Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
14. okt 2011

@dm1 ďakujem moc za pochvalu 😅

alenv
14. okt 2011

ahoj holky.. tak právě jsem dodělala svůj PRVNÍ dort v životě.. peču, ale dorty ne.. všechno byla premiéra.. hmota je mléčný marcipán a fakt se z něj nedělá uplně nejlíp, zkusím i něco jiného.. je dost takovej tuhej, takže se z něj docela špatně modeluje..
jen chci říct, že s váma se nemůžu ani za NIC rovnat.. máte nádherné dorty.. ale věřím, že jednou mi to půjde stejně dobře.. ze své první práce mám opravdu radost.. zítra je mému synovi půl roku a jedu na oslavu kamarádky syna 5 let a dortík chci vzít sebou.. tak snad se vám bude aspon trošku líbit je uplně první tak to berte v podtaz 😀 😀 😀 a teda musím říct, že na fotce vypadá hůř ted večer se mi to nějak špatně fotí. Jinak všm děkuju za rady, kdo mi pomohl

mailli
14. okt 2011

@pattinka díky 🙂 ale snad tvůj první dort zas taková hromádka neštěstí nebyl... 😉

katy1979
14. okt 2011

@alenv ze prvy? 😅 ja by som sa s nim narobila aj teraz a maturovala nad tym. uzasny. to ako bude vyzerat 10 ci 20?

mailli
14. okt 2011

@alenv moc se ti povedl!!! ty figurky jsou k sežrání, jestli mi dovolíš ten výraz 😀 vážně krása!!!

jakelina
14. okt 2011

@alenv je krásný a fakt na první super. 😉

alenv
14. okt 2011

@katy1979
@mailli
@jakelina jéé holky strašně moc děkujuuu fakt to člověka potěší.. což vy jistě víte.. děsně mě to začlo bavit 😀 😀 já bych na tom dělala blbostí, ale nechtěla jsem, aby to bylo moc přeplácané.. jen se bojím jak bude vypadat ráno 😀 😀
jinak fakt je to můj uplně první dort.. než pečení jsem spíš na vaření 😀 😀 ale nějak mám pocit na mateřské, že musím něco dělat 😀

katulkaaaaaa
14. okt 2011

@pristela proosiiim vysvetli mi techniku 2D ja tomu fakt nerozumiem tera som robila muzovi...podla obrazka...ze som si vyvalkala hmotu a spenlikom som presla vsetky hlavne tahy...tak sa to ma robit?lebo sa mi to zda strasne zlozite oproti vyrobe postaviciek....

katulkaaaaaa
14. okt 2011

@alenv krasne ak je prvy tak z teba nechapem 😉

zdenallicka
14. okt 2011

@tamichloe Tak upečte jen nějakou kulatou a na to třeba vykrajované kolečka z různobarevné hmoty.. 🙂

alenv
14. okt 2011

@katulkaaaaaa je uplně první🙂 ale veškeré informace jsem získala tady u vás 🙂 isnpiraci na netu.. a i vlastní fantazie a improvizace..

katulkaaaaaa
14. okt 2011

@dadka212 krasna torticka uz si pre nu bola?inak ja som si vypytala 35e za ducati tringel nedali...nevadiiii
@zdenallicka ajajaj citam ze dnes si nemala iba ty blby den,by som tej pani povedala viete ale uz nezijeme tak ze mlieko stoji 1kc a chleba 2ks...bohuzial.....ale nasralo by ma to neskutocne!!!!

katulkaaaaaa
14. okt 2011

@zdenallicka a krtecek je krasny!!!!

katulkaaaaaa
14. okt 2011

@alenv krasne!!!len tak dalej 🙂

katulkaaaaaa
14. okt 2011

@miciatko dakujem za postup 🙂

alenv
14. okt 2011

@katulkaaaaaa no už hledám příležitost komu upéct 😀 😀

tamichloe
14. okt 2011

@zdenallicka aj som tak prave rozmýšlala,že nejaky kruh...prave som našla na nete ,že dostať kupiť vykrajovatka na kvietky,...to aj v bežnom obchode zoženiem??prosím Ťa,kde najdem nejaky dobrý recept na marcipan?či u teba,kde maš tu kráásnu lokomotívu??

katulkaaaaaa
14. okt 2011

@pristela a ze mi sme drahe...a co ta cukraren 😀 nabuduce ked sa bude zdat vela poslem ich tam 😝 docitala som vas torticky som olajkovala,nadherne ste popridavali a teraz konecne spat 🙂 @lusil2005 este bojujes?

tamichloe
14. okt 2011

@alenv ahoj,prvý?? 😀 😀 no nadhera 😵 😵 určite to neni tvoja prva tortička....

akme
14. okt 2011

@dm1 ty si ešte hore? po nočnej? ja by som už odkvecla, síce ja by som toho veľa nenaspala keby som išla spať o šiestej a naša malá vstáva o pol siedmej 😝
@lucula73 ja som miešala MMF s RDI a išlo to pekne farbiť tak myslim aj s SFV 🙂
moja dnešná torta..................... inšpiráciaod NikaNika ďakujeeeeeeeeeem,
váha 8kg,kvety neidentikovateľný druh 😒 , plnka orechová, tmavý a biely faloš. paríž krém, každé poschodie 4x korpus, 3x plnenie, najmenšia mramorák, inak na sriedačku biely a tmavý plát

zdenallicka
14. okt 2011

@tamichloe Ta lokomotiva není moje..🙂

alenv
14. okt 2011

@tamichloe 😀😀 dík za lichotky.. ale opravdu první.. já se tu i na všechno ptala 😀 😀 a nikdy jsem nepekla žádný dort..

tamichloe
14. okt 2011

@zdenallicka aha,ja som to tak v rýchlosti čitala...a maš nejaky overeny recept na marcipán?asi to je tajomstvo,ak hej chapem...

zdenallicka
14. okt 2011

@tamichloe 500g moučkového cukru, 250g sušeného polotučného mléka, 3 lžíce medu, 2 lžíce aroma (kokos/rum/mandle), 3-5 lžic vody.. Cukr a mléko prosít, pořádně propracovat s ostatním a zabalit do fólie.. Nepřidávat další vodu, max. si do vody namočit ruce...

nelicefo
14. okt 2011

@alenv 😲 prvý??? ja mám za sebou dve torty ale toto??? tohto sa asi nedožijem 😅 😀 Klobúk dolu,nádhera 😵

tamichloe
14. okt 2011

@zdenallicka aha..hm...a ked to zabalim do folie?čo potom?

zdenallicka
14. okt 2011

@tamichloe Necháš to chvilku odpočinout, pak si to nabarvíš a potáhneš dort..🙂 Najeď si na youotube a zadej si potahování dortů a ono ti něco vyjede..🙂

cmeliak78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cmeliak78
14. okt 2011

Ten zajko je naozaj na zjedenie