Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
26. sep 2011

@zlatat no ještě štěstí, že to takhle dopadlo. Aby ti nějaká paní co není spokojená nedělala ostudu a nepomluvila tě.
Já to ale nechápu, že si to ti lidi neumí spočítat, to je přece logické, že to musí být cena za kilo.
Já mám někdy pocit, že si snad my co pečeme dorty řekneme, tak tento týden nekoupím dětem žádné ovoce a ještě budu vařit jenom z brambor, žádné maso a upeču zadarmo zákaznici dort, aby se všichni kolem měli dobře. A nevezmu si peníze ani na suroviny, vždyť my se doma můžeme postit. 😀 😀 Co tak třeba deset euro za tříkilový dort, to mi musí stačit. 😀 A zbytek jí doplatím ze svého, vždyť venku je ještě zelená trávy, tak se můžeme jít pást. 😅

zdenallicka
26. sep 2011

@zlatat 14 éček = půlkilový dortík bez ovoce, s marmeládou (bez krému) a s potahem minimální tloušťky, ne? 😀

reruna
26. sep 2011

@zlatat tak pro příště to raději těm lidem zdůrazni 2X podtržené, že to je cena za kilo a ještě k tomu připiš kolik odhadem ten dort bude mít kg a kolik bude odhadem asi celkově stát, někteří lidi asi neumí číst a pak je hned nedorozumění na světě a je to pak trapné pro obě strany, ještěže ta paní, co si pro dort přišla ty peníze vyhrabala, nebo kdyby přišla jen se 14 eurama, tak by to byl teprve trapas 😲 no aspon se paní omluvila, že si nevšimla a že jim dort chutnal a líbil se, tak ty můžeš být klidná 🙂

reruna
26. sep 2011

@pipka tady podle toho videa jsem dělala malého Tomáše na dort http://eshop.timidekor.cz/masinka-tomas.html

betka30
26. sep 2011

@mariann2 ahoj toto zlate niečo čo je v spodnej časti torty je tenka stužka🙂

zlatat
26. sep 2011

@reruna veruže som sa už poučila, odteraz polopatisticky asi budem písať, lebo niektorým to asi treba 10x červeným napísať.
@zdenallicka presne 😉
@jakelina krásne si to napísala 😅

zuzana124
26. sep 2011

@lussy23 @reruna tá figúrka je kúpená, na modelovanie takej figúrky by som si netrúfla 🙂
@jakelina ďakujem a bratovi odovzdám 🙂
@anibas ďakujem, pod figúrku som zapichla 2 slamky aby s mi neprepadla a prilepila som ju tým gélom čo sa používa na jedlé oplátky a držalo to super, samozrejme som ju tam prilepila až v sále 🙂 a áno soška je moja, kúpila som ju na túto príležitosť 🙂
Inak baby všetkým vám ďakujem za milé komentáre a aj za liky 🙂

yamahafazer
26. sep 2011

@zuzana124 krasna svadobna 😵 mne sa tiez tieto sosky pacia len su strasne drahe a bojim sa ju niekomu pozicat aby sa potom nahodou nepokazila lebo je aj dost vysoka by som sa aj bala aby nespadla

yamahafazer
26. sep 2011

@anibas gratulujem k vyhre tvoja bola fakt krasna ja by som ju posunula na vyssie miesto ztych co su tam bola tvoja najkrajsia a aj ta co vyhrala prve miesto tie su najkrajsie

zuzana124
26. sep 2011

@yamahafazer ďakujem, ja som ju kupovala pre brata, ale plánujem ju požičiavať a budem pýtať zálohu v cene tej sošky, lebo bola dosť drahá, a na torte držala dobre, som ju pár krát kontrolovala či sa neuvolnila 🙂

dajna11
26. sep 2011

tak včera som ugúlala milion punčových guliek,pobalila mužovi do práce a už je po nich...tí chlapi.nech hovoria čo hovoria-su na sladke viacej ako ženy 😀

swiss
26. sep 2011

vďaka za všetky like, veľmi potešili. 🙂 Najbližšie mám tortu 2. a 5. októbra a už teraz mám nervy, lebo to zas bude niečo iné. Hlavne tá na 5. má byť čoko, to som ešte nerobila. 😒 Keby aspoň dve boli také, že som už niečo podobné robila.
@zlatat no pekne si to teta myslela. Takí dobráci sú na porazenie. Asi nebola v živote nakupovať špeciálne potraviny. Ja mám laktózovú intoleranciu a začiatok celiakie, tak viem o čom hovorím, keď poviem, že ešte si jej aj málo za kg povedala. Na SK ešte nie je také bežné kúpiť hoc kde takéto potraviny za normálnu cenu. Tu sa to stále považuje za nejakú módu, ako BIO potraviny, a nie za nevyhnutnosť, keď sa nedá jesť iné. No, nevďak svetom vládne. 😠 @jakelina to dobre napísala, všetko najlepšie zadarmo a ostaní nech sa idú pásť.

zlatat
26. sep 2011

@swiss je to presne tak ako píšeš - a vieš koľkí mi povedali, že si veľa pýtam ? Hlavne v našom okolí. Ale zase našli sa aj takí, ktorí mi napísali, že som lacná

dajna11
26. sep 2011

@anibas gratulujem k výhre,tie mačičky som obdivovala aké majukrásne farby,sýte a aj kombinácia....wau 😀

pattinka
26. sep 2011

Ahojte cukrárky, pekný dník prajem, chcem sa opýtať - môžem dať marcipán na tvarohovú plnku, alebo sa mi roztečie? vopred dakujem za rady 🙂

swiss
26. sep 2011

@zlatat nech sa nikto na mňa nehnevá, ale drahá? nech si to skúsia dať upiecť v normálnej cukrárni. Buď sa nedoplatia alebo ich pošlú rovno od dverí het, že s takým sa oni babrať nebudú, hlavne, keď je potrebné vynechať alebo nahradiť viac ako jednu vec z klasického receptu. A pri takomto vždy hrozí, že to nebude podľa predstáv,lebo napr. bezlepkové cesto nikdy nie je extra vysoké, má aj trochu inú chuť a tak podobne. Fakt by som ich poslala do obchodu, nech si kúpia suroviny a z toho že upečieš. Potom by som chcela vedieť či by sa im stále zdalo veľa. Ja toto slovenské myslenie v niektorých veciach nikdy nepochopím. Kde sa to v tých ľuďoch berie?

mizulienka
26. sep 2011

ahojte dievcence sme estena dovolenke len narychlo kontrolujem maily hromadia sa mi objednavky ze nie celu tortu ale len postavicky neviem ci to mam zobrat...je to piplacka a kolko si vlastne zato vypytat otaznik...
vsetkych vas zdravim...ked pridem domov popozeram torty uz satesim na vas 😉

anibas
26. sep 2011

@zlatat aspoňže tak 😒 😒 😒 asi s tým treba rátať aj do budúcna - práca s ľuďmi ☹ ☹ ☹ ja niekedy vypisujem ja blbec - ešte aj cm korpusu a celkovú cenu, aby boli v obraze, a že 1kg torty vyzerá ako 1kg múky a pod. ...

anibas
26. sep 2011

@yamahafazer ďakujem - no konkurencia bola veľkááá - ešte že Sofi07 čaká bábätko a nerobí torty, to by som bola nižšie 😀 😀 😀 😀

@dajna11 ďakujem

ikula2
26. sep 2011

Dievcata mam taku otazocku ohladom prenasania torty, jedna pani by chcela tortu do NEMECKA 😅 , co ma potesilo, ze aj moje Slovenske fotky putuju po zahranici 😀 . Ale teda chcem sa spytat ci ste uz niekto isli niekolko hodin s tortou v aute. Viem ze som tu uz nieco take citala ale nie som si ista.

pipka
26. sep 2011

@lusil2005 a @reruna dakujeeeeem ste zlate, vsetky vlaciky mam ulozene, snad nieco vytvorim...ale myslim, ze hej 🙂

martinex
26. sep 2011

@ikula2 moja torta cestovala do prahy a prezila...vymysleli sme to tak,ze sme dobre vychladili cestovnu ladnicku a dali nalezato,pod tortu tie chladiace boxy dva aby to udrzovalo chlad a v pohode...a v zime isla jedna z BA do PP len tak na sedadle a tiez prezila 😵

anjelicek26
26. sep 2011

@pattinka - roztecie, pod potahovku musis dat cukor s maslom.

martinex
26. sep 2011

@pattinka mozes dat,len pozor na hrudky tvarohove,aby nebol hrudkovity aj marcipan...radsej hore daj len maslo s cukrom,aby bola pekna hladka..alebo jemny tvaroh-kremovy

daducha
26. sep 2011

@anibas dakujem, skusim 😉

nelicefo
26. sep 2011

Ahojte ja len narýchlo. Toť môj 2 poťahovaný nepodarok v živote. 😀
P.S. celú tortu (ak sa to dá tortou nazvať) som odfotiť nestihla. 😀

daducha
26. sep 2011

@ikula2 baby to robili tak, ze do PVC flias dali zmrazit vodu,oblozili nimi krabicu kde bola torta,este zabalili do novin a tak v pohode dosli.A este auto s klimou,vopred zapnutou a az tak nalozili tortu.Ale osobnu skusenost nemam.

adka_praha
26. sep 2011

ahojte...
mam jednu prosbu... zrovna mi pisali, ze chcu tortu pre maleho k 2 rokom a ze zboznuje kone... nemate niekto nejaky postup, ako vymodelovat kona???? 😲 😅 velmi pekne prosim... 😨

daducha
26. sep 2011

@zlatat tak to ma velmi mrzi ze si natrafila na takuto skusenost.Pani zije asi mimo diania ,ked netusi ze 14 Eur,nemôze byt za celu tortu 😲 .Aspon ze sa ospravedlnila.Takito ludia ma dokazu vytocit 😖 .Zelam uz iba samych normalnych zakaznikov 😵

daducha
26. sep 2011

@adka_praha v najnovsom cisle casopisu TOM je postup na postavicku kona.