Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
26. sep 2011

@daducha dakujem... idem skusit zohnat... 😵

dm1
26. sep 2011

tak konecne som z fotaku dostala moje min.tyzdnove foto

zuba
26. sep 2011

@dm1 Dani ty si teraz brala to PDT špeciálku alebo obyč.?

anibas
26. sep 2011

@dm1 jééj - prekrásne 😵 😵 😵 😵 milujem kaly a ten havko ??? chutnučký a dobre poriešená maľovaná tráva - super !

jakelina
26. sep 2011

@dm1 ty jsou nádherné, jemné, fakt krása 😀 😉

jakelina
26. sep 2011

@anibas gratuluju a dej nám sem prosím fotečku dortu, já si teda myslím, která to je, ale ráda se podívám. Já na TOM nechodím

reruna
26. sep 2011

@anibas gratuluju, ty kočičky si pamatuju, byly krásné 🙂
@dm1 jé, s tím psíkem je takový něžný🙂

bzucinka2
26. sep 2011

@dm1 krasne torticky, fakt sikulka 🙂
@zlatat tak aspon ze to pochopila a uznala si chybu, hoci bola vtipna, ked chcela tortu za 14 € 😒
@anibas tiez gratulka, kraasne cicusky to boli a tiez si myslim, ze si zasluzili viac ale aj toto miesto isto potesilo 🙂

vlada111
26. sep 2011

@jakelina šak je to super. Do kelu, musím začať aj ja s tými kvetmi 😀

vlada111
26. sep 2011

@jakelina ja to mám okopčené, nevedela som, že je to podľa tvojej 😉 . Ja totiž stále neviem zohnať vlnkové srdiečko ☹

jakelina
26. sep 2011

@vlada111 já jsem to fotila doma, tak kvalita nic moc, udělej i srdíčkem bez vlnek, je taky hezká.
Normálním srdíčkem dělala Mrka2 a byla krásná.

jakelina
26. sep 2011

@vlada111 anibas dělala tu pivoňku jinak na drátkách, ale to já ještě nezkoušela, na začátek zkus jednou tady tu jednoduchou a uvidíš jak se ti bude dařit. Já mám z drátků respekt 😒

vlada111
26. sep 2011

@dajna11 a na stretko si mi neodložila? 😀

kape
26. sep 2011

Ahojte.
Chcela by som sa spýtať , či tu nie je nejaká mamina z BA, čo by mohla upiecť tortu na tento piatok, hľadám pre sesternicu. Ak áno, poporosila by som di IP. veľmi pekne ďakujem.

vlada111
26. sep 2011

@mizulienka vypýtaj si bez váhania. pozri sa na internete koľko asi stoja hotové postavičky. Tvoje sú veľmi pekné, tak si ešte prihoď zopár EUR. Je to pipľačka. Ja teraz robím šaša, ale len pre kamošku, inak je to nezaplatená robota. Keď ti nebudú chcieť dať takú sumu, nechoď do toho 😉

vlada111
26. sep 2011

@jakelina aj ja veru, mám ich doma už pol roka 😀

havi
26. sep 2011

@reruna tak s tym svadobnym som sa fakt vyhrala 😀 hlavne tie labute tie vzdy trvaju kym vytvrdnu

dm1
26. sep 2011

@mizulienka aj mne sa na zaciatku kopili ziadosti len o postavicky ale som si ppovedala ze to nebudem robit je to najpiplavejsie z tych tort spolu s kvetmi a nikdo by to nezaplatil. Robim iba kamoskam ak by chceli

inak baby ked som bola v novom meste som tam bola v cukrarskom shope a skoro som odpadla. papucky ake robime na krstinove torty este tak gycovo cele obsypane tymi malymi kvietkami z vypichovacov a cena ze 22 EUR 😕 skoro mi oci z jamiek vypadli. Ved keby prihodili par eur mohli mat ludia aj tortu aj papucky 😝 . A kittyna taka priemerna ze 13 eur

blandik
26. sep 2011

Ahojte, prosím, nemáte některá recept na báječný narozeninový dort? Třeba čokoládový nebo i jiný? Nemám moc ráda takové ty máslové těžké krémy, ale nevím moc co místo toho...A taky nějaký odkaz na to, jak udělat domácí marcipán? Děkuji, nikdy jsem dort nepekla a malý bude mít tři příští týden, a má slíbený dort (čokoládový).

dm1
26. sep 2011

@zuba brala som specialku chcem hlavne na postavicky teraz

pattinka
26. sep 2011

@anjelicek26 díky, som chcela pre malinkú neter a nemôže veľmi mastné, tak som vymyslela tvarohovú tortu, je super, tak som chcela aj pod potahovku 😒 😵

anjelicek26
26. sep 2011

@pattinka - tak ale dietatko nemoze prakticky ani tu potahovku... ved to da s tym dolu 🙂 a moze jest plnku a korpus 🙂

pattinka
26. sep 2011

aaaaaaaaale , má už dva roky 🙂 ... ale stále jej niečo je 😠

lusil2005
26. sep 2011

zienky, prosim vas nemate niekto ulozeny postup na didl mysku? straaaasidelne by ste mi pomohli!!! 🤐

jakelina
26. sep 2011

@blandik recept na hmotu MMF máš na první straně této diskuse, na mléčný marcipán je spousta receptů, tak si nějaký najdi na internetu a vyzkoušej. Krém můžeš udělat šlehačkový, tvarohový nebo nějaký pudinkový, nemusí být s máslem. Korpusů je mnoho typů, nevím co máte rádi. Projeď internet a tam je toho spousta.

dajna11
26. sep 2011

@vlada111 jaj moja ved sa urobia čerstve nie????vojaci zjedia všetko...ale tak snád neotrovím teba,ktovie čo by bolo dovtedy z nich 😀

lusil2005
26. sep 2011

@dadka212 ty si poklaaaaaaaaaaaaad! doteraz som patrala na dortomanii a nevedela som nic najst. dakujem!!!! strasne si mi pomohla 😀

dadka212
26. sep 2011

@lusil2005 nemáš začo 😉 ja som len do googlu dala didlina fotopostup a hneď mi vyhodilo 😀