Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

desmodka
24. sep 2011

@dm1 moja ked z tej babiky spravis "barbie" tak klobuk dolu 😀 😀 😀 odo mna by uz mala teply pozdrav 🤐

lenocka23
24. sep 2011

@dm1 babika vobec nie je zlozita, ja som uz robila dve a to som oproti tebe taaaazky amater... ja robievam okruhly korpus a babovku... ale pouzivam klasicku Barbie, tu co si dostala si teda neviem predstavit... skus jej napisat, ze trup, resp od vrchu hlavy po pas, by malo mat nejaku vysku a tato babika je prilis mala, ze to nebude pekne vyzerat... mozno sa da nahovorit na Barbie... tejto by, obavam sa nepomohol ani nepriehladny zavoj.... ☹

jakelina
24. sep 2011

@mrka2 krásná kniha.

mrka2
24. sep 2011

@jakelina diky 🙂

dm1
24. sep 2011

@lenocka23 dakujem no ja som sa preto obavala lebo som mala na mysli urobim presne ako bolo v linku tu barbi by sa dala odklopit a torta pod tym 😉 . A teda aby mi to drzalo na tych oplatkach. Zajtra jej odpisem musim sa na to vyspat 😀

jakelina
24. sep 2011

@dm1 ty jsi taková odbornice na poschoďové dorty, můžu se zeptat?? Dostala jsem tuto fotku dortu, je teda pěkně blbě vidět jak vypadá celý dort, ale lepší prý nemají. Chtějí takový jednoduchý, ale já jsem ještě poschoďový a čtverce nedělala. Vůbec nemám odhad, jak velké může být to spodní patro. Umíš to trochu odhadnout, nebo někdo jiný, kdo hodně pečete.
Já nemám čtvercovou formu ani ráfek a měřila jsem plech, má 35 cm, takže to spodní patro by mělo 35x35 cm, prostřední 25x25, ale nevím jestli pak nebude to vrchní patro malinké, když rozdíl má být 10 cm, tak by to nahoře mělo 15x15 cm. Budu muset péct pláty na všechny tři patra.

jakelina
24. sep 2011

@mrka2 honem utíkej spát, maminko 😀 😀 čekatelko

jakelina
24. sep 2011

Na té fotce to není skoro vidět, ale je to ozdobené řadama těch malinkých kytiček co je ta sada čtyř kytiček s pístem a v rozích jsou jenom dvě a dvě růžičky, tak zdobení nebude taková hrůza, ale z těch korpusů mi jde hlava kolem.

vlada111
24. sep 2011

@dajna11 hrozienka namočené v rume, maslo, kakao, cukor, orechy, rum.

dm1
24. sep 2011

@jakelina nie 10 na kazdej strane ale 10cm spolu 😉 . Ale mne to pripada ako obdlzniky nie? Ak by to mal byt stvorec tak to by bola obrovska torta ten spodok mi pride ako na velky plech co je 40cm a vrch je tiez dost velky takze potom 40, 30 a 20? Vrch je na 3-poschodovku veru dost velky oproti takym co su bezne na nete

jakelina
24. sep 2011

@dm1 mně to taky přijde jako obdelník, ale prý je to čtverec a jenom to tak vypadá na fotce.

dm1
24. sep 2011

@jakelina a tam mozes mat kludne aj mensi rozdiel je tam len jedna ruzicka vzdy na boku tak bude stacit aj menej ako 10cm spolu pozeram

dm1
24. sep 2011

@jakelina tak to musi byt potom mega torta 😝 . Ked si zoberiem ze ja som mala vrch nejakych 16cm a to bolo oproti tomuto malinky ten vrch a mala 14kg tak kolko ma tato? 😕

jakelina
24. sep 2011

@dm1 já bych ani takového obra nedala do lednice, musím to nějak přizpůsobit a moc děkuju za radu. Tak to počítám blbě, já jsem myslela, že když to je rozdíl z každé strany pět cm, tak to je na patře deset. Já už jsme z toho sama pitomá.

jakelina
24. sep 2011

@dm1 že jo, já si taky říkám, že buď je to nějak blbě nafocené nebo je to fakt dvacetikilová dorta.

dm1
24. sep 2011

@jakelina dobre pocitas to ja blbo pisem 😝 . som si najskor nevsimla ze je to 3-poschodovka som myslela ze 2 a ze chces dat 35 a 15 😅

jakelina
24. sep 2011

@dm1 to spodní patro tam není skoro vidět, ale je tam. Já z toho mám normálně nervy, prostě ji udělám menší a 15 cm na horní patro musí stačit ne??? Nebo udělám ten rozdíl 8 cm a bude ten rozdíl menší jak mi radíš.

jakelina
24. sep 2011

@dm1 děkuju moc, ani z toho nemůžu usnout a ráno vezu syna poprvé na koleje až do Mladé Boleslavi. 😒

dm1
24. sep 2011

@jakelina ved sa s nimi dohodni v prvom rade aku ju chcu velku moze byt vrch kludne na nej aj 15x15 ved tam nie je ziadna vyzdoba. Mozno len henta bola pre kvantum ludi a tito taku velku ani nepotrebuju. Povedz im predpokladanu vahu a cenu a hned budu chciet polovicu z nej 😀

jakelina
24. sep 2011

@dm1 to je možné, oni mají ještě i jiné dorty, tak tady ta má být sladěná se stolem do zelena, jinak nesehnali žádnou pekařku, co by jim to udělala. Donesou mi svoji stuhu, aby měli stejnou jako měli na svatebním oznámení a budou mít na svatební tabuli. Jsou to puntičkáři a nejhorší na tom je, že je to příbuzenstvo a my na tu svatbu taky jdeme, tak chci aby se jim fakt líbila.

dm1
24. sep 2011

@jakelina neboj isto bude krasna 😉

jakelina
24. sep 2011

@dm1 snad ano, jinak tam asi nedostanu ani najíst 😀 😀 😀

pristela
24. sep 2011

@dm1 fuha, dani nezávidím 😖 presne si pamatam taketo iste babiky zo svadieb ked som bola mala 😝

broucek2
25. sep 2011

@jakelina já dělala bráchův svatební 35*35, 25*25 a 15*15 - ten bílooranžový

zdenallicka
25. sep 2011

@lusil2005 Děkuji za odpověď..🙂

mia114
25. sep 2011

Ahojte, dalsie jrasne torticky su tu, vy mate stale tolko objednavok a ja nic moc poslednu dobu.
Vcera vecer som o 20tej este piekla torticku pre manzela, ale len taku ovocnu bez marcipanu, kedze ten on nemusi moc. a uz sa na nu tesim je tvarohovo slahackova s cucoriedkami na tom zelatina, ale nemala som tortove zele, taks om musla spravit z pudingu, co az tak nemam rada , ale nevadi.
idem si vas precitat trosku

yamahafazer
25. sep 2011

@dm1 fuha to teda dali babiku taka sa uz hadam ani nevyraba 😀 ja by som jej normalne poslala fotky roznych inych toriet ake sa teraz robia,ze s takou babikou sa to nerobi a ,ze bud spravis s barbie alebo nech si ju daju niekomu inemu upiect a hotovo.Ja by som jej to tak napisala.Lebo tato babika moze byt akurat na niaku strasidelnu oslavu spravena torta a tie vlasy jedine,ze by isla na plastiku 😀

ja som teraz tiez odmietla jednu tortu svagrina co mi poslala obrazok tak nechutne ,ze som sa bala na to pozriet ako niaka zhnita ruka ci co len znej kosti trcia a cela krvava 😖 no tak taketo torty ja robit nemusim sa bojim aj na to pozriet nie to este niekomu upiect to nehrozi fuj 😖

zuba
25. sep 2011

Ďakujem vám všetkým za laiky - veľmi potešili - tortička mala veľký úspech a aj chutila 😉 Na moje prekvapaenie väčší úspech zožal ten pudingový krém - nakoľko bol taký sviežejší - rozmiešavam ten puding s ovocnou šťavou. a to som naschvál robila spodné poschodie s parížskym, že ten všetci zbožňujú 😀 . Ale chutil aj spodný, len že na vrchný nemal 😀 .
No a možno sa zas podarí nejaká torta o mesiac.

zdenallicka
25. sep 2011

Už jste někdy pekli s rouškou na tlamičce, rukavicemi a angínou v krku? 🙄 🤐 😖
Všechny jste úžasné, před některými se klaním..🙂 Mně to pořád všechno dlouho trvá a nervačím..😝 😅 Ale včera jsem asi po půlroce ochutnala svůj dort a musím zkonstatovat, že mi chutnalo..🙂

Beruna měla i s listem 5kg..

POslední výtvory...

zdenallicka
25. sep 2011

A pekly mělo být tvrdé "y"... 🤐