Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
21. sep 2011

juj baby ja som tu nedavno nariekala ze nikdo nic nenecha na mna ze vzdy povedia presne ake chcu a zrovna buduci tyzden mam 2 svadobne a len farbu dali inak je to cele na mne a ja teraz hutam ake spravim 😝 . Ono velka svadobna sa lahsie veru ako len taka jednoposchodova do daru veru

lusil2005
21. sep 2011

@dm1
@lencza aaale prave mi povedala ze to maju len taku komornu oslavu s 20 - timi ludmi... A chce tam hore bieleho a hnedeho "Me To You" macka lebo vraj do takeho motivu maju ladenu svadbu... co mi dost zkresava moznosti, ale nevadi. nejako to vyhutam 😅

yamahafazer
22. sep 2011

@lusil2005 no super,ze sa ti podarila cokohmota 😉 inak ja ju necham uplne vychladnut a potom som az dala do chladnicky
@dm1 ty davas este teplu tu cokohmotu do chladnicky?ja ju necham uplne vychladnut a az na druhy den som snou robila
@lusil2005 to nechapem ako krem moze byt sladky ja som minuly tyzden robila parizsky a len cisto tu coko z lidla a slahacka ziadny cukor nedavam mne to chuti take je to praveze fainove horke a aj sladke nie uplne sladke moc

@katulkaaaaaa
@lusil2005 o vahe ani nehovorte ja som pri malej pribrala 17 kg a stale mi nejde 8kg dole tak sa ma to drzi no hruza a to ja ani vela nezjem a svagrina ta menej pribrala,ale tolko ona toho zje a hned jej isly kg dole ja neviem cim to je 😒 a to som vzdy byvala ako slizik a teraz mam pneumatiku 😠 ja som musela vymenit satnik a vsetky veci som neteriam podavala
@matamisi ked som ja bola mala moja mama robila krem na tortu len maslo s cukrom to bol inak strasne aj ked to bolo maslo,ale to bolo hnusne ked si jedla tortu a plnka len maslo s cukrom a aj ozdobene no hruza a moja mam mi teraz povie ako sme to mohli jest vobec 😀 moja sa nastastie v takzchto veciach so mnou nehada,ale da mi za pravdu a aj tak si spravim po svojom ako uznam ja .Skoda sa rozculovat sa neuhadas asi nechaj tak a spravis si potom podla seba

yamahafazer
22. sep 2011

@dm1
@lusil2005 ja inak tiez ked nechaju na mna potom od radosti neviem co spravim 😀 a tolko mam predtsav a zacne ju robit a nakoniec je uplne ina ako som mala povodny plan 😀

yamahafazer
22. sep 2011

a neznasam ked niekdo chce velku tortu a za malo penazi a neviem co vsetko by do nej chcel to sa vobec neda spravit lebo este kazdemu aj poviem kolko vide kg marcipanu,ze je to drahe a kde je hlavne vela postaviciek tak tam ten marcipan zavazi

a konecne budem na oktober na svadbu robit svadobnu postel tak som to uz chcela skusit,ale nikdo to zatial nechcel,ale tato bude taka dikova lebo co tam chcu sama divocina muz tam je z holym zadkom

katulkaaaaaa
22. sep 2011

@yamahafazer to som mala teraz taku objednavku....rozmer velkeho plechu 4platy ,ozdoby ako drevo,traktor,max za 25eur 😀

bzucinka2
22. sep 2011

@dm1 super, aj male sa daju pekne vyzdobit, neboj sa 🙂 ty si sikulka a urcite budu krasne 🙂
@katulkaaaaaa niektori ludia su naozaj vtipni ... aj u nas 🙂

dadka212
22. sep 2011

@lusil2005 neviem či je to tým že nedávaš do horúcej, ja som vždy dávala tak to mám v recepte...

dadka212
22. sep 2011

@lusil2005 tak sa teším aj na svadobnú aj, že sa čokohmota podarila 😉

dadka212
22. sep 2011

@dm1 super, už sa teším na tortičky 😵

lussy23
22. sep 2011
molka
22. sep 2011

@dadka212 skusala som korpus podla tvojho receptu a je uzasny, upiekol sa krasne, hned som ho otocila, takze je skoro rovny. Ale mam dalsi problem - toto je taka skusobna torta pre svokru k meninam. Mali sme tam ist zajtra, takze vcera som upiekla korpus, dnes som chcela plnit a potiahnut, ale prave mi volal manzel, ze oslava sa posunula az na nedelu. Myslite, ze mi upeceny korpus (este som ho neplnila) vydrzi az do nedele? Nebude vysuseny?

jakelina
22. sep 2011

@molka dej do sáčku a vydrží neboj.
Nebo si uděláš zkušební dortík na zítra ke kávičce a upečeš nový. 😀 😀

dadka212
22. sep 2011

@molka sa teším, že sa vydaril...tiež ako Jakelina si myslím, že vydrží treba zabaliť do sáčku alebo do fólie 😉

dm1
22. sep 2011

@yamahafazer no ked sa fest ponahlam a neda sa inak tak davam aj teplu 😝

molka
22. sep 2011

Dakujem este raz za rady, velmi ste mi pomohli, clovek ma hned viac radosti z prace, ked sa ma s kym poradit a ono sa to potom naozaj podari. 😉

dadka212
22. sep 2011

no mňa normálne porazí...objednávala som poťahovku od Kováča ešte minulý týždeň a doteraz nič a zajtra poťahujem a nemám doma ani gram 😠 😠
dúfam, že v BA niečo zoženiem...

pristela
22. sep 2011

ahojte holky , tak tu je moja vcerajsia zdobena cokoladou, skusila som plnku tiramisu s lesnym ovocim a cernicami,mnaaaaaaaam to bola dobrotaaaa, diky Lusil 😉

lusil2005
22. sep 2011

@yamahafazer ja som pri malej pribrala 20 kil, pri malom 18. po Natalke som ich zhodila... dufam ze sa mi to podari aj teraz 😖

s tou tortou - ja sa strasne tesim na taku neznu romanticku bielu tortu s krajkami a tak, ale to sa mi akosi nehodi k tym mackom co tam maju byt 😔 neviem co vymyslim 😅

jakelina
22. sep 2011

@pristela ta je boží, já na ty čokoládové vůbec nemám odvahu, ty boky to děláš každý bok zvlášť a pak to přilepíš krémem na dort??? Asi se ptám blbě, ale nikdy jsem to nedělala.

lusil2005
22. sep 2011

@dadka212 cinkni do tortomanie, ta pani je strasne ochotna a ja som od nej brala smartflex flower cize viem ze ma...

lusil2005
22. sep 2011

@pristela to nebola tiramisu ale mascarpone plnka 😅 a torta je kraaaaaaaaaaaaaaaaaaasna!!!!

pocujte, daju sa zo strukturovanej folie spravit boky na okruhlu tortu?

dadka212
22. sep 2011

@pristela nádherná 😵

@lusil2005 dík to ma napadlo tak som cinkla a muž mi ide pre to 😵

lusil2005
22. sep 2011

@dm1 Dani? Ty ked stensujes lupene na ruzu z plasteliny, robis to kosticou alebo prstami? 😕

lusil2005
22. sep 2011

@dadka212 a na kedy sa dohodli? kedy ma pre to ist?

dadka212
22. sep 2011

@lusil2005 no o jednej mu mám volať príde sem a ukážem mu mapu, kde to presne je, čiže okolo 2 by tam mal už byť...

dadka212
22. sep 2011

ale dohodla som sa s ňou okolo 16:30 že by prišla sestra, mužovi som volala až teraz či by pre to nezbehol...

lusil2005
22. sep 2011

@dadka212 tak pocuvaj, nechaj muza doma, ja ti pre to zbehnem a prinesiem ti to - aj tak chcem prist pre tie veci a o stvrtej vyzdvihnem malu zo skolky a odtial skocim pre tie veci... aj tak asi zoberiem aj ja jeden SFF 😅

dadka212
22. sep 2011

@lusil2005 jééj to by bolo super 😵 mám tam veci za 20eur...objednávka je na moje meno samozrejme 🙂 to sa muž poteší, keď mu to poviem 😀

pristela
22. sep 2011

@jakelina nie, boky robim vzdy v jednom kuse, pri tejto mi pomahal najstarsi syn, bo musel drzat jeden koniec papieru s cokoladou aby sa mi neskrcila, Na tuto bolo treba papier na pecenie na ktorom bola naliata cokolada 1meter dlhy 😕 na vysku mal 9cm, tortu som mala potretu tym kremom co bola plnena, iba trosicku a len som tu coko nan pricapla