Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
15. sep 2011

@kaja73 ok,podol mi kamen zo srdca🙂

mizulienka
15. sep 2011

@dajna11 uplne perfektny ako zivy 🙂

dadenka1
15. sep 2011

@tortelinka aká si ty šikovnica!! a s čím si farbila? také pekné farby sa ti podarili... aj si kupovala nejaké špeci cukrárske pomôcky, či si to zmákla bez nich?

martinex
15. sep 2011

ahojte kocky,idem k vam poradu...mam robit pecene prasa pre 35ludi,len sa bojim ci to bude dost velke. co myslite? ked spravim len to prasa bude mat okolo 4kil ratam, tak neviem ci to nespravit tak ze pod neho akoze este pekac (klasika na cely plech velkost, 3korpusy) a nato az to prasa...nebude to zase vela?

bzucinka2
15. sep 2011

@daducha ta je krasna 🙂
@lusil2005 ja nedavam cukor, a je potom ten krem taky dobry horky ako cokolada 🙂
@pristela prekrasne torticky a ta s notami je uzasna 🙂

bzucinka2
15. sep 2011

@martinex podla mna to bude stait len to prasiatko a urcite bude mat viac ako 4 kg, ja som robila iacika a mal 6 kg, 🙂 a ani nie kazdy bude sladke jest 🙂

gagarinka
15. sep 2011

Ahojte, môžem vás zasa poprosiť o radu? 😉 Zostal mi doma tvaroh, ten z Lidla v kybliku a tak by som chcela spraviť nejakú tortu s tvarohovou plnkou. Viem, že sem každú chvíľku hádžete nejaké osvedčené recepty, ale žiadny som si bohužiaľ neuložila. ☹ Dáte mi niektorá tip na dobrú tvarohovú plnku? Ďakujem 😉

A posielam vám tú moju nedávnu tortu so salkovým krémom z karamelového salka, bola superná 🙂 Aj mliečny marcipán nám chutil viac ako MMF 😉 Neviem, či sa to bude dať spoznať, ale je to Lála z Teletubbies 😀

jakelina
15. sep 2011

@mizulienka děkuju jsi zlatá, já jsem to včera nemohla nikde najít.

pristela
15. sep 2011

@mizulienka dakujem , hej, hej mam toho v lete viacej a torticky mam len tak pre radost pomimo. Noty a pismo na coko torte su normal bielkova poleva, ta sa robila des bo vtedy bolo hnusne teplo , som ju robila v otvorenej chladnicke ☹ s tym, že noty som mala dane od tetule je to nejaky refren od metalica.
Volaniky -nie nemam na to origos vykrajovacku, rozrobila som vtedy jednu kovovu vykrajovacku s takej kvetinky s tromi lupienkami

lusil2005
15. sep 2011

@yamahafazer je belsia. PDT special je asi najbelsia, ale nieje taka pruzna. mne tato specialka najviac vyhovuje do silikonovych a umelohmotnych foriem, a tiez na sulkanie 😀 netrha sa a super drzi tvar.

tortelinka
15. sep 2011

@dadenka1 ahoj, nooo zas taka sikovnica nie som, mala som taky malicky marcipan, uz farebny, nabuduce skusim uz asi farbit, a mala som len obycajne vykrajovacky na cesto, tak som pouzila co sa mi hodilo

bianca
15. sep 2011

hojte kocky.Och aka som nazlostena.Vcera som cely den cakala zasielku a nic a co myslite?Dnes otvorim schranku a tam listocek.By som nakopala postara fakt.Sa tu nervujem ci to stihne dojst alebo nie,sedim doma a cakam na balik dokonca som davala na dobierku nech necakaju az sa pripisu prachy na ucet a postarovi sa asi nechcelo komunikovat

tortelinka
15. sep 2011

baby, chcem sa opytat, ako zdobite tu spodnu cast?, mne sa to strasne trhalo

dadenka1
15. sep 2011

@tortelinka a nemohlo to byť tým marcipánom? Mne sa Dr Oetker marcipán strašne trhal.. som si povedala, že nikdy viac

tortelinka
15. sep 2011

@dadenka1 je to mozne, davala som ho do chladnicky, na tortu siel v pohode, ale ta dlha cast sa trhala

dadenka1
15. sep 2011

@tortelinka mne tak isto.. na bokoch, kde to viselo som sa natrápila, strašne sa mi trhal.. V novembri idem robiť svokre zase tortu ale už chcem vyskúšať inú.. asi WI..

vlada111
15. sep 2011

@ivkaivka ja potieram napr. neutrálnou perleťou

vlada111
15. sep 2011

@dajna11 uf ten je superský, krásna robota. Na toto som si ešte netrúfla ☹

lusil2005
15. sep 2011

Zienky? nemate niektora ulozeny ten postup na ruzicky z 13 ci 15 lupenov? (alebo tak nejak to bolo 😅 )

lusil2005
15. sep 2011

@bianca ja som sa tiez vcera rozculovala. cakala som tri balicky ktore som surne potrebovala, dve z toho boli listove zasielky... a stretla som postarku akurat ked mi davala listok do schranky. mne este asi v zivote nic nedoniesla!!! a to vie ze mam mesacne babo doma. som sa musela vecer (cez den sa nedalo, nemali to este na poste) trepat s malym na postu...

jakelina
15. sep 2011

Udělala jsem si dortík k svátku. Taková rychlovka. Po dovolené jsem měla už absťák a dort mám na zakázku mám až za dva týdny.

broucek2
15. sep 2011

@gagarinka dávám 1 tvaroh, 1 zakys. smetanu nebo bílý jogurt, cca 100g cukru a želatinový ztužovač za studena - ten připravím dle návodu na balíčku

desmodka
15. sep 2011

tak s touto tortou som sa vytrapila, mala som den na h***o, zle sa upiekol korpus, zo spodu sa spravila veeeelka diera (neodporucam pouzivat kypriaci prasok zn. Amylon - v Tescu ho predavaju) tak som piekla znova, potom zase plnka nechcela tuhnut... ale potahovanie uz bolo super 😀

jakelina
15. sep 2011

@desmodka je krásná

dajna11
15. sep 2011

@vlada111 no aj som sa bála.ale tak moj milý mi pomohol aby to bolo ako má.....

bianca
15. sep 2011

@lusil2005 och ja som este stale zla.Zistila som to az rano a samo ze dnes vsetko zavrete.Utekam tam hned rano na 8 nech stiham

@jakelina jej ta je milucka

@desmodka krasna.Este ze mala nedovodi na monitor lebo by sme na nu pozerali do vecera

kocky ako peciete korpus?Po platoch ci v celku? Ja stale v celku ale teraz idem na obdlznik takze po platoch tak som zvedava

jakelina
15. sep 2011

@bianca obdelník po plátech a jinak ve formě.

yamahafazer
15. sep 2011

joj baby ja mam nervy 😒 vobec sa mi neprodarila tato torta ako som chcela cokolada sa totalne topila len som ju vylozila z chladnicky a ako som chcel pruzky davat na tortu uplne sa mi to topilo v rukach som eln prekladala z chladnicky a von a nakoniec som to vsetko ztrhla a dala som tam na bok hmotu a vrch je ovocie zaliate zelatinou,ale vobec sa mi to nepaci prvy krat som robila zo zelatinou.Je to pre svagra svagrina chcela ovocnu len so zelatinou a cokoladou,ale vobec sa mi to nepodarilo tak som nastvana ☹ a fotku ukazem len vam inde ju nedavam

mrka2
15. sep 2011

@yamahafazer ved vyzera super, co stresujes. len ty si vedela,aku mas predstavu, ostatni to nevedia a povedia si aka pekna 😉 . vyzera velmi chutne sviezo 🙂

vlada111
15. sep 2011

@jakelina nádhera, ten zips si nakoniec otlačila od skutočného? Máš ju pekne rovnučkú.