Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

betka30
25. sep 2011

vladka1 ahoj ja ju použivam a podla mna ma taku neutralnu chuť a asi možeš pridať aromu ja som minule pridala roztopenu čokoladu a mala som aj chuťovo aj výzorovo čokoladovy marcipan 🙂

njonja
25. sep 2011

@dajna11 zartujes, ze rychlovka?? Ta je prenadherna!

dajna11
25. sep 2011

@njonja nooooo dakujem......kvietky boli urobene do predu dlhšie..takže to šlo už potom coby dup

mariann2
25. sep 2011

@betka30 tá kvietočková je krásna, ak sa možem opýtať, z čoho je tá zlatá hranica v dolnej časti torty a ako spájaš tú bielu a mramorovú časť? 🙂

mariann2
25. sep 2011

včera som robila čokoládovú hmotu, či ako sa to volá- čokoláda+kukuričný sirup, prvý pokus to bolo celkom fajn, ale asi som to nechala málo postáť, ale krásne to voňalo, mňam 😝

bzucinka2
25. sep 2011

@jakelina oki, dakujem chapem 🙂

ikula2
25. sep 2011

@vlada111 Ved prave to H&M ma laka 😀

zlatat
25. sep 2011

čaute, idem sa vám pochváliť s mojou tohtotýždňovou tortou - bola len jedna, takže som v podstate mala veget 😀 😀
Poťah je na želanie - chceli vojenskú zelenú, no neviem či sa mi vydarila, miešala som ju večer pri umelom svetle, tak to šlo dosť ťažko odhadnúť. No a mali ešte jednu podmienku - na krídla lietadla dať židovskú hviezdu.
Ináč je ako obyčajne, zase bezlepková 😉

zuba
25. sep 2011

@zlatat parádna - a aj farba je super

bzucinka2
25. sep 2011

@dm1 ja uz davam do toriet len tortove babiky, take sa mi super zdobia ako takato co ma riadne nohy 🙂

vlada111
25. sep 2011

@dajna11 jej tak to dúfam, že budú aj na tom v Nitre 😀 . Ako sa ti podarili tie tvoje? Juj prečo ja nemám zbytky korpusu?

zuba
25. sep 2011

@dm1 a ako si dopadla s tou bábikou - zrušila si to alebo nie? Lebo je fakt desná tá bábika 😖

zlatat
25. sep 2011

@bzucinka2 tortové bábiky? To sú aké? Ja som ešte ani jednu tortu s bábikou nerobila

dajna11
25. sep 2011

@vlada111 no moje su super,mnamky....ak prídem tak tiu donesiem nejaké🙂

eliska22
25. sep 2011

@zlatat prekrásna a podľa mňa sa ti tá vojenská zelená teda vydarila ........fakt krása 😵

bzucinka2
25. sep 2011

@zlatat pockaj hodim ti link 🙂

anibas
25. sep 2011

@zdenallicka úplne krásne tortičky
@pristela nááádherná
@lusil2005 milené 😵 😵 😵

anibas
25. sep 2011

@zlatat dokonalá 😨

bzucinka2
25. sep 2011

@zlatat http://www.korunaplus.sk/inshop/ - Figurky a ozdoby nejedlé / Figúrky rôzne a hned posledne na prvej strane 🙂

bzucinka2
25. sep 2011

baby popridavali ste uzasne torticky, zopar som si ulozila ako motivaciu 🙂

anibas
25. sep 2011

moje posledné - motorka z minulého týždňa, slanú som ani nefotila a ešte jedna čaká na dokončenie 😒

zlatat
25. sep 2011

@eliska22
@anibas
@bzucinka2 ďakujem - ani neviem, aká bola reakcia, lebo nevyzdvihovali si ju osobne, ale poslali po tortu ich známu,ktorá išla k nim na oslavu ( je z našej dediny ), skoro bol aj trapas, lebo keď som jej povedala sumu, ona na mňa pozrela a spýtala sa: " XY eur ? " ja reku, no centov asi nie 😀 😀
Kukla do peňaženky a vraví, dúfam, že mám toľko - no našťastie mala.

zlatat
25. sep 2011

@anibas kráása

bzucinka2
25. sep 2011

@anibas wauw motorka paradna 🙂 a ostatne tiez krasne 🙂

lusil2005
25. sep 2011

@anibas ako vzdy - naaaadherne!!! ta motorka je neskutocna! 😵

lusil2005
25. sep 2011

Zienky, mam otazku na SMARTFLEX. Doteraz som skusila len flower, a je super. Hlavne preto ze rychlo schne. Je velvet tak isto dobry ako flower na kvietka? Alebo aky je medzi nimi rozdiel? Teoreticky viem, ale prakticky... 😅

havi
25. sep 2011

no ked uz sa mi nedostalo odpovede ☹ aspon vam posielam svoju tvorbu

lamps
25. sep 2011

@havi tortičky máš krásne. Na kvietky mám uložený takýto postup:

https://www.youtube.com/watch?v=IBoHiUq8jJY
lucula73
25. sep 2011
havi
25. sep 2011

@lamps dakujem a dakujem aj za postup,bo hladala som a nic som nenasla,som vyucena cukrarka,ale to sa este len zdobilo kremom,z marcipanom som samouk 😀 hoci rada by sla na nejaky kurz.moc mi tvoj postup pomohol.