Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
26. sep 2011

@jakelina
@pristela
@nelicefo

Děkuji, holky..🙂 Ležím od soboty, celou neděli jsem prospala, dnes už je mi o trochu líp.. Dorty mám právě na zítra, dnes jsem plnila.. Všichni chtějí slavit o státním svátku... 😠

A ad ten bílý svat. dort - je přeplácaný... ale taky se mi líbí dorty v jednom tónu..🙂

@pristela NO a co se týče pohádek - musím si vždycky všechno najít na netu, jak to vypadá a o co jde... 😀

zlatat
26. sep 2011

@zdenallicka vieš, že ani mne sa nejako nechce modelovať? A to mám tiež 3 torty - spidermana, poschodovú s mackom Pu, a my little pony ...

zlatat
26. sep 2011

@anibas ty brďo, to sa ti ako podarilo spraviť takú poschodovú ? 😨 je bombovááááá ( myslím na ten link na TOM

zuba
26. sep 2011

@dm1 Dani a budeš potrebovať celých 5 kg, lebo ak by si sa chcela kila zbaviť, tak by som si zobrala, ale teda iba ak by si nepotrebovala.

aduska82
26. sep 2011

ahojte kocky prosim potrebujem poradit...chcem synovi upiect tortu to by nebol problem az taky veliky, korpus upeciem aj naplnim...ale chcem mu urobit potahovanu a to je problem..este som nerobila a postup som nasla na nete ale ako zafarbim hmotu? viem ze farbivom ale mam pouzit cele? a este otazocka keby som chcela napr...auticko tak to sa da kupit forma alebo to vyrezavate??? dakujem vsetkym za rady

lusil2005
26. sep 2011

Baby? Robili ste uz niekto s tymto marcipanom? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/marcipan-...
Sesternicina dcera chce odomna tortu na stuzkovu ale ze chcu tam marcipan, lebo ho maju radi... Robi sa s tym tak dobre ako s MMF ci je to horsie? Lebo ked horsie, nebudem riskovat a rovno im poviem ze nie, ked tak dam do mmf mandlovu aromu alebo to urobim zo smartflexu alebo tak...

anibas
26. sep 2011

@zlatat ďakujem - a ja mám tiež na 8.10. poschodovú Macko Pooh - tak len pekne porozmýšľaj, aby bola pre dievčatko 😉 😉 😉

jakelina
26. sep 2011

@lusil2005 ten hotový marcipán kupuje Brouček, dělala i s bělidlem svatební dort, tak se jí zeptej

zlatat
26. sep 2011

@anibas veď ešte stále neviem, aké farby dám - viem len, že chcú jemnučké pastelové farby, nič sýte a krikľavé. Snáď ma niečo osvieti 😀
A 8.10. má náš Tomino narodeniny 🙂

pristela
26. sep 2011

@lusil2005 veru, pýtaj sa 😀 a este ci sa da vybielit 😀 bo tato svadobna tiez chceli pravy marcipan bo tie potahovky ani jedna im nechuti, ale vravela som im ze marcipan je hodne drahy a nieje biely 😒 tak to pak nechali tak..

zlatat
26. sep 2011

@lusil2005 pekne pozisťuj o ňom čo najviac, lebo takýto marcipán chce môj MM na jeho narodeninovú tortu

pristela
26. sep 2011

a holky, este , že vas tak otravujem 😕 nemate niekto ulozeny link s tym receptom na coko plastelinu ci ako sa to vola 😀 ta s cokoladou a ten kukuricnym sirupom ci aky to bol 😕 mi dnes doniesli 1,5l sirupu 😅 no ci to s nim pojde netusim , bo to nieje taky bezne kupovaný v obchodoch 😕

ollako
26. sep 2011

ahojte ja som uplny zaciatocnik, ale chcela by som sama upiect tortu pre syna k 3 rockom, prosim vietee mi poradit nejaky jednoduchy recept na ovocno-pudingovu tortu a chcela by som dat navrch postavicky pata a mata, da sa to niekde kupit hotove, v napr. v cukrarni a asi by som bola odvazna, keby ju chcem potiahnut sama, len marcipan nelubime, tak som chcela skusit tu marshmallov a da sa kupit nejeka farbivo na to, alebo ako? poradte prosim nieco pre zaciatocnika, aj ozdobenie jednoduche dik

dm1
26. sep 2011

@pristela a aky to mas? staci ked si rozpustis coko klasika nad parou odstavis a vmiesas na 100g cokolady 2 lyzice sirupu. Das na strech foliu a ked vychladne tak do ladnicky

adka_praha
26. sep 2011

ahojte...
viem, ze som dnes zvedava, jak stara blazkova, ale nemohli by ste mi este poradit? rozmyslala som na tortou pre dceru a s velkou hrozou som si uvedomila, ze psy su u nas top... 😲 😅 a myslela som, ze by som spravila sediaceho dalmatina... lenze ako? aby sa mi to cele nerozpadlo? dat korpusy vodorovne na seba, ze nie vsetky naraz, ale trebars co dve vrstvy dat zvlast zachladit a ked budu dost chladne, pozliepat spolu do jedneho celku? za predpokladu, ze by som pouzila maslovy krem, by to mohlo asi vydrzat, ci? aaach pomoc... 😕

dm1
26. sep 2011

@zuba uvidim podla zaruky ci si stihnem spotrebovat sama alebo by som ti posunula ak ta cakaju teraz nejake torticky 😉 . Len neviem kedy mi to pride este sa mi vobec MOnika neozvala ☹

pristela
26. sep 2011

@dm1 kujeem , zajtra ho skusim, snad to vydrzim a nepustim sa do toho este dnes 🙄 bo uz sa polozim, decka mi este nespia ☹ dnes musim urobiť na hotovku dve babule ☹ moj dovliekol dnu nove mini steniatko a ja musim davat bacha aj nan , aby sa s tym mojim velkym stenatom nedrapli 😠

ten sirup mam od kamarata co má firmu na oplatky, napolitanky atd., takze nieje nejak flaskovany abo oznaceny, doniesol mi ho len naliaty vo velkej flasi bo on ho berie v iných množstvách 😀 nez po flastickach.
a akej farby je ten vas sirup?

petusko
26. sep 2011

ahojte baby, stalo sa niektorej, ze vam z cukrarskepotreby prisla zasielka dvakrat? 😕 Mne dnes prisiel uz druhy mejl, ze mi odoslali balik, pravdepodobne PDT, lebo to vazi aj stoji vela, ale ved mne to prislo pred tyzdnom 😕 Ja to zajtra nepreberiem. Aj som im pisala a nic, teraz mi prisiel dalsi potvrdzujuci mejl.

mmc, vsetky torticky su naaaaaaaaadherneeeeeeeee 😵 😵 😵

petusko
26. sep 2011

ahojte baby, stalo sa niektorej, ze vam z cukrarskepotreby prisla zasielka dvakrat? 😕 Mne dnes prisiel uz druhy mejl, ze mi odoslali balik, pravdepodobne PDT, lebo to vazi aj stoji vela, ale ved mne to prislo pred tyzdnom 😕 Ja to zajtra nepreberiem. Aj som im pisala a nic, teraz mi prisiel dalsi potvrdzujuci mejl.

mmch, vsetky torticky su naaaaaaaaadherneeeeeeeee 😵 😵 😵

zuzana124
26. sep 2011

@katulkaaaaaa ďakujem, ja robím zhruba podľa tohto postupu, len ako vykrajovátko na lupene používam obyčajné v tvare kruhu a namiesto kostice používam na lyžičku http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=421&...

petusko
26. sep 2011

aj mi to zduplovalo 😅

vlada111
26. sep 2011

@dajna11 tak ideš teda? Ja som už zaplatila. Bez guliek o nebude ono, poď 😀

vlada111
26. sep 2011

@anibas ja som tie torty videla v časáku torty od mamy a bez ohľadu na to, že si tu v tejto diskusii si myslím, že tvoja bola najoriginálnejšia, priniesla si do detských tort iné svetlo. Podľa mňa to bolo súce na prvé miesto 😵

dajna11
26. sep 2011

@vlada111 platí sa do predu????v šuranoch sme platili pri príchode...a dcerku pustili zdarma a mala aj obedík 😀 😀 😀 super......tak hovoríš že to nebude mať gule ak nebudú ,,gule,,??????? 😀 😀

ikula2
26. sep 2011

@zdenallicka dakujem

dajna11
26. sep 2011

@vlada111 tiež si to myslím....bola ako z amerických časákov.....úplne iný originálny štýl.

vlada111
26. sep 2011

@dajna11 jasné, že to nebude mať gule 😀 Platila som dopredu, tak mi písala tá pani. Bude tam jedna čo robí torty, na tom som kukla jej robotu a má krásne maľované 3D torty. Krásne tieňuje. Posielam ti mail, čo mi pani napísala: Dobrý den, k programu, bude aj slaná torta, aj sugarveil, prííde aj
> tonka 57.
> Možno ešte niečo pridáme uvidíme. Poprosím teda vaše mená, alebo nick,
> aby som mohla urobiť menovky.. aby sme sa poznalli. Peniažky vyberám
> vopred, nakolko aj ja musím zaplatiť zálohu v hoteli.
> Tu je č.ú. 6816792001/5600, dexia banka, adresa Monika Sabová,
> Golianovo 506, 95108, te. č. 0908484749. Ked nabehnú peniaze pošlem
> mailika.
> Na stretnutie si samozrejme prineste všetko .. pomôcky, hmotu, aby ste
> mohli aj vy tvoriť, skúšat. Ak chcete môžete aj tortu natretú, hmotu,
> tam môžeme potiahnuť a ozdobiť. Záleží len na vás.
> Teším sa na stretnutie s vami.
> Monika

dajna11
26. sep 2011

@vlada111 no program ako bol aj v šuranoch....ti poviem pri mne sedela pani čo robí slané torty...Irma.....skoro ma porazilo ako to vonalo,tie salámy,nátierky...

jakelina
26. sep 2011

@dajna11 jste to měly vyměnit, ty jí sladké, ona tobě slané 😀

dajna11
26. sep 2011

@jakelina juj moja dcera sa nevedela dočkť ,stále cchela rypnúť do tých nátierok....potom tu tortu aj krájali pre prítomních....moc sme chceli sa toho dožiť... 😀 😀 😀 ale museli sme domov ☹