Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
9. okt 2011

@pristela Ten sem dělala já..🙂 No, dělala jsem už kdeco, ale hlavně pro děti..🙂

Holky, HELP!! Potřebuju návod na Spejbla a Hurvínka... 😅 😕

dadka212
9. okt 2011

@dm1 dík moc 🙂 takže to sa nedá tak, že to odtlačím ešte riedku čokoládu na tortu ako s transferom? musím to nechať vychladiť, stiahnuť foliu a potom načapiť na tortu?

lusil2005
9. okt 2011

ach jaj. ja som sa tesila ze tento tyzden mam pokoj, v nedelu krstime tak som si naplanovala jednu krstinovu tortu a jednu dvojtortu mne a mojmu drahemu na narodeniny. ze ved mam cas. no a uz mam na piatok robit prsia, a na sobotu mam este tortu "jednotku"... dufam ze stihnem dobehnut na krstiny 😅

lusil2005
9. okt 2011

@dadka212 da sa aj tak. aj dm tak robila. nacapit na tortu a po uplnom vychladeni stiahnut.

dadka212
9. okt 2011

@lusil2005 dík 🙂
a ty si teda riadna vrtula 😀 tolko toho stíhať pri malom mimču....

lussy23
9. okt 2011

@zdenallicka - kráasna tortička s scobym @79zuzana - krásna torta
baby prosím vás ako robíte tie roztrapkané torty?

pipka
9. okt 2011

@jakelina no bez toho, ze by som sa ti chcela pchat neviem kam 😀 je ta tvoja torticka bezkonkurencne najkrajsia 🙂 🙂 🙂 to vidno aj zdialky, ze je do detailu prepracovana 😉

ja som tiez len amater, ale detaily robia celok a ja si tiez dost vsimam, ake su lupene, ci niekde nie je stecena farba...a hlavne ak to niekto ide robit na svadbu, alebo si za to pyta peniaze...ked to robim doma pre seba a nie je to tip top, je to v poho... 😉
ale ta s tymi šulcami mi pride tak sup sup uplacana..teda obe 😝 😅

jakelina
9. okt 2011

@pipka právě, že ty šulce, jak píšeš ty byly hrozně tlusté a ještě různě tlusté, tak to vypadalo otřesně. Skoro bych se styděla to někomu na dort dát a ještě na svatbu. 😒
Děkuju moc, cením si to.

alenv
9. okt 2011

@jakelina když koukám na tvůj dort a ny ty druhé.. to se nedá srovnat.. a hlavně to ani není můj šálek kávy.. líbí se mi spíše dorty co jsi udělala ty..
tak jsem si objednala ty gelovky a nějaké potřeby na tvarování.. v týdnu to přijde tak se do něj pustím.. zkusím nejdříve tu marcipánovou hmotu a pak i z MMS.. uvidím s čím se mi bude pracovat dobře a taky chut.
dneska jsem si koupila http://www.oetker.cz/oetker_cz/html/default/deb... zdobení..ve skutečnosti opravdu pěkné a ani mi to nepřišlo drahé za 59Kč.. nevím 😀 ale chtěla bych použít ty malé kuličky ted na ten dortík..

jakelina
9. okt 2011

@alenv dík a kuličky využiješ, jsou hezké jako střed do malých kytiček atd....

dm1
9. okt 2011

@miciatko ja mam taku z ikea a ta je super velka drevenna dobre sa mi na tom robi

alenv
9. okt 2011

@jakelina http://www.oetker.cz/oetker_cz/html/default/deb... koukala jsem i na tento marcipán.. jsem ho tam promačkávala 😀 a byl pěkně měkounký.. říkala jsem si, že na ty postavičky by nemusel být špatný a také dobrá cena

alenv
9. okt 2011

@jakelina ona tam je takový 4 kombinace nevím jestli už jsi to viděla, ale jsou tam hvězdičky, srdíčka, velké perletové kuličky a ty uplně malinkaté perletové

dm1
9. okt 2011

@vladka1 ano moze ist hocijaky krem pod to je to ako pod cokoladu

@dadka212 ano je to ta forma co mala mat monika. aj ked ja som zrovna ine chcela ale aj tato je pekna

dm1
9. okt 2011

juj baby pisala mi spoluziacka ze by chcela svadobnu tortu a na nu nevestu so zenichom v saniach so psim zaprahom 😅 . No neviem veru ci sa na to dat. A este tam chce snehove vlocky ja som vedela ze si mam to vykrajovatko z MMB kupit 😝 este to doplnim kedze mi neoodpisala

mariann2
9. okt 2011

kočky. krásne tortičky ste popridávali, ja som sa nejako rozbehla, ale zaujímavé je, že na začiatku tohto týždňa som nemala nič a nakoniec som robila 6 tort, teraz nasleduje obdobie birmoviek, tak mám zase nasledujúce týždne toho neúrekom, to zas bude... 😉

dadka212
9. okt 2011

@dm1 to môže byť zaujímavá torta 😉

pipka
9. okt 2011

@jakelina no ved to...to vidno aj na fotke...taky amaterizmus hrubeho zrna 😝 to akokeby moja Hanka sulala 😅 😀

nabuduce jej dam sulat sulce na tortu a uvidis, ze budu krajsie 😅 😅 😉

katy1979
9. okt 2011

@tica tak taketo nieco v zivote neurobim. klobuk dole dievca

desmodka
9. okt 2011

baby idem objednavat z ebay-u ak nieco chcete tak piste do IP
http://www.ebay.co.uk/sch/angelcakecrafts/m.htm...

dakujem za lajky

dm1
9. okt 2011

@desmodka ty brdo niektore veci su tam teda desne predrazene tu vykrajovacku kitty som prave objednala z MMB za 89 KC 😨

pipka
9. okt 2011

@alenv to zdobení sa uz predava? 😕 ja som to u nas este v obchode nevidela, len v reklame zatial 😉
ale tiez uz mam na to zalusk 😀

desmodka
9. okt 2011

@dm1 hej hej uz som to pozerala, ale chcela by som od nej tu abecedu

zuba
9. okt 2011

@dadka212 @dm1 pridávam sa a teším sa na foto ak to zoberieš

pipka
9. okt 2011

@dm1 vies mi hodit link na tu vykrajovacku kitty? ja ju nikde neviem najst a zhanam ju uz dlllho 😅
dakujem 😉

dm1
9. okt 2011

@pipka tu je http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48927951&tab=2. ja to chcem hlavne na pernicky kittynkove 😎

pipka
9. okt 2011

@dm1 dakujeeem, ved presne aj ja aj ja 😀 😀

dm1
9. okt 2011

@zuba este mi neodpisala vobec ta z MMB tak potom doplnim do tej objednavky aj to co si ty doplnala 😉

pipka
9. okt 2011

@dm1 len kukam, ze to je cesky MMb, to si si objednala na slovensko? a da sa v pohode? 😕

dm1
9. okt 2011

@pipka nie k mojej sestre do CR