Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenka.pav
31. jan 2010

cessy, verim, ani ja sa na to necitim 😒

lenka.pav
31. jan 2010

kocky, kdesi tu raz bol link na mramorovanie MMF, neviete, kde by som to nasla? mne sa akosi nedari ☹

lenka.pav
31. jan 2010

cessy, co po tebe chceli? nieco zlozite?

cessy
31. jan 2010

lenka ja ked som si neni ista, tak do toho nepojdem...vazne nemam moc skusenosti a spravit si hambu...to radsej nie.....mozno ked sa viac vypracujem.. 😀 😀 😀

cessy
31. jan 2010

bola to kamoskyna znama....takze uplne neznami clovek a chcela pre dievcatko na 3 roky 🤐
ale fakt zatial ee, ked tak rodine a dost... 😉

cessy
31. jan 2010

lenka no s tymto ti veru neporadim.....ani som take zatial nerobila 😔

alionuska
31. jan 2010

cessy robila som jej tu popolusku....
A lenka,ja som to nevedela,ze je to pre nu... 😀 ked som ju piekla...az potom som sa dozvedela... A mramorovanie link neviem kde je..ale neni to nic tazke...len si do bledej hmoty daj vysulanu tmavsiu alebo aj ine farby,zakrut,ako ked zmykas rucne pradlo a valkaj a to sa ti ukaze ten vzor potom... 😀 😀 😀

A cessy ty ma neser! 😀 😀 Ved raz sa to naucis! Ber vsetko co ti pride....prax nadobudnes tym,ze budes piect a piect...neboj sa toho!!!! 😉

lenka.pav
31. jan 2010

dik za snahu, uz som cosi vygooglila. je to tak, ako ked sa to pradlo zmyka, dik za napad 😀 .
ali, ved ta popoluska bola najsamkrajsia, aku som doteraz videla, takze super 😉
cessy, veru, nejak sa zacat musi a chybicky sa vzdy najdu, takze si to mohla skusit 😉
ten mramor chcem na potah na dvojtoru pre svokru a svokra, maju skoro naraz narodky. rozmyslam nad jing jang tortami - ze akoze su dve, ale aj spolu. chcela by som ten hnedobiely mramor a jednu ozdobit hnedymi a druhu bielymi ozdobami 😅 . alebo mate lepsi napad? 😉

lenka.pav
31. jan 2010

ali, a ty ako farbis mmf na hnedo? citam rozdielne nazory. jedni odporucaju kakao, ini cokoladu dat k cukrikom do mikrovlnky. mne sa viac pozdava kakao, co ty na to? dosiahnem tak tmavu hnedu?

cessy
31. jan 2010

alionuska fakt sa na to necitim....ale zlato si to napisala....že "neser ma" 😀 😀 😀

lenka ja som farbila kakaom a bola som spokojna aj sa mi s tym dobre pracovalo. farbila som tak MMF

zdenallicka
31. jan 2010

Ja barvim holandskym kakaem na peceni - je krasne tmave a hezky voni..🙂

Ali, tak Popelka se ti moc povedla..🙂

Leni, to mramorovani - ja si polozim za sebe svetlejsi a tmavsi hmotu ve valeccich a spolecne je roztahnu vyvalovani (u nás se říká šúláním) do delky.. POtom to zakroutim (pradlo) a pak smotam do šneka... zase rozválím a zase smotám do šneka.. nepouzivat valecek - takoveto rozvalovani nemyslim... 🙂

CHapete me nekdo? 😀

zdenallicka
31. jan 2010

Tady mas postup..🙂 Se s tim vypisuju a mam ho pritom v zalozkach...😀

Obrazky pochopis urcite..😀

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=40996

zdenallicka
31. jan 2010

Cess a jsi pekna koza teda... 😠 Mas na to, peces krasne, tak proc to proste nevyzkouset???? Prinejshorsim bys jim ted dort venovala, ne? 😉 Ja bych to tak udelala... kdyz se neodvazis ted, tak kdy? 😕 😉

lenka.pav
31. jan 2010

zdenka, super, dik 😉 za ten postup
cessy, snad mi to pekne na tmavo zafarbi to kakao, davala si ho tam spolu s cukrom? este kym sa len tvorila ta hmota?

alionuska
31. jan 2010

Lenka aj ja farbim len kakaom...obcas ked chcem tmavsiu tak dam hnedu gelovku...
A cessy 😀 😀 to bolo v ramci srandy...ved vies,ze ja by som ti nikdy skaredo nenapisla 😀 😀 😀

cessy
31. jan 2010

alionuska jasne.....chapeme sa 😵
ale neviem si predstavit tu hambu,keby oni sa tesia na krasnu tortu a mne sa prave vtedy nepodari....a uz vobec si nechcem predstavit to sklamane dievcatko ☹

lenka určite ti to dobre zafarbi...ja kakao davam hned k cukrikom ked topim 😉 😉

sse
31. jan 2010

cessy mohla si skúsiť, a za svoju robotu sa vôbec hambiť nemusíš 🙂

stalida
31. jan 2010

ahoj dievcata,ja nejako nestiham pisat, ale vcera som si Vas tu citala a dobre som sa pobavila na debate o mini sulikoch, ci ako ste ich tu nazvali 😀 😀
Alionuska, tie tvoje nove torticky su krasne-havino aj pipik.li a nevies aku odozvu mala torta u oslavenkyne? Myslim popolusku.Aj zdenallicka a sse mate pekne torticky, zdenka ty tam mas velmi pekne farby 🙂
cessy,ved vezmi tu objednavku, robis pekne torticky a uvidis bude ta to len motivovat.
Leni,ty si si fakt urobila druhe vianoce. Ja tiez cakam v utorok balicek, uz som na to pripravila manzela,hoci konecnu sumu som mu neprezradila 😝
Ja som robila tento vikend dve torty, ked chcete mozete pozriet:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/zado...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=auticka-vlaciky/li...

Bud. tyzden ma caka jedna kabelka, rozmyslala som, ze by som k nej urobila topanky, tak ak budem mat cas skusim to.
Vy sa co chystate piect?

henikav1
31. jan 2010

ahojte babulky, tak uz mam po prvych testoch a som konecne doma. Cesta do Prahy bola hrozna, naspat uz lepsie, samozrejme net haproval, skoro vobec nesiel a ked siel, tak mi nabehol uprostred prednasky 😀

Cessy, co to citam, zenska blazniva!!! ved mas nadherne torticky a ty si dovolis odmietnut??? Vies ake sklamanie tym sposobis malemu dievcatku?? Vyber si na zaciatok nieco jednoduche a uvidis, ak sa ti to pekne podari, budes na seba hrda, ak nie, budes sa s tym mordovat celu noc s placom na krajicku a chutou tresnut vsetkym a zacinat znova a znova, az to bude dokonale a zase budes len spokojna. V kazdom pripade budes spokojna 😉 Ved ja som piekla ovela menej, riskujem ovela viac, ale niekde treba zacat. Naschval som si vybrala tu babiku a to som im ponukla, lebo sa mi to zda celkom jednoduche, teda uvidim, ci to jednoduche aj bude, ale verim si, hoci nemam predstavu, ci mi to pojde normalne, alebo sa s tym budem trapit, uvidime. Tak si vravim sli sme do boja, musime sa bit 😀

zdenallicka
1. feb 2010

DObre rano, ja jdu pect dort pro holcicku, co je alergik na vejce a mlecnou bilkovinu, tak mi drzte pesti..🙂

Stalido, dekuji..🙂

Heni, my to tady do Cess hustime dva dny... 🙄 😉

henikav1
1. feb 2010

dobre ranko
no zdenalicka, drzim ti palce, veru s tymto teda nemam ziadne skusenosti, da sa piect aj bez vajec a bez mliecnych bielkovin, aby to bolo este chutne, pretoze tam asi ani maslo nemozes a vajicko cim nahradis??

zdenallicka
1. feb 2010

Heni, nasla jsem si recept na korpus bez vajec - je to polohruba mouka, olej, cukr, prasek do peciva, sojove mleko a pudink..

No a krem bude z pudinku ze sojoveho mleka s Herou a nutelou - ale musel ajsem poridit nutelu pro alergiky, pac ta "nase" je z mleka... 😒

No a cena je za 350g=130,-.. 😠

Uplne je mi lito tech rodicu - nemuzou za to, ze je jejich ditko nemocne a musi platit n´mnohem vic nez my, zdravi...☹ Pritom vsichni platime odvykaci kury kurakum, alkoholikum a narkomanum.... 😠 😠 😠

zdenallicka
1. feb 2010

Ochutnala jsem ted kousek korpusu - no, je hutnejsi, sladky (jde tam 300g cukru na 450g mouky), tvrdsi s suchy... chutove dobry, jen ta konzistence... 😖

Budu to muset poradne promazat marmeladou a pocakat rumem se sirupem..🙂 A poradne protrit kremem..🙂

henikav1
1. feb 2010

zdenallicka, to dietatko nepociti rozdiel, ked je odchovane na diete, ale ako vravis, cela rodina tym asi trpi vecnym strazenim a vymyslanim. Ved mne uz robi problem len to ze maly nepije perlive napoje ani pomarancovy dzus, takze ked je nejaka skolska slavnost, alebo detska party, tak si pitie nosime so sebou a to nie preto ze by nemohol, ale nechce
No ale si sikulka, ze si sa takto vynasla 😉

Cessy, kde si???? Ozvi sa a povedz ze budes robit torticku pre radost tej malickej, prosim 😉 neboj zvladnes to

anibas
1. feb 2010

ahojte šikovnice, idem sa pochváliť - dopracovala som sa k prvej torta z MMF, celkomdobre sa mi robilo, len musím povedať, že mna nebaví pečenie ani robenie krému, ale ozdobovanie 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/uplne...

cessy : mala si zobrať objednávku, pre deti sa pečie najlepšie, oni sú vďačné ...

alionuska: koľko ty máš doma cukríkov haribo, ked toľko pečieš ? 😅 😅 😅 😅

henikav1
1. feb 2010

anibas, prenadherna, je absolutne dokonala ta torticka, si sikovna 😉

zuzulatko
1. feb 2010

AHOJTE ženy,

chcem sa vas spytat, a zaroven vas prosim o pomoc,

chcem upiect tortu, narodeninovu, pre staru mamu, ma 71.
Neporadite mi? 🙂
dakujeeeem 🙂 moc moc :-*

alionuska
1. feb 2010

Stalida.krasne torticky si upiekla...ta ritka je na zahryznutie! 😀 😀 😀
Anibas...ja cukriky kupujem preíebezne... to by som musela mat doma minimalne karton...tak po 5 balikov vzdy pri nakupe v Lidli... 😀 😀

Zuzulatko,a ako si ju predstavujes? Ved pribliz nieco a poradime...inspiraciami sa to na nete len tak hemží.... 😀 😀 😀

cessy
1. feb 2010

ahojte....
nie, nie tu objednavku určite nezoberiem....nech si najdu niekoho ineho....netrufam si na to a hotovo.....bodka

zdeni nooo moje krsna je presne ten pripad a ja som ho odpisala ze prenho sa asi nebude dat spravit torticka co by mohol papat....myslela som ze zo sojoveho sa to nebude dat robit, myslim potah. ak by si mohla daj link a svoje skusenosti ako sa ti s tym pracovalo...on je alergik na BKM.na vajicko nieje alergicky, tak piskota by mohla byt obycajna 😉

henikav1
1. feb 2010

pomooooooooc, mam dalsiu objednavku, co sa to tu deje??
Budem robit syr s myskami, len nemam predstavu ako spravim tie mysky, asi tiez z toho mmf??? niekde som ich videla
alionuska, som rada ze ta mame, ked budeme potrebovat ty vzdy poradis, aj ostatne samozrejme

cessy kde siiiiiiiiiiiiiiiiiii???????????? Musime sa vzajomne podporovat, aby sme to zvladli, tak ma v tych zaciatkoch prosim nenechavaj samu 😵