Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
26. sep 2011

@simasa ty slané jsou parádní 🙂

reruna
26. sep 2011

@jakelina wau, tak to je nádherná orchidejka a vůbec nevadí, že nemáš jinou barvu, nevypadá to divně, to máš na drátkách? Je nádherná! ty máš na ty kvítka fakt talent🙂

jakelina
26. sep 2011

@reruna není na drátkách, jenom přilepených těch pět lístků k sobě a do toho vlepený ten šestý střední lístek až to uschne. Měla jsem ji asi udělat bílou a jenom vytečkovat ten střed. 😒 Budu trénovat 😀

zuzana124
26. sep 2011

Ahojte baby, tak ja som tento víkend piekla len jednu tortu, ženil sa mi brat tak som mu upiekla takúto tortu 🙂

jakelina
26. sep 2011

@zuzana124 krása a bratrovi přeju ať je v manželství šťastný. 😉

reruna
26. sep 2011

@vladka1 RDi má chu´t vanilkovou, asi jako WI, mandlové aroma by se tam asi dalo dát, ale jen trochu,aby se to pak už moc nelepilo, ta hmota je taková měkčí...
@anibas krásné dorty🙂
@havi máš moc pěkné dorty, ten svatební s labutěmi je krásný🙂

reruna
26. sep 2011

@zuzana124 náááádhera🙂 tu figurku jsi vyráběla?

reruna
26. sep 2011

@jakelina já jsem dělala jiný typ orchiejky, ale nedařilo se mi to právě moc slepit k sobě, první se mi i rozlámala, tak jsem myslela, že to máš na drátkách, máš to krásné, a mě se takhle barevná líbí 🙂

jakelina
26. sep 2011

@reruna děkuju, jsi milá 😉 A máš pravdu, je to křehké, musíš s tím opatrně. Na drátkách ji chci taky zkusit, ale nějak není teď čas. 😒

sheji
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simasa
26. sep 2011

Babulky dakujem a @zuzana124 torticka je nadherna aj tie postavicky velmi elegantne.
A sheji sa prejedla marcipanu, ci co to tu zmotava? 😀

jakelina
26. sep 2011

@sheji ty jsi si spletla téma ne???

anibas
26. sep 2011

@zuzana124 Wau - dokonalá 😵 😵 A tá ozdoba ako drží ? Majú tie sošky nejaké zapichovatko ? Sú veľmi pekné - to je tvoja ?

bzucinka2
26. sep 2011

@zuzana124 prekrasna, brat musel byt happy 🙂

lussy23
26. sep 2011

@zuzana124 -nádherná torta a tá figúrka to je modleované?

lussy23
26. sep 2011

@simasa - krásnučká
@havi - krásny tomáš aj kvietky
@martinex - krásne
@mia114 - úžasné @jakelina - krásne
@simasa - nbádherné
@hobitkova - úžasné

lussy23
26. sep 2011

@zlatat - krásna
@havi - nádherné torty
@anibas - prekrásne torty

lussy23
26. sep 2011

@betka30 @swiss - krásne

zlatat
26. sep 2011

Dievky som úplne hotová, šokovaná - dnes mi prišiel mail ohľadom mojej poslednej torty.

Ešte predtým, ako sme sa dohodli na torte - sme asi 2 týždne komunikovali cez maily, pýtala sa ma na začiatku na cenu, nakoľko išlo o bezlepkovú, tak som jej napísala, že ceny sa pohybujú od 13-14 €/ kg plus pár € za ozdoby podľa náročnosti.
Chcela pôvodne aj bezvaječnú, ale som jej napísala, že takáto kombinácia sa dá urobiť len ako sladké kysnuté bezlepkové cesto - upozornila som ju, že je chuťovo iné, ako sme zvyknutí. Nato mi napísala, že ona je alergická aj na kvasnice, takže túto variantu sme zavrhli a sama mi potom navrhla, aby som upiekla len bezlepkovú, lebo jej priateľ oslávenec je celiatik.
Tak som urobila tak, ako sme sa dohodli. Včera tortu prišli vyzdvihnúť, pani ( poznáme sa, aj ma volá krstným menom ) bola zjavne prekvapená z ceny, ale naškrabala toľko v peňaženke.

No a dnes mi prišiel tento mail:

dobry den prajem,

dakujem pekne, torta bola pekna aj chutna (aspon tak sa vyjadril kazdy kto ju ochutnal).
chcem sa spytat z coho bol marcipan . Z toho zeleneho som si trosku dala. Este som si odlozila aj do chladnicky a ak neobsahuje naisto ziadne vajicko (zltok, bielok) tak si z toho este dam🙂

musim vsak povedat, ze cena ma prekvapila. Nazaciatku ste spominali za klasicke 14 eur + nieco na ozdobu. Aj ked sa tato zrejme nezaraduje za klasicke bezlepkove, aj tak je to velky rozdiel k 52 eur. Mohli by ste mi to povedat vopred.
A ake sa povazuju za klasicke? Na internete su vsetky s marcipanom.

este sa chcem spytat, ohlade bezvajecnych tort. Vtedy ked som hladala na internete bezvajecne torty, tak som natrafila na Vas. Spominali ste, ze ste nerobili kombinaciu bezlepkove-bezvajecne. Ale na Vasej stranke su fotky v sekcii bezlepkove tory a tam su aj bezvajecne. (?).

dakujem, torta potesila a chutila oslavencovi.

prajem vela uspechov.

Ja teda neviem, či existujú ešte ľudia v tejto dobe, ktorí nevedia, že zápis 14 €/ kg znamená, 14 € za kilo torty 😒 A ja som ešte kôli nej týždeň strávila hľadaním a skúšaním receptu na bezlepkový a bezvaječný korpus, do ktorého by nešli kvasnice. Vyhodila som kopec drahých bezlepkových potravín, nehovoriac o minutej elektrine a vode, a ona mi toto napíše ? 😠
Fakt sa potvrdilo: za dobrotu na žobrotu 😖

katy1979
26. sep 2011

@zlatat no asi by som jej nejako slusne na to odpisala aby nemala pocit ze sa do nej navazas. ze si kapanek asi nevsimla ze to je cena za kilo torty nie za celu tortu. 14eur dat za celu tortu super kseft.
a aj ohladom toho ze ano robievas taku kombinaciu ale nie s kombinaciou alergie na kvasnice snazila si sa jej vyjst v ustrety hladanim a skusanim daneho receptu.
aq nezabudaj ze mi za tebou stojime a tvoji spokojni zakaznici tiez.

jakelina
26. sep 2011

@zlatat to je mi strašně líto, paní si asi seděla na vedení, když jsi jí tu cenu říkala a nebo neumí číst 😒

zlatat
26. sep 2011

@katy1979 veď som jej to aj napísala - ešte som si predtým pre istotu prešla všetky maily, ktoré som jej poslala, či som sa náhodou aj ja nepomýlila, ale nie.
No už mi prišla aj odpoveď a uznala svoju chybu, že si nevšimla cenu, že je za kg a aj si spomenula, že som jej vravela, že do toho cesto išli kvasnice ... viacmenej sa ospravedlnila.

dajna11
26. sep 2011

@simasa teda tie sau prekrásne...

katy1979
26. sep 2011

@zlatat no esteze tak. podla mna bol u nej spustac ta cena kedze pre oci nevidela a uz to islo.
uz aby si tym ludom pisala ceny v rovniciach ale aj tam je riziko ze zasa niekto bude zle citat

dadka212
26. sep 2011

@zlatat no aspoň, že uznala svoju chybu...

zlatat
26. sep 2011

@dadka212 veruže, aspoň že si ju uznala - no viac jej už piecť nebudem

dadka212
26. sep 2011

@zlatat ti verím, tiež by som už nepiekla 😉

zdenallicka
26. sep 2011

@zuzana124 KOUZLÍŠ???? Nádherná je!!!! 😵 😵 😵

(a tak modelovat nebudu nikdy umět.. ☹ ☹ ☹ )

dm1
26. sep 2011

@zlatat neprijemna situacia veru ☹ . Ale akoze nechapem pani ktora to objednavala ked ma priatela celiatika tak musi presne vediet co stoja suroviny pre nich a musi si byt vedoma ze za 14 eur ani suroviny nekupi! a akoze celu tortu za 14 eur? to ani pri normalnej by neslo ja nechapem veru kde niektori ludia ziju 🤐

zlatat
26. sep 2011

@dm1 ja to tiež nechápem, kde žije, alebo si jej priateľ nakupuje potraviny sám a ona nechodí vôbec do obchodov? Veď to, že ani na obyčajnú tortu 14€ nestačí na suroviny 😒