Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
5. okt 2011

@lusil2005 no myslim ze baby na TOM teda niektore su na taketo veci citlive. asi som divna ale keby mne niekto takto slohol tortu tak som len rada. ale to sa pri mojich vytvoroch nestane 😀 a nepozastavovala sa nad tym ze tam nenapise ze to ma odo mna. iba by ma hrial prijemny pocit pri srdci

bzucinka2
5. okt 2011

@swiss dakujem, dohodnem sa s tetou a pokupim 🙂

lusil2005
5. okt 2011

@katy1979 ja si myslim ze to je len take sproste rypanie, aby sa niekto zaregistroval dnes a napisal jeden jediny provokacny prispevok... aj to na tortu ktoru dm robila bohvie ako davno. nehovoriac o tom ze tych kitty torticiek robila strasne vela, takze bohvie o ktorej je vlastne rec...

katy1979
5. okt 2011

@lusil2005 no to ti ani srnka netusi o com je rec.

jakelina
5. okt 2011

To je teda smutné, že to někomu vadí. Přesně já bych byla šťastná jako blecha, že se někomu můj dort líbí a kopíruje ho.

akme
5. okt 2011

@danciacik na krájanie korpusov - ja si narežem iba boky korpusu a ostatné dorežem nitkou
@broucek2 na akej fólii si prenášala ten marcipán ? a otázka aj na ostatné tortovačky hmoty vždy na niečom valkate a potom prenášate tak na tortu, lebo ja to robím na kuchynskej linke tam mám najhladší povrch a niekedy sa to lepí a trhá neviem to žiadným spôsobom dostať na tortu
@adka_praha ja dávam 200g čokolády na 1 šlahačku + kryšt. cukor 120-150g ako chce kto sladké prevarím dám do studeného kúpeľa vychladiť, medzitým vyšľahám 2 maslá (500g) a lyžicu práš. cukru a potom tam zašľahám tu vychladenú nevyšľahanú šľahačku a potom krém dám do chladničky chvíľu ešte stuhnúť a potom plním čokolády dávam aké mám doma Li.l, mliečnu, bielu aj hociakú od malej ktoré nemá moc rada aj veľkonočných zajacov alebo mikulášov a nikdy sa nezrazí 😉 😵 🙂
@dajna11 keď si prinesú suroviny tak si vypočítam cca cenu za material a toľko aj za cenu práce ak nie aj viac podľa náročnosti, ak len vajíčka to hodnota 1-2 € a ostatne podľa váhy torty a potom jej tie 2 € odrátaj, niekedy si ľudia myslia že keď ti dajú vajíčka tak to má hodnotu polovice torty 😠
@dm1 ja som si objednala u kamky brečtan za 11€ ☹ ma porazí
@sofi07 ako prosím miešaš takú krásnu farbu na tie ruže? je nádherná ao všetky tvoje torty a tešíme sa na tvje ďalšie tortičky

katy1979
5. okt 2011

@cmeliak78 ??? co tym autor myslel?

mizulienka
5. okt 2011

ani mne sa nepaci taketo vyryvanie, uz som si nejako "zvykla", ze to robia na TOMe ale nebola by som rada, keby sa to prenieslo aj sem
Aj mna by velmi potesilo, keby niekto robil podla mojej torty

adamira
5. okt 2011

nuz ja sa ano , aj tesim........., neberiem to tragicky-net je taky , co sem raz das .....ale ja si cenim svoju pracu a pracu inych , ak kopirujem, tak nikdy foto nedavam na net , ze "aha co som urobila" alebo , ak ano tak aspon napisem ze je to inspiracia prevzata od niekoho ineho a dakujem ...ja nechcem rypat, kazit Vam tu atmosferu iba som si napisala svoj nazor 🙂 ...ja to riesim asi moc poctivo a vidim teda ze zbytocne 🙂 , budem si pokojne kopirovat a zverejnovat torticky akoze aka som sikovna a ja mam uzasne napady ...Mne to pride ze sa "pysim cudzim perim......neviem to tak .......ale vdaka zamyslim sa nad sebou 🙂 ved ano v podstate o nic nejde 🙂

jakelina
5. okt 2011

@mizulienka přesně, já jsem dělala na přání berušku a dostala jsem jako předlohu dortu od jedné paní co měla dorty na Mimibazaru. Já jsem jí teda napsala jestli jí to nevadí a ona reagovala super a ještě mi poradila jak a co dělala. Takže si myslím, že těm co pečou s láskou to vůbec nevadí a nehledají na tom něco špatného, protože každá se inspirujeme na pracech jiných.

broucek2
5. okt 2011

@akme na klasickou průhlednou potravinářskou fólii, aby se to netrhalo, ale většinou nepotřebuji, krásně mi to držívá a to dělám celkem tenké potahy

mizulienka
5. okt 2011

@adamira pozerala som si tvoje fotky na TOMe, mas ozaj krasne torty, ale myslim, ze to netreba brat tragicky a az tak vazne, ked si niekto vezme tvoju tortu ako inspiraciu.

katy1979
5. okt 2011

no neviem asi to beriem divne ale pysenie sa cudzim perim je to vtedy keby sa chvalila tortou ktoru neurobila a ukradla ju tebe. ona ju urobila vlastnymi rukami a je jedno ci podla fotky obrazka ci hracky. mozno je moj nazor zly.

mizulienka
5. okt 2011

@jakelina presne, aj ja, mala som fotku s tortou odjednej pani, napisala som jej a ona ze super, ze je poctena, ze si niekto vybral prave jej tortu a tiez mi radila co a ako.

jakelina
5. okt 2011

@mizulienka 😉 😀

yamahafazer
5. okt 2011

@adamira lenze niaky zakaznik si vyberie aj tortu ktora sa mu paci co najde na nete a chce taku istu upiect takze ako vies ci dm niekto nedal tvoju tortu a taku istu chceli?ja mam tiez par toriet co si daju obrazok a zelaju si taku istu spravit ako na obrazku alebo niekde male zmeny a odkial mam ja vediet kdo taku tortu robil ked mi niaku ukazu,ze taku chcu

jakelina
5. okt 2011

@yamahafazer to jsem si taky říkala, že si většinou někdo najde dortu na netu a pak chce stejnou a napíšeš třeba jenom jiné jméno nebo chcou malou změnu.

jakelina
5. okt 2011

Na Dortománii je dokonce téma, kde jsou fotky dortů, jaké dostaly holky jako předlohu a jak se jim podařil udělat podle obrázku. Taky určitě často neví, čí je to dort.

pristela
5. okt 2011

@adamira ono mne napriklad ludia nosia predlohy, stiahnute z netu, bez oznacenia bez nickov a vela krat ani na foto nieje podpis, a s kopirovanim 😀 ved net tým žije, je to normalne ano boli to, ale nepomožes si , jedine ak budes hadzat taketo komenty do tem a ludia si i tak pomyslia svoje, ver tomu, že s kopirovaní mojích veci-nie torticiek, mam velmi vela skusenosti/že Lusil 😉potvrdíš/ a tiež si s tym nepomožem, jedine ak vybrat si z toho, že budes este lepsia, vymyslat este viac. ako okopirovat a predat tortu v inom kraji SK než si ty je malina, ale ked vyrabaju moje kopie vyrobkov za mensiu sumu, nekvalitne po celom československu to už je problem pretože to berie zákazky a robi to i zle meno, ale co tebe vzala ta kopia od dm1 , ktora bola i tak robena do ineho mesta, nechapem,akurat asi pochvalu

adamira
5. okt 2011

Ano registrovala som sa az dnes lebo dnes som tu tortu nasla zverejnenu na VAsej stranke .......
.......je to moj nazor a stojim si za nim a navyse autorka dobre vie o ktoru tortu ide , prispevok bol pre nu a nie pre Vas urceny 🙂 takze zbytocne virite hladinu to som vobec nechcela ale nepochopili ste ......teraz neviem kto rype ale ja tuto debatu koncim !!!!!
Jedina ktora moze sa vyjadrit je autorka okopirovanej torty, aby to malo vyznam , Vas som predsa ani jednu neoslovila ......tak neviem preco sa do mna navazate........rypete Vy a nie ja ......
Nebojte nic viac sem ani "nepachnem" a nenarusim tu sudrznu atmosferu 🙂
Prajem Vam vela krasnych torticiek 🙂

anibas
5. okt 2011

@jakelina napíšeš : Na želanie 😀 😀 😀 😀

anibas
5. okt 2011

@adamira ?????????????????????????? No coment !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Keby Ti ukradla liek proti rakovine - pochopím ! Ale obyčajnú tortu ? Ktorú musela upiecť ????

jakelina
5. okt 2011

@adamira já bych nechtěla aby jsi byla nějaká naštvaná. Já to nemyslím špatně a holky určitě taky ne.
Všichni sem nechodí denně, tak to na to odpoví autorka okopirované dorty až sem nakoukne. Určitě to není tak, že by se k tomu nechtěla vyjádřit, jenom tu prostě dnes není.

adka_praha
5. okt 2011

@vlada111 dakujem 😵

@akme dakujem... juj som zvedava, ake to bude chutovo... rozmyslam, ze by som potom dcere spravila na narodky s cokoladou na striedacku biela vrstva a tmava... 🙂

ehm a k tym "ukradnutym" tortam... no co ja viem... ja sa na vas netaham, ale keby niekto robil podla mojej torty, tak mam hlavu asi az niekde nie v oblakoch, ale aj na marse... 😅

idem od pc, lebo vcera sa mi tak priserne rozpadol korpus, ze som musela piect druhy, tak idem spravit este jeden krem a zmiesat to a budeme mat my bud gulky alebo to hodim do nejakej formy zatuhnut v celku... 😅

akme
5. okt 2011

moje posledné torty tá s Mackom je inšpirácia od Danky ale na jej nemá 😒 už som sa aj Lusil pýtala ako tienovať lebo ja to nemám také pekne vytienované ako Danka poradte skúšala som štetcom aj hubkou aj na sucho aj na mokro s alkoholom aj tak na figu

anibas
5. okt 2011

@adamira A ešte niečo: Helo Kitty je tvoja postavička ? nechcem vyrývať, ale ked nejakú foto niekde zavesím, musím s tým rátať 😉 😉 😉

pristela
5. okt 2011

@akme trebars namoč štetec do gelovky a potom ten stetec obtieraj o cisty papier skoro až do sucha a pak sups slabucko s nim na tortu a tiež len malinko obtieras, alew je vela sposobov

dajna11
5. okt 2011

@akme no ved to neviem si nejako ešte ohodnotiť svoju prácu,a tiež ved aj energie,elektrina,voda.....zasa tie potraviny z toho nieje až taká položka.

jakelina
5. okt 2011

@dajna11 vynásob věk dvěma a k tomu přičti počet dětí a máš sumu 😀 😀 😀