Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
8. feb 2010

aj ja len vodou riedim, nasypem trosinku farby a len tak z ruky nakvapkam par kvapiek vody, radsej menej ako viac

vinka, uz si poumyvala? 😀 😀 😀 aj ja som taka ze musim vsetko vyskusat 😀 😀 😀

vinka
8. feb 2010

Ja som chcela vodou ale som čítala alkoholom preto som sa pýtala či sa dá aj vodou. 😉

cessy
8. feb 2010

vinka tak das tolko kolko predsa potrebujes....to je logicke nie?? 😉

alkohol ze vyprchne....a ide tam minimum alkoholu, nejde tam 2dcl 😉

cessy
8. feb 2010

vinka umyte?? 😀 😉 😀 😅

henikav1
8. feb 2010

ozaj vinka a aku torticku ides robit??
mas nejaku inspiraciu??

idem pohladat tu z ktorej sa inspirujem ja, hoci este tu nemam doma perlovac, otlacacky, belobu, atd. atd, takze inspiracia len velmi zdaleka 😀 😀 😀
Uz aby mi dosli vsetky tie balicky, uz by som tak chcela vsetko skusat. Jeden uz ma moj muzicek, takze mi ho da tento vikend v Prahe a dalsie dva dufam dovtedy tiez dojdu. Taka som nedockavaaaaaaaaaaa

No neviem ju najst, ked najdem, tak hodim link

henikav1
8. feb 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/s-mas...
aha a ked ju vidim, tak nemam ani to otlacadlo na tie kosostvorce 😀 😀 😀
takze zhrnutie, nemam k tomu nic 😀 😀 😀

vinka
8. feb 2010

Hej.Našla som raz na torty od mamy kostru na torte.A tá bola vymalovaná.No neviem či mi to tak vyjde ale bola bohovská.A takému chuligánovi akurát. 😀 😀 😀

vinka
8. feb 2010

Nie baby neumyla som ich ešte lebo ich nemám doma.Ale ak umyjem dám info či to zišlo. 😀 😀 😀

henikav1
8. feb 2010

dobre vinka, ja sice viem ze nezide, ale prever to 😉 😉 😉 mozno sa prekvapim,
drzim palce, aby sa ti pekne podarila
kedy ju planujes robit?

sofi07
8. feb 2010

heni, namiesto toho otlacadla skus pouzit taku tu podlozku, co sa predava k valcekom na malovanie (na steny), vyzera to rovnako 🙂

vinka
8. feb 2010

Henikav1 už to nebudem skúšať teraz. 😀 😀 😀 Neviem kedy či tento výkend alebo budúci.Jak bude tato doma bude oslava. 😉

vinka
8. feb 2010

No aj babka a ostatok rodiny. 😀

henikav1
8. feb 2010

tak vela stastia ku skusaniu vinka, nech sa ti dari 😉
dakujem za tip sofi, skusim a chcela som otlacat prsten do tej "stuhy" aby tam boli kvietky a pri prvom otlaceni mi vypadol kamienok ☹ takze stuzka bude asi len hladka

vinka
8. feb 2010

Dík ak sa zadarí odfotím ak sa nezadarí zjeme a nikomu nepovieme. 😀 😀

neurologia
8. feb 2010

och baby uz sa tesim ako budem zachvilku piect tu torticku na valentina uz zhanam potrebne veci ako cukriky...a podobne a premyslam ako ju ozdobim.....zatial som nezohnala farbu ale este pojdem aj do vacsich obchodov cez tyzden tak hadam nejaku najdem....a ak nie tak zmajstrujem nieco co je doma cize asi s kakaom.... 😀

zdenallicka
9. feb 2010

Vy jste fakt prdle zenske!! 😀

Kacer a ostatni byly priklady...😉

Proc jste tak vztahovacne? 😕 A rada??? Nemuzu mit rada nekoho, koho neznam...😉 Ale obdivuju vas um..😉 Neee RUM, ale UM... 😉

zdenallicka
9. feb 2010

A Asi jste nepochopily - ja tu "bojuju" za neutralitu...😉 Pokud se mi dort libi, pochvalim ho.. POkud ne, nerikam nic.. ALe rozhodne nikoho nebudu znejistovat a vypravet mu, ze mne by se ten nebo onen dort dotkl/urazil me/nelibil se mi...

To nam proste neprislusi...😉

Chapete? 🙂 Ja prichazim v miru...🙂

alionuska
9. feb 2010

Hej Zdeni,ja nie som vztahovacna...no je vidiet ,ze ma ozaj nepoznas... 😀 😀 ale som rada ze sa ti moja torta s kacerom vryla do pamate a pouzila si ju ako priklad...! 😀 😀 😉

aveline
9. feb 2010

ahojte, myslite, ze zbytky marcipanu z MMF, ktore mam v chladnicke uz 2 mesiace bude este ok? alebo ich radsej mam supnut do kosa?

sofi07
9. feb 2010

dievcata, skusila som babatko 🙂 , je v albume, pojde na tortu, ale az neskor 🙂

cessy
9. feb 2010

sofi aj ty si si ho objednala??? ani som nevedela 😉
je krasne, take jemnučke 😵

henikav1
9. feb 2010

sofi, krasnucke. A aku peknu ciapocku si mu ustrikovala 😵
Aj si ho tienovala, vsak??

cessy, ty nic nechystas na valentina??

cessy
9. feb 2010

ahoj heni.....na valentina??povodne som chcela...ale neako ma presla chut ☹ sice by si aj muzik zasluzil..... ale zas 14 je este daleko, tak mozno aj nieco spravim 😉

a ty??

henikav1
9. feb 2010

no ved poslala som inspiraciu, neviem ako to dopadne, lebo tu nemam nic, ale aspon nieco podobne
korpus upeciem dnes, aj krem a zajtra ju musim dokoncit, lebo vo stvrtok uz padam za mojim drahym muzickom do Prahy. No a ruzicky som robila vcera

vinka
9. feb 2010

Kriste baby to máte dáku formu na tie bábatka? 😕 Bože sú ako naozajstné. 🙂

cessy
9. feb 2010

heni ved ja som zabudla, ved si o tom pisala...prepač 😉

vinka to je silikonova forma 😉

sofi07
9. feb 2010

dakuejm za pochvaly, to som dostala od draheho na Vianoce a som nemala kedy to vyskusat, az teraz konecne.heni, tienovala kakakom. heni a ruzicky sa ako darili?

cessy
9. feb 2010

sofi a budes robit neaku na krst??? alebo tiez len pre radost?? 😕 😵

henikav1
9. feb 2010

sofi, odfotim ich poobede, teraz som doma na obed, iba dopijem kavu a musim letiet naspat do kancelarie
Celkom sa podarili, na to ze som vykrajovala stamperlikom, ktory nemal vobec ostre hrany 😒 , ale uz budem mat vykrajovatka, muzicek mi ich donesie tento vikend a kopu inych veciciek, takze budem mat zas vianoce 😵 😵 😵