Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
19. sep 2011

@pristela nááádherné bábiky 😵 😵 😵 látky nakupuješ mimo SR ? a tá telová látka je nejaká špeciálna ?

bzucinka2
19. sep 2011

@broucek2 dakujem 🙂

zuzana124
19. sep 2011

@dm1 krásna tortička, držím palce aby všetko dobre dopadlo, myslím na vás 🙂

dadka212
19. sep 2011

@dm1 držím palce nech všetko dopadne perfektne a nech je malý skoro fit 🙂
a tortička bohovská 😵

vlada111
19. sep 2011

@anibas @pristela aj lucil robí také. eľmi sa mi to páči. Brala by som pre našu k Vianociam.

katulkaaaaaa
19. sep 2011

baby potrebujem par veci do stvrtka mat doma kde mam objednat?ja som fakt na nervy...sak od nedele 11.9 este nemam balik a potrebujem nieco doobjednat idem robit tuto tortu na piatok baby ako prilepit stuzku,tym jedlym epidlom?nespravi to nejake flaky?este som so stuzkou nerobila

vlada111
19. sep 2011

@katulkaaaaaa urobí ti to fľaky, neprilepuj. Pekne ju našponuj a pripekni preložené oba konce spolu špendlíkom s bielou hlavičkou. Možno ani nemusíš, veď máš na rohu mašľu, tak to tam len prilep a zamaskuješ to mašľou a kvetinou.

vlada111
19. sep 2011

LOHENGIN - baby volala som do tej cukrárne, tak je to na spodku pišk. cesto ako na špicoch, maslový krém a presladené ovocie a potiahnuté fondánom a namočené v čokoláde. Tak zožeňte takýto recept 😀

lamps
19. sep 2011

@katulkaaaaaa nemusíš lepiť, ja som na poslednej torte dávala stuhu okolo torty a tiež som tam dala len špendlík 🙂

dadka212
19. sep 2011

@katulkaaaaaa peceniehrou ma nikdy nesklamali dnes objednáš zajtra máš doma kuriérom, ale ak to potrebuješ súrne radšej im zavolaj máš to istejšie ako internetová objednávka 😉

katy1979
19. sep 2011

@dadka212 aky kukuricny sirup prosim ta kupujes a kde?

dadka212
19. sep 2011

@katy1979 ja kupujem u nás v bioobchode v Pezinku stojí asi 3,11 http://www.bioland.sk/biopotraviny/587-bio-kuku...

katulkaaaaaa
19. sep 2011

dakujem baby 🙂 vsimla som si ze radsej dam o dve eura viac ako dva tyzdne cakat na objednavku 😠 tento vikend mam len jednu to je aka ulava 😀

katy1979
19. sep 2011

@dadka212 super dakujem

dadka212
19. sep 2011

@katulkaaaaaa ja som mala mať len jednu no a zrazu mám 4 😅 ale na to sa teším, ideme kamoške na oslavu tak tam robím ako darček pre dcérku kitty a pre syna krtka to mám predlohu od mizulienky krtkovu tortu...potom asi prsia, to nechajú na mňa a krstovú pre dievčatko...

katulkaaaaaa
19. sep 2011

@dadka212 sak dufam ze aj tak nedopadnem lebo neviem povedat nie 😝 ale idem s malym na ockovanie zajtra a my mame po kazdom horucky dva dni,tak si to nechavam volne pre istotu

dadka212
19. sep 2011

@katulkaaaaaa presne ako ja....ale aj tak nemám čo robiť a toto sú jednoduché žiadne 3D možno tie prsia ale to je jedna z tých jednoduchých 😀 a takéto ma bavia, ja sa najprv opýtam čo chcú a keď povedia auto, motorku alebo futbalku tak to nerobím, proste sa mi to nechce také pre mňa hlúposti...

dm1
19. sep 2011

no zdravim baby my uz sme aj naspat kvoli zlym pecenovym testom nas poslali nazad. No super uplne som myslela ze ma porazi. Ze pre istotu ze nemusi sa nic stat pri narkoze ale co ked.... ja to beriem a keby mi co len jeden doktor z 10 povedal ze je riziko tak nedam ale zase sme sa zbytocne prehnali mohol tam nas doki zavolat ale on hovoril ze sice su zvysene ale nevadi...

dm1
19. sep 2011

baby uz si nepamatam ktora ste sa ma pytali na tie perlicky na nylone ze kde som kupila tak tu to bolo http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/35-...

anibas
19. sep 2011

@dm1 a čo teraz ? musí brať nejaké lieky ? je to prechodné ? 😢 😢

dm1
19. sep 2011

@anibas no ja ti veru teraz neviem. lebo primarka aneztesiologie v Ilave povedala ze to je v pohode ze sa da ze to byva a v Ziline uz to bol problem 😒 . Teraz skusia zistit preco to tak je a ked sa to upravi tak bude operacia ze predbezne za mesiac

jakelina
19. sep 2011

@dm1 to je nanic, když už jste na to byli připravení. Snad se to upraví a bude to mít malý za sebou. Já jsem byla s Davčou, když byl malý trhat nosní mandle v narkoze a taky nás dvakrát vrátili domů, kvůli špatné srážlivosti krve. Ten chudák v noci skoro nespal strachy a jak se to pořád odkládalo, tak to bylo ještě horší. 😒

zuba
19. sep 2011

@dm1 No to poteší ☹ tak hádam sa to skoro opraví, nech to máte za sebou

zuba
19. sep 2011

@dm1 Dani a nebudeš mať teda náhodou cestu do t-fornaxu do stredy. Ak nie tak nič, ale ak by sa vám chcelo prejsť daj vedieť 🙂

lusil2005
19. sep 2011

@dm1 Uff tak toto je hnusne 😖 Drzim palce!!!!

reruna
19. sep 2011

@katulkaaaaaa já jsem stuhu látkovou taky ničím nelepila, pěkně to drží i tak, stačí to pojistit tím špendlíke, ale upozorni na to zákazníky, ať to pak vyndají

reruna
19. sep 2011

@dm1 nádherná Šmoulinka, a to s tou operací je fakt blbé ☹ taky nemám ráda, když se připravuju na něco nepříjemného a pak se to zruší, ale hlavně, aby to bylo brzo v pořádku s těmi ledvinami...

ikula2
19. sep 2011

@katulkaaaaaa no ja som davala jedle lepidlo ale len na konce, ale uz nie je teplo tak ti to nebude robit flaky na stuhe ten potah, ja by som to spravila tak ze kvietok dam na sparadlo a zapichnem a pod kvietkom urob spoj stuhy, neviem mne spendlik velmi nejde na tortu

lussy23
19. sep 2011

@verusinek - krásna torta @lawli - krásne psotavičky @dm1 - krásna tortička a držte sa, nech ste už doma @pristela - krásne babuľky,