchody a kde maju najlacnejsie tam beriem tak to uz fakt neviem a ani neviem kde ju maju v ktorom obchode musis si popozerat vsetky

mizulienka
12. sep 2011

@lusil2005 pisala som do formiciek sk ciju nahodou nemaju na sklade, alebo ci ju nevedia objednat, tak somzvedava.

zlatat
12. sep 2011

@mizulienka na stránke www.formicky.sk - kúpila som ju za 9 € - ale aj tak ich málo používam, len mi zavadzajú v kufríku 😒

mizulienka
12. sep 2011

@zlatat mne sa velmi pacia, myslim, ze na torte to vyzera krasne 🙂 snad ju vyuzijem, ked ju budem mat.

zlatat
12. sep 2011

@mizulienka áno, vyzerá to úžasne, len nikto také torty nechce ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ale soms a rozhodla, že tento týždeň ich na tortu dám - nie som veľmi obmedzená, mám urobiť biely poťah a zelené orchidee - iná podmienka nie je žiadna, tak to tam skúsim capnúť 😀