Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
14. sep 2011

@mrka2 a jakou pilku máš, asi si taky koupím.

dajna11
14. sep 2011

no takže teraz som dokončila....blbé svetlo v kuchyni,zajtra pofotím znovu

lucula73
14. sep 2011

@mrka2 ja som už tiež prišla na to,ako s tou pílkou robiť..a je to fakt super vec...krásne rovné pláty 🙂

mrka2
14. sep 2011

@jakelina no ja som brala,aku mali, az doma som zistila,ze je to Wilton,ale skoda,ze nepisali rozmer,lebo by som si kupila sirsiu. s touto mozem priemer max.26 prerezat. ale ja aj tak malokedy robim vacsie,takze pohoda.
@dajna11 😲 😲 😲 perfektny tank!

jakelina
14. sep 2011

@dajna11 jako opravdový

lucula73
14. sep 2011

@mrka2
@jakelina tak ja mám takú istú.....vačší korpus sa mi tam nezmestí..ale zatiaľ stačila.....inak keby bola vačšia,tak sa dá použiť aj na pláty na plechu....

bzucinka2
14. sep 2011

@mrka2 lebo ja to robim len kosticoua to nie je ktovie co, ale mam silikonovu podlozku, tak tam nemozem nozom, skusim si to vyrezavat na dosske 🙂
@lucula73 ja len z hladkej muky 🙂
@jakelina tak zvyknem otlacat riadn yzips velky kupeny v galanterke, ale teraz som si len vyrezala pasik a naryhovala 🙂

bzucinka2
14. sep 2011

@dajna11 wauw uplne perfektny 🙂

vlada111
14. sep 2011

@cicimotinka mňam 😀

mrka2
14. sep 2011

@bzucinka2 no mne to kosticou vobec nejde, este je aj taky hruby ten nozik kosticovy,tak to v ziadnom pripade by mi neslo. mam len take smejdacke kostice,ale stacia 🙂 az na ten nozik, ten je uplne zbytocny,lebo s nim nic neodrezem 😀

dajna11
14. sep 2011

dakujem dievčence.....

vlada111
14. sep 2011

@dajna11 aj môjmu mužíkovi sa páči 😀

dajna11
14. sep 2011

@vlada111 super,v skutočnosti je krajší...len tá strieborná podložka sa odráža v nom

tortelinka
14. sep 2011

moj uplne prvy pokus..sranda to bola 🙂

daducha
14. sep 2011

Ahojte,

pridavam svoju tohtotyzdnovu a utekam spat.Vyrazame rano o 4 tak nech sa aspon trosku vyspim.Ceski Tintovia teste sa, idem k Vam na nakup 😀 .Torticka je presne podla zelania zakaznikov.

daducha
14. sep 2011
lusil2005
14. sep 2011

Baby? Ja mam uplne sprostu otazku... Prvy krat robim parizsku slahacku z cokolady na varenie. Doteraz som vzdy robila len z mliecnej alebo bielej. Mam tam dat aj cukor? Nebude to malo sladke ked tam bude len horka cokolada a slahacka? 😕

zuzan_ka29
14. sep 2011

@daducha nádhera🙂 a čím je to potiahnuté? hotovou hmotou alebo vyrábanou?

ivkaivka
14. sep 2011

môj druhý výtvor .... ufff
chcem sa opýtať, potierate niečim ozdoby, aby boli lesklé? Tie kvety boli veľmi fádne... alebo je to farbou?

pristela
14. sep 2011

Ahojte holky , som u vas sto rokov nebola☹(( ale akosik ziadne diskusie nestiham sledovat tak rychlo ako píšete 🙂 už sa zozimieva , tak snad k vam pridem castejsie , bo je tu u vas vzdy užasne sladko a krasne 😉
pridavam par torticiek, i ked neviem ktore som sem davala a ktore nie 😕

mizulienka
15. sep 2011

@pristela krasne torty, uz si tu dlho nebola.
Mozem sa spytat, z coho je robena ta osnova a noty a meno na tej coko torte, vyzera to super.
a tie volaniky na tej PSP si robila rukou, ci mas na to vykrajovacku? dakujem

yamahafazer
15. sep 2011

@lusil2005 ja teda cukor vobec nedavam mne to chuti take ako to je a ked aj taku robim niekomu tak sa pytam ci ju che sladku zatial nechceli a na mna je dost sladka

yamahafazer
15. sep 2011

baby ktora si kupujete PDT special tak som si ju prvy krta objednala ,ze vyskusam a ona sa mi zda viac biela oproti smartflexu

mizulienka
15. sep 2011

@yamahafazer a uz si s nou aj potahovala? cenovo je oproti smarflexu ovela vyhodnejsia, nevies, ci sa aj dobre farbi?

@daducha nadherna torta 🙂 tak si oddychni na dovolenke 🙂

yamahafazer
15. sep 2011

@mizulienka vcera mi len prisla tak ju chcem vyskusat na tieto torty co mam tak uvidim,ale az tak vyhodne sa mi to lacnejsie nezda lebo smartflex mas 7kg a PDT je len 5 kg a ked si to zoberies aj s postovnym ked som si to preratala vychadza mi to len o 1euro na kg,ze je lacnejsia 😒

mizulienka
15. sep 2011

@yamahafazer aha vidis, tak to ma nenapadlo, ze to je vlastne iba 5kg balenie..hmm tak som aspon zvedava, ako sa s nou bude robit 🙂

yamahafazer
15. sep 2011

@mizulienka aj ja som chcela len vyskusat tiez aka bude este som ju nemala a zda sa mi meksia a belsia a chutovo je dobra

dajna11
15. sep 2011

no tak tu je za denného svetla,som spokojná ,celkom vyšiel 🙂 🙂

kaja73
15. sep 2011

@dajna11 Super -krasne-okolo 10-10,30 si to vyzdvihneme 🙂