Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
22. sep 2011

@swiss 2šlahačky a jedno pyré tu je originál recept 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301

lenocka23
22. sep 2011

@bzucinka2 tak max pol cm... zalezi aj od tvaru, ked je 3D torta, tak sa niekde isto podari aj hrubsia alebo tensia vrstva... no a aj podla toho ako mi krem vychadza... 🙂

swiss
22. sep 2011

@dadka212 vďaka dadka. 🙂

ikula2
22. sep 2011

@katulkaaaaaa Katka drzte sa, aby to nebolo nic vazne
@yamahafazer uuzasna detska torta
Ja sa dnes trapim s kabelkou, zajtra dokoncujem, no som zvedava aky bude cely dojem

jakelina
22. sep 2011

@katulkaaaaaa moc na malinkého myslím a ať to dobře dopadne. 😉

vlada111
22. sep 2011

@yamahafazer nádhera, že máš nervy na tie prkotinky, klobúk dolu 😉

anibas
22. sep 2011

@pristela krásne urobená čokoládková 😵 😵

@katulkaaaaaa nech ste čo najskôr doma 😉 😉 😉 😉 😉
@yamahafazer fíha - vymakaná tortička 😨 😨 😨

anibas
22. sep 2011

Baby ja mám na víkend 3+1+1 torty a som si odfaklila s prsta ☹ - ma porazíííííí 😠 😠 😠

lencza
22. sep 2011

zdravím všechny

tak jsem dneska pekla korpus v klasickým smaltovaným hrnci, ve kterým běžně vařím, a tedy krásně se mi upekl, potřebovala jsem menší dort než mám formu, tak jsem to vyzkoušela..........vyletěl do závratných výšin, jsem ho rozkrojila na 4 díly
a taky jsem prubla tu čokohmotu s kukuřičným sirupem a vypadá to, že se mi povedla, krásně se odlepila od stěny misky, tak jsem ji dala do lednice a zítra se dám do potahování...........chci se jen zeptat, jak ji vyvalujete? ale sehnat u nás kukuřičný sirup, to byla bojovka

mariann2
22. sep 2011

kočky videli ste? kamka má formičku bábätko za 10,50€ http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

dm1
22. sep 2011

@mariann2 dnes som to pozerala veru. len je to ta zelena nemate ju nietkora? ci je babatko rovnake ako z tej modrej s ritkou hore

mariann2
22. sep 2011

@dm1 ja som to pochopila tak, že je rovnaká ako na obrázku, len inej farby, či?

dm1
22. sep 2011

@mariann2 no ja podobne len som chcela vediet ci ju predsa nikdo nema ci nie je rozdiel 😉

mariann2
22. sep 2011

@dm1 opýtam sa kamky na fb

mariann2
22. sep 2011

@dm1 a už je aj tak neskoro, aj keby bola iná, objednala som si tam formičku bábatka skôr, chcem si ju vyzdvihnúť na stretku v PP 🙂

dm1
22. sep 2011

babyyyyyyyyyyyyyyyy tak na toto som narazila ked som prave modelovala na rychlo kamoske chlapa v plavkach no nieco neskutocne nechapem ako sa da toto vymodelovat 😲 . Taku tortu dostat neviem do coho skor zakusnut 😀 http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=232&...

lusil2005
23. sep 2011

@dm1 ty koki, to jak keby nejaky sochar modeloval...

ja som prave dorobila dalsiu objednavku - moju druhu cokoladovu... cokoladu uz nechcem ani vidiet! 😔 som zvedava ako zajtra vstanem, a budem fungovat! mam robit dve torty 😖 a s tou dnesnou som vobec neni spokojna ☹

yamahafazer
23. sep 2011

@lusil2005 ved je nadherna a ake krasne kvety to stihas este dratkovat?krasne

dakujem vam baby za paci sa mi 🙂 mna to zas hrozne bavi tieto detske stakymi prkotinkami ja sa stym tak rada vyhram tam mozem vselico dat 😀 a tato je cely puncak dnes rano ma pre nu prist tak dufam,ze sa bude pacit a mozem ist makat na dalsich nastastie pre tie si pridu az vecer takze to je este dobre,ze nemusim hnat

katulkaaaaaa
23. sep 2011

@lusil2005 co si nespokojna,ved je nadherna!!!!

anibas
23. sep 2011

@lusil2005 torta je nááádherná - krásne kvety 😵 😵 😵 😵 Ale mne tam vadí veľmi výrazná podložka - torta sa v nej akosi stráca - preto sa ti možno nevidí, keby bola na jednofarebnom papieri, tak by kričala: Krásna som - ľúb ma !!! 😀 😀 😀 😀 / z filmu Cars 1/

lusil2005
23. sep 2011

@yamahafazer
@katulkaaaaaa
dakujem zienky. aspon ze nevyzera ako smutocna.... pri tej predchadzajucej cokoladovej mi manzel povedal ze tak vyzera tak som sa teraz snazila tuto tortu trosku "odsmutocnit" 😅

lusil2005
23. sep 2011

@anibas hej hej, asi mas pravdu. len ja ked som robila podlozku, este som netusila ako bude torta vyzerat 😅 musela som ju spravit pri rezani korpusu... a to som nemala hotovy este ani kvet 🤐 asi ma ovplyvnila ta tuzba "ozivit" inac fadnu cokoladu. 😅

yamahafazer
23. sep 2011

@lusil2005 aka smutocna mne to tak vobec nepripada ,zato,ze je cela tmava ved to je krasne ked je cokoladova tak musi byt tmava mne vobec ani napriklad co su cierno biele marciopanove torty nepripadaju smutocne a mne sa tam ta podlozka praveze paci je to take ozivene

baby chcem sa spytat kdo ste robili s pipingelom jazierka to sa nanesie cisto len na potahovku alebo sa este nieco na potahovku da a potom ten gel?dakujem

ja som este letela na postu pre zlaty sprej co mi prisiel co potrebujem teraz na tortu som nan cakala a nakoniec este krabica roztrhana dobre ,ze nevypadol taka diera tam bola este mi povedali na poste nech si pozriem ci tam cosi mam no reku by ma nastvali keby mi ho niekdo zobral tak nan uz cakam co potrebujem tu tortu dnes mat hotovu a este ani kvety som nerobila lebo som nevedela ci ten sprej pride tak musim ist makat a malu som zaviedla rano k rodicom a moja mama musi snou ist doktorke co jej zacalo ocko vcera akosi trocha hnisat este to nemala a rano vstala a totalne opuchnute chudatko moje ☹ tak mama ,ze snou behne lebo neviem kedy by som sa ja vybavila

gajana1
23. sep 2011

Ahojte kočky krásne tortičky pečetie ja pri tých mojich stiham tak akurat raz za čas piecť nejaku tu tortičku.

A zase potrebujem poradiť nejaku pudingovo ovocnu plnku.

lusil2005
23. sep 2011

@yamahafazer ano, piping gel das rovno na potah. a drzim palceky krpcovi!!!! ocka vedia byt pekne svinky... 😅

mariann2
23. sep 2011

@dm1 si si asi prečítala na fb, že tá formička bábätka je presne taká, ako modrá 🙂

dadka212
23. sep 2011

@mariann2
@dm1 ja som od Kamky objednávala minulý týždeň bábätko a bola to biela silikónová formička a bábo vyzerá takto, neviem či je to tá istá formička....

reruna
23. sep 2011

@lusil2005 je krásná, s tím papírem má anibas pravdu, ale i tak je krásná - a ty boky jsou nakonec co? na té fotce zmenšené to není poznat, struktur folie nebo čokotransfer?

bzucinka2
23. sep 2011

@dm1 pisala, ze je to to iste ako modre 🙂
@dm1 ty brdo ten vyzera ako zivy 🙂
@lusil2005 ale vysledok stoji za to 🙂
@lusil2005 preto ja davam vzdy jednofarebny papier strieborny 🙂

reruna
23. sep 2011

@katulkaaaaaa držím palce s malým!