Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
27. sep 2011

@dajna11 to je dobré - no moja, bude to piplačka, tak si to fakt daj riadne zaplatiť

pristela
27. sep 2011

@dajna11 ejha no to oni asi tiez cakaju cenu okolo5€ , ale z marcosu to mas strasne malo € a aj sa z neho tazsie modeluje, ak im povies cenu 5€ dostanes odo mna po prdelke 😀 😀 sa desne narobíš

vladka1
27. sep 2011

@jakelina tak teď jsem projela net a ten poměr 1:3 je fakt pravý marcipán, paní jsem psala a trvanlivost má do května 2012.

lussy23
27. sep 2011

@miruska76 - peknučká veľmi @desmodka - krásne tortičky

luba142
27. sep 2011

@cestovatelkaandrea ale keby si zohnala,ze korenie do pernikov, tak to mozes pouzit, das tam tak od oka lyzycku, alebo 2 a je to, ja to tak robim,ked nemam prasok kypriaci do pernika

dajna11
27. sep 2011

@pristela ved ja neviem či by som to zvládla,zasa taká zbehlá nie som a tiež si myslím že budu chcieť 5eu...ak nie z lásky,kedže sa poznáme
@zlatat

zlatat
27. sep 2011

@dajna11 tak sa na to vykašli

misulenka9
27. sep 2011

SOS moc vás prosím o radu, chtěla bych se zeptat, jak - čím děláte černé okraje na postavičkách? Mám udělat kittynku, ale nevím jak to doladit s těmi černými obrysy ☹

zlatat
27. sep 2011

@misulenka9 tenkým štetcom a čiernou farbou zriedenou s alkoholom

misulenka9
27. sep 2011

@zlatat děkuji za super rychlou odpověď 🙂 😉

dajna11
27. sep 2011

@zlatat no asi sa musím priamo popýtať čo za to kedže to z nelezie 😀

zlatat
27. sep 2011

@dajna11 spýtaj sa jej, koľko je ochotná do toho investovať a podľa toho sa zariadiš, ale neopováž sa vziať 5 €
@dajna11 !!!!

jakelina
27. sep 2011

@vladka1 no já ho asi kilo zkusím, však vyhodit to nevyhodím a zase to bude něco jiného než MMF. Použiju na zdobení vánočního cukroví.

dajna11
27. sep 2011

@zlatat ok,rozkaz,poslúchnem 😀 😀 ono ked ja si ešte neviem oceniť svoju prácu,bo stále sa mi to zdá nedokonalé..aj ked možno lepšie ako by urobili oni 😀

zlatat
27. sep 2011

@dajna11 nič si z toho nerob, ja som na tom rovnako, tiež sa mi zdá, že niektoré moje postavičky nie sú dokonalé a mám problém s ocenením si svojej práce - ale je to hlavne zo strachu, či by mi to ľudia zaplatili

dajna11
27. sep 2011

@zlatat presne tak,lebo ked som povedala čo chcem za tortu mnohí odmietli.....ked pozerám krásne torty jasné že moje nie su ani z polovice také...ale zasa mnohí si ani také nevedia urobiť ako robím ja 😀

mrka2
27. sep 2011

@dajna11 dnes som bola v KE v cukrarni a tam mali cenu za jednu postavicku 6 eur. 😉 no a neboli ani zdaleka take krasne ako robime my! 😉

dajna11
27. sep 2011

@mrka2 no ved ked vidím v obchode tie 3lupienkové ruže,postavičky kde odpadávaju nohy a ruky...a stoja veru 3eu.tak potom toto je o inom...len to vysvetli ludom ☹

mrka2
27. sep 2011

@dajna11 no ved to... 😠 ludia nepochopia,kym sami neskusia. skoda slov 😝

anibas
27. sep 2011

@dajna11 ja beriem 5 € za ozdobu

lawli
27. sep 2011

Ahojte kočky ,prečítala som si len pár posledných prípevkov ,a neviem presne aké ozoby riešite ,ale v obchodoch sú fak príšerne drahé a to nehovorím ,koľko je s tý práce...no ľudia si v dnešnej dobe nevedia ceniť čas ktorý nato vynaložíme...a tiež meteriál...ja som robila iba jednu kvázi ozdobu, mala som zákazku na tortičku ,ale chceli ju nakoniec 6 dni dopredu čo sa mi moc nepozdávalo ,tak ta pani nakoniec poriešila situáciu tak ,že si tortičku upiekla sama a ja som jej na ňu podľa priemeru spravila marcipánový vrch...prikladám foto ,za tento vršok (priemer 31 cm a váha cca 0,40 kg ) som si pýtala 10 € a pani sa to zdalo málo, takže moja skúsenosť bola dobrá... 🙂
@dajna11 tak to malo patriť tebe ,až teraz som dočítala...

dajna11
27. sep 2011

@lawli no aj mne by sa to zdlo málo,je to krásne,jemné a dosť práce..

dajna11
27. sep 2011

@anibas za hociaku ozdobu či záleží podla toho aká je prácna?

lawli
27. sep 2011

@dajna11 ďakujem ,ale tak veľa som do toho nedala ,pracne to bolo ,nakoľko som každu jednu guličku ružančeku robila ručne ,ale tak som nevedela koľko si pýtať 😅

lawli
27. sep 2011

@dajna11 Ale zas ak by som brala podľa váhy ,tak by som si zato mala pýtať cca 4 € ,tak si myslím ,že bola cena fajn a hlavne že sme boli obe spokojné a jej vnučka mala preveľkú radosť ako mi potom pani písala 😵

dajna11
27. sep 2011

@lawli no i tak ružičky,lístky,guličky.....zasa to nieje len tak a k tomu aby to bolo krásne...

lusil2005
27. sep 2011

@pristela zlatino, ja na teba dnom i nocou myslim!!!! :-* tie amerikace netusim, pozriem v lidli ked zajtra pojdem. dnes som ich nevidela ale ani som ich nehladala... netusim aku ma ten marcos farbu, ale tak ked niekto chce marcipan, musi ratat s tym ze biely nieje. oki, zajtra uvidim co mi povedia ti maturanti a teda dam vediet. keby ho chceli, tak ako sa teda rozdelime? staci vam kazdej 3 kila, alebo zoberiem dve tie vedra a budeme mat po 6 kil? ja sa prisposobim, @zlatat tiez pisala ze by aj 6 kil zobrala, tak este ci aj ty a @katy1979 sa vyjadrite 😀

dajna11
27. sep 2011

@lawli ved si len zober nejaké figurkxy na tortu..ked som bola v cukrárskom obchode a cchela na príjimanie...len som zírala čo za to chceli a na koniec to ostane lebo čo s tým?

zlatat
27. sep 2011

@lawli tak to si si naozaj pýtala málo

zlatat
27. sep 2011

@anibas aj ja beriem cca 5 € za ozdobu ( teda plus k torte ), ale už bolo aj tak, že som vzala menej ( ale to bolo len zo začiatku, lebo do konca leta som za ozdoby nebrala nič ), no odteraz ak budú drôtikované kytice beriem viac ako tých 5 €

vejinka
27. sep 2011

baby ja som raz kupovala tie ozdoby a veru pisane jedle a nedalo sa to jest takze som sa rozhodla robit uz len doma ale ja som novacik a jednu max dve torty za rok.dnes som konecne zacala robit na tej bezlepkovej na nedelu a mam akurat urobene usi este mi ich treba namalovat gelovkou na cierno ak to zaschne tak ok ak ne tak ne nejdem sa s tym babrit aj tie usi som musela zbuchat za 5 minut co deti skriekali. A rozhodla som sa robit babovkove cesto bez muky namiesto nej dam solamil . A plnka ovocna marhulova alebo broskynova so zlatym klasom a maslom .dufam ze sa to bude dat jest.