Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
27. sep 2011

@vejinka nedávaj solamyl, nebude to dobré - radšej puding Dr.Oetker

vejinka
27. sep 2011

@zlatat ake by to bolo so solamylom? Pisu ze to zjemni

dm1
27. sep 2011

@vejinka ono to zjemni ale tak lyzicka a nie cele mnozstvo muky 😉

vejinka
27. sep 2011

@dm1 jaaaj a ked to zjemni bude sa mi to dat prekrojit? Idem dat tri vajcia kolko podla teba tych pudingov?

dm1
27. sep 2011

@vejinka ja som s pudingom este nerobila neporadim ani s tym solamylom len tiez som citlaa o tom zjemneni ale tak lyzicka- lyzica iba isto nie cele mnozstvo

zlatat
27. sep 2011

@vejinka áno, zjemní, ale skôr kysnuté cesto nie piškótu. Ja som to raz s ním robila a nebolo to dobré ( a to som zmiešala gustin so solamylom ) , ani ti to neviem opísať, aké to bolo, ale vyhodila som to do koša.
Ja robím pre nás len bezlepkové, však to vieš a veľmi odporúčam puding ( ale iba Dr.oetker, alebo ešte z lidla vanilkový, no musí tam byť napísané, že je bez lepku ) alebo gustin, alebo zlatý klas namiesto múky

vejinka
27. sep 2011

@zlatat a ake mnozsvo davas coho na okruhlu 26cm?

vejinka
27. sep 2011

@zlatat gustin je kukuricny skrob? Ja ze je jedno ci dam gustin alebo solamyl

zlatat
27. sep 2011

@vejinka no to je rozdiel - gustin je kukuričný a solamyl je zemiakový škrob a každý má iné vlastnosti

no ja som z čistého gustinu už dávno nepiekla, už si ani nepamätám, ale na TOM sú recepty. Ja používam špeci múku na múčniky a tú zmiešam s gustinom

vejinka
27. sep 2011

@zlatat mne sa neoplati kupovat speci muku

vejinka
27. sep 2011

@zlatat
Myslis ze babovkove cesto s ovocim bude dobre? Ci radsej klasicke piskotove?

zlatat
27. sep 2011

@vejinka jasné, veď to máš ako olejovú piškótu

matamisi
27. sep 2011

@katulkaaaaaa ahoj takze torta sa podarila aj velmi chutila... 🙂 dakujem za radu...
jasne,ze neni taka krasna ako sem vy vsetky davate,ale na prvy krat si myslim,ze som to celkom dobre zvladla 😀 toho marcipanu som mala trosku viac tak som sa pokusila aj o hello kitty kolaciky... 😕

vejinka
27. sep 2011

@zlatat diky moc tak bude babovkove

zdenallicka
27. sep 2011

Zjistila jsem, že si za ozdoby a postavičky beru málo..:( Beru si 50,- a to jsou 2 eura... Měla bych se polepšit... 😝

JO a dort, co jsem ho upekla o měsíc dopředu, jsem už předala mužíčkovi..🙂 Fotky ráno..🙂

bzucinka2
27. sep 2011

no baby toto ma zaujima, tie ozdoby co davate a modelujete na torty, vy si za ne pytate navyse? lebo ja beriem 10€ /kg a nepriratavam si nic za postavicky, ale teda teraz robim to5 poschodovu, tak premyslam ze si nieco navyse za vsetky tie kvety vypytam, ale nemam sajnu ze kolko ☹ cca 80 ruzi, 20 orchidei, 20 kali, 20 bielych viazanych, 20 viazanych brectanov a este nejake mensie kvietky ....

dm1
27. sep 2011

@bzucinka2 ty brdo to bude kvetov! ale to budes mat asi aj vela ale zase radsej viac ako potom narychlo dorabat

ja si nepytam za ozdoby navyse nic len fixne 9 eur za kilo

reruna
27. sep 2011

@matamisi koláčky jsou super a i dort se napoprvé moc povedl 🙂

katulkaaaaaa
27. sep 2011

@matamisi no vidis super som rada ze sa podarilo 🙂
baby lucim sa s vami zajtra rano ideme s malym do nemocncice,ak to dobre dopadne piatok sme tu zase,nech vam to dobre pecie 😵

bzucinka2
27. sep 2011

@dm1 no ja som sa to snazila radsej predimenzovat, lebo neviem kolko sa vojde na taku velku tortu, ale ved mi ostane na inokedy a teda casu mi to zozralo hodne 😝
a baby pisali, ze si pytaju za ozdoby navyse a v podstate maju pravdu, lebo to riadne casu zabera ...

dajna11
27. sep 2011

babušky,kolko by som mala pýtať za takú detsku jednoposchodovú??neviem,nerobila som poschodovú,aby som to zasa neprpýskla lebo ma poohováraju 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
27. sep 2011

@bzucinka2 tak akoze jasne ze si pytaj!!!!u nas maju cukrarky 10e kilo -doplatok za modelovanie,neviem ze kolko ale za tolko kvetov by som si dala urcite 15euro,alebo 20 minimalne 🙂

reruna
27. sep 2011

za ozdoby si klidně naúčtujte - je to piplačka a někdy trvá mnohem déle dort ozdobit, než upéct, naplnit a potáhnout, a taky to nezvládne jen tak každý, takhle modelovat, jako vy umíte. V cukrárnách se prodávají někdy dost otřesné figurky z mléčného marcipánu, co není tak drahý jako hmoty, ze kterých modelujete vy a jsou maličké a stojí tak kolem 30,- Kč, obyčejné růžičky malinké taky 1 ks za 3O,-kč, ale to fakt že úplně malé ze 3 lupínků....

katulkaaaaaa
27. sep 2011

@dajna11 moja poschodova mala 4kg ja beriem 9e cize okolo 35eur,zalezi od postavicky...povedz do 40e 😵

zdenallicka
27. sep 2011

Já mám jednu postavičku v ceně, za každou další si beru 2 eura/50,-. Strávím nad nima nejvíc času..:(

reruna
27. sep 2011

@katulkaaaaaa držíme palce!

zdenallicka
27. sep 2011

@katulkaaaaaa Držím pěsti..

dm1
27. sep 2011

baby myslite si ze ked chce niekto svadobnu len malu na darovanie a necha to na mna a jedina podmienka je ze bielo - zelena mozem tam dat len pivonku a zelene listy? a pod to krajku sugarveil

dajna11
27. sep 2011

@bzucinka2 no ja si nepýtam za ozdoby zvlášť,ale tak ty nad tým stráviš mladosť,daj si ju zaplatiť🙂

zdenallicka
27. sep 2011

@dm1 Určitě jo..🙂 Ale s krajkou bych to už nekombinovala...