Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
10. feb 2010

Písala Nie pýsala. 😀 😀 😀

henikav1
10. feb 2010

dobre vinka, len preto ma to napadlo, ze som ju videla ked som nieco objednavala odtial a 1vou triedou to mas na druhy den doma, ale mas pravdu, da sa aj namiesat, ale takto mas info do buducna
Ja uz mam svojich favoritov a od jedneho dodavatela uz urcite nebudem objednavat. Objednala som a nic, len vygenerovana odpoved cislo objednavky a odvtedy ziadna sprava, tak sme mu volali ze co s balickom, druhy, co som objednavala zaroven s nim, prisiel vcera a on prosim pekne ho este ani nezbalil, ani neposlal, vraj sa chysta na to koncom tyzdna. Myslim si ze mohol aspon zavolat a povedat ze nema cas, nemam rada taketo jednanie bez odpovede.

vinka
10. feb 2010

Neurologia ani jojoi?Aj s toho by to mohlo ísť si myslím ja. 😕 A do akej formy si robila?Do okrúhlej klasickej? 😕

neurologia
10. feb 2010

tu som este jojo nevidela iba haribo....ale nasla som take tie marschmalows na opekanie tak som premyslala ze tie kupim...mohlo by to ist aj z toho nie?
ano do okruhlej som to robila-skusala....a kedze uz bola na svete piskota tak som spravila nepecenu jablkovu na pochutenie.... 😉

henikav1
10. feb 2010

no jasne neurologia a mne si narobila take chutky, ze mi tu slinky tecu po stole. A to by som mala pracovat a nie slintat po dokladoch 😀 😀 😀

vinka
10. feb 2010

Baby už som pridala Vivine do albumu moje výtvory. 😀

henikav1
10. feb 2010

vinka, pekne, celkom sa ti podarili. Ten kraj sa ti strapka, lebo tam mas podla mna priliz vela praskoveho cukru, ale mne sa strapka presne tak isto. Koniec koncov, ani skutocne kvety nie su uplne dokonale a kazdy je iny. Sikulka si, uvidis, 256ty kvietok bude este krajsi, aspon ja sa tak utesujem 😵 😵 😵

vinka
10. feb 2010

😀 😀 😀 😀 že 256-tý

alionuska
10. feb 2010

Vinka...podla mna ani tak nie je problem v hmote,ako to,ze si ju nechala dost hrubu...a mohla si pridat ceru do toho,alebo susene mlieko...to by pomohlo...
A teda heni...ty si aka slušačka! 🙂 😀 😀 taku tortu si odmietla..aspon by si si natrenovala modelovanie muzskej pychy... 😀 😀 ci zazraku,ako si napisala...ale je to na tebe...videla som take morbidne torty,ze toho som sa aj ja bala...taky pipik je v porovnani s tym ozaj na smiech...pockajte nieco najdem a potom mi napiste ci by sa vam o tom aj nesnivalo.... 😀 😀 😀

vinka
10. feb 2010

Hej Ali bolo to dosť hrubé a aj ten cukor si myslím,že bola chyba.A to aj ceru môžem do toho dať? 😕 Vieš ono ja som takú hmotu nikdy nerobila a ani nevidela.Takže je to problém.Ale pri 256-tej torte už budem vedieť aj hmotu robiť. 😀

henikav1
10. feb 2010

babulky, uz je ten zazrak hotovy 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=okruhle-torty/vale...

henikav1
10. feb 2010

vsak ste si vobec nevsimli ze som mala malo usiek na maslu? 😀 😀 😀

vinka
10. feb 2010

Henikav to si ty robila? 😕

vinka
10. feb 2010

Ali jaké obludy si tu hodila? 😕 😀 😀

henikav1
10. feb 2010

veru ja vinka, ale neboj sa, ja sa to raz naucim 😀
ali fakt hnusoby, sice su dobre urobene, ale fuj

vinka
10. feb 2010

Myslela som to,že je krásna.Ta kde ja takú vyplodím.No ja chcem tiež túto robiť preto robím ruže. 😀 😀 😀 Tak budeš môcť porovnať. 😀 A to nie skoro na valentína? 😕 To bude teraz čakať do nedele alebo ju zchrúmete už teraz. 😀

henikav1
10. feb 2010

vinka, ja zajtra hned po praci odchadzam za manzelom, mame sa stretnut v piatok rano v Prahe, preto som trosku popredu. Poradim ti ak chces, urob si vela vela usiek, ja som ich nemala dost 😉
a ak chces fotopostup na maslu, tak ti poslem, daj vediet

vinka
10. feb 2010

hej budem rada dík. 😉

henikav1
10. feb 2010

vinka, poslala som ti

vinka
10. feb 2010

Henikav dík určite mi to pomôže. 😉

cessy
10. feb 2010

ali...no tak toto je teda ine kafe, teraz mi to tak pripada, ze neaky pipik 😅 je oproti tomuto nic
fuuuj, to je otrasne....a ten hnedy pan no hruza, brrr dufam ze sa mi o tom nebude snivať 😕 😨 ☹

heni pekna torticka, z coho si robila potah??

cessy
10. feb 2010

http://cakecentral.com/modules.php?name=gallery...

toto som myslela 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

alionuska
10. feb 2010

No veru cessy ze??Otrasne..ako to moze niekto jest,aj ked je to len torta 😀 😀 😀

henikav1
10. feb 2010

cessy fuj, ako mrtvola v rozklade 😠

To je len taka malicka pre nas dvoch, robila som z mmf, ako inac, cakam ze budem mat to susene mlieko po vikende, aj ten sirup mi vraj uz prisiel, takze po vikende sa zas na nieco vrhnem, skusim ten mliecny marcipan a vsetky pomocky. To bude teda poplatana torta 😀 😀 😀

cessy
10. feb 2010

no mna az striasalo ked som to pozerala....asi som neaka slabsia natura....ale ak este neake mas, tak daj..... 😀

cessy
10. feb 2010

jeeej ved ja listujem dalej a tam dalsie hrôzostrasne torty 😕

henikav1
10. feb 2010

cessy, nic si z toho nerob, aj ja som slabsia natura co sa takychto veci tyka 😝 😝

sofi07
10. feb 2010

heni super, cim si otlacala tu maslu?aj spiralky🙂sikovnica

henikav1
10. feb 2010

spiralky som si len natocila pasiky na rucku varechy a nechala stvrdnut no a maslicky, zasmejes sa, otlacila som tam sitko co pouzivam na scedenie cestovin 😀 a kde tu som otlacila taku koralku vo forme kvietku co som nasla doma 😀 totalna improvizacia 😀