Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

neurologia
6. feb 2010

ta kabelka je perfisna ako ozajstna.....manzel len kukal ako puk ked som mu to ukazala.... 😎

hakanka
6. feb 2010

ahoj, holky náš prcek miluje hasiče, tak mu chci udělat něco podle tohoto vzoru:

https://www.youtube.com/watch?v=kuXQVAg4Cqk


poradíte z čeho byste dělali polevu? díky moc

henikav1
6. feb 2010

hejdita, puncovina asi fakt nema nic spolocne s puncovym rezom, podla mna su to len odrezky z torty

hakanka, vyzera to pekne, ale nebolo by jednoduhsie urobit potah z mmf?? No neviem, ja nie som velmi skusena, nemam tusenia z coho to oni robia

babulky, zas som naobjednavala par veciciek tak sa uz strasne tesim, asi zas zacnem aktivne vypekat, o chvilku mam po skuskach, tak budem stihat. Rozmyslam co by som spravila na sv. Valentina. Vy planujete nieco??

alionuska
6. feb 2010

Priznavam sa necitala som vas ale pridavam moje najnovsie torticky... Traktor podla jednej rozpravky..maly cerveny traktor.Ja som ani nevedela,ze taka rozpravka je,az ked som si pozerala na nete,ako ho urobit. Strasne sa mi paci... 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=auticka-vlaciky/kl...

alionuska
6. feb 2010

A este aby ste si nemysleli,ze existuje len Modry Konik...je na svete aj modry hrošík 😀 😀 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-deti/hrosik

henikav1
6. feb 2010

zlatucky hrosik a ten traktor je perfektny
alionuska, stane sa ti obcas, ze sa ti nieco aj nedari?? alebo to vdaka tym tvojim dvom malickym pomocnickam, ze Vam to ide tak krasne od ruky 😵 😵 😵

alionuska
6. feb 2010

Heni,dakujem! Ale nedari..ja viem piect torty a zakusky a kolaciky,ale napriklad na knedlu kysnutu by som si netrufla..alebo parene buchty som tiez este v zivote nerobila...tak chodim na buchty k mamine... 😀 😀 😀

No pomocnicky...som si vsimla,ze ked peciem,Alenka-hyperrozhadzovacka dokaze za hodinu vytvorit v nasom dome dojem,ze tu buchla bomba... 😀 😀 tak ked dopeciem,potom asi dve hodiny upratujem hracky...no ved zabavit sa nejako musi,len ju este musim naucit aj po sebe robit poriadok! 😅 😅

alionuska
6. feb 2010
henikav1
6. feb 2010

to je ale normalne alionuska, nenormalne by bolo keby po sebe dobrovolne upratovala. Najoblubenejsia hra mojho syna a ten uz je velky 9 rokov, a myslim vacsiny deti, je rozhadzovanie a roztahovanie a kamoska co ma 13 rocnu dceru vraj to iste, akonahle nieco uprace a je tam prazdny kutik, dcera jej to okamzite niecim zalozi 😀 😀 😀
no ale vcera som si vecer narobila poriadnu bombu ja sama v kuchyni, ked som skusala ten mliecny marcipan a vobec sa mi s nim neda robit ☹ bud je drolivy, alebo tekuty, vobec nie je elasticky
adminky mi uz fotku z albumu samozrejme odstanili, takze mi urcite neporadite kde je chyba

alionuska
6. feb 2010

Heni zalezi ake mlieko si pouzila.Najlepsie je polotucne,lebo su tri druhy a nizkotucne je uplne na nic. Ak si ho este nevyhodila,da sa zachranit,skus tam dat za lyzicku medu,alebo potom ak sa drobi,treba viac cukru. A miesit a miesit...Aky si mala recept? Ja robievam 250cukru,125mlieka a 2lyzice medu a farba a voda,po kvapkach...No hadam som pomohla trosku....

cessy
6. feb 2010

alionuska krasna torticka uplne ako na obrazku
no a hrosik nema chybu 😵 😵 😵

henikav1
6. feb 2010

dakujem alionuska, si zlaticko, ja som mala nizkotucne mlieko, u nas totiz ine ani nie je v prasku, takze asi tam bude chyba
teraz ked pojdem do prahy, tak si kupim, tak rozmyslam, nebolo by plnotucne este lepsie??

henikav1
6. feb 2010

este mi pls napis kde sa to kupuje na slovensku to mlieko?? dakujem

cessy
6. feb 2010

heni v akychkolvek potravinach.....ja ho najcastejsie kupujem v kauflande 😉

henikav1
6. feb 2010

dakujem cessy, takze poslem mojho draheho, aj on sa chce naucit potahovane torticky, ako videl tie vase krasne vytvory.
moja mamina je uz na letisku, za chvilku pojdem po nu, tak sa tesim, donesie mi aj tie vecicky co som si objednala. Hlavne sa tesim na tu formu babatka. No a ostatne co som si dnes objednala mi asi prinesie moj drahy do prahy o tyzden

cessy
6. feb 2010

heni budes robit neake torticky na krst??ked babo??alebo len tak pre potesenie si si to objednala?? 😕 😵

cessy
6. feb 2010

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ke...

heni ja kupujem presne toto 😉 😉

cessy
6. feb 2010

juj jak mi to skopirovalo 😕 😕 😕
myslela som to prve mliečko v druhom rade. bledomodra krabička 😉

henikav1
6. feb 2010

nie cessy, nemam ziaden krst vo vyhlade, to fakt iba pre vlastne potesenie
idem robit barbie a ten syr s myskami. No a mozno nejaku Valentinsku, ale neviem aku. No a poobjednavala som si vselico mozne, aj nemozne sprava zlava, uz z troch internetovych obchodikov, co sa mi kde zapaci, tak dufam, ze to niekedy aj vyuzijem
Este kamoska by chcela nejaku svadobnu doniest k nam do prace, takze mozno pre nu spravim nieco, nie ako hlavnu tortu, len taku pomimo, lebo svadbu maju na sk a nechce odtial trepat torty sem, jednoduhsie jej bude ked ju upeciem a rovno prinesiem do prace, ale to podla toho ako sa mi podaria tieto dve detske

henikav1
6. feb 2010

dakujem cessy, uz som to preposlala drahemu, tak mi to pojde kupit

sofi07
6. feb 2010

alionuska, krasne torty, a ten traktorista je perfektny, uz len cigaretu do ruky :D
stalida, ta kabelka je uzasna, totalne dokonala 🙂

sofi07
6. feb 2010

hejdita, puncovina je hmota z odrezkov. Zvysky a odrezky rozdrobis do misy, trosku zvlhcis rumom. potom pridas dzem alebo ovocny sirup a spracujes. Mozes tiez pridat kakao, mlete orechy, postruhane piskoty ...

francesko
6. feb 2010

čauvec holky moc děkuji za radu no snad se to povede a manželka bude překvapená 😀 .
zdennallicka:moc moc děkuji vůbec ti nemuselo být trapně to zpíž mě že já chlap vám sem lezu a žádám vás o takovou radu. Taky jsem se hodně přemlouval ale láska k moji hodné ženušce mě přemohla abych jí udělal radost a hl. překvápko.

Ještě jsem se chtěl zeptat můžu použít jako potahovku tu jak jsi už tady psala pár str. zpátky (zdennallicka) do deseti minut hotová?? A ještě musím pod tu potahovku dát nějaký speciální krém??? Já dělám máslo, pudink.
A kdybych si ještě nebyl v něčem jistý jestli můžu napsat??? děkuji ženský 😉

jo a ještě můžu to udělat jeden den předem nerozteče se to??? Musím to zpáchat když manželka nebude doma!

alionuska
6. feb 2010

francesko,Zdenallicka pisala o mliecnom marcipane,tusim...nie??? 😕 No da sa s tym potahovat,ale je lepsi na modelovanie... a keby si sa predsalen rozhodol,vylaj to medzi dvomi igelitmi... Myslim ze krem-maslo,puding je v pohode. Len toho pudingu tam nesmie byt vela,lebo sa ti bude topit ten marcipan...ale aj nemusi,ja len pisem co som pocula...mne sa to nestavalo... 😀
Kludne,ak bude torta v chlade myslim ze sa jej nestane nic,aj keby tam bola dva tri dni.... 😉

hakanka
6. feb 2010

ahoj, ještě jsem se chtěla zeptat, jak dávala alionuska na první stránce recept na potahovací hmotu, myslíte, že šla část cukru nahradit např sušeným mlékem? a na jak velký dort to vyjde? krém pod to je jedno jaký? díky za rady

cessy
6. feb 2010

francesko ja si osobne myslim ze by tvoju zenu urcite viac potesila toticka s neakym kvietkom,srsieckom, nieco uplne jednoduche. toto by mi skor pripadalo ako darcek od kamosky 😒 , alebo kolegine 😒 ,nie od muza.sice aj ja som za kazdu hlupost, ale toto od muža ee 🙄

ale zase proti gustu........ 😉 ziaden disputat

stalida
6. feb 2010

caute dievcata, ali tie torticky su krasne. Henikav,tu strukturu na kabelke som otlacala tymto patchworkom http://www.sugarart.sk/patchwork-karovany-vzor-...
Ja sa teryz musim s objednavanim brzdit, som si toho naobjednavala kooopec a tento tyzden mi to doslo, takze sama som si zakazala teraz objednavat 🙂
hakanka, ja by som to potiahla hocijakou hmotou na potahovanie.MMF, WI, RDI, Pasta Dama Top, mliecny marcipan, je toho kopec.

henikav1
6. feb 2010

stalida dakujem, aj ja som toho naobjednavala kopu, skoda ze som toto nevidela skor, bola by som priobjednala aj toto, ale nevadi, mozno s dalsou objednavkou. 😵 😵 😵
prave mi mamina doniesla prvy balicek, uz som skusila tu formicku na babatko, je to fantasticke, velmi dobre sa s tym robi a uz sa tesim na dalsie balicky 😵

marfic
7. feb 2010

ahojte, tak tortičku pre oslávenca mám hotovú http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?p...
ešte sa chcem poradiť, kolegyňa chce, aby som jej upiekla pre niekoho tortu, neviem, či sa mám odvážiť, bojím sa, že sa mi nebude dariť a pokazím to 😖 ...a ani neviem koľko pýtať, suroviny by som si rozpočítala a za prácu aspoň symbolicky, ale neviem koľko

henikav1
7. feb 2010

marfic, neviem to otvorit ☹