Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
15. okt 2011

@dm1 uzaaastne, super napad 😵

desmodka
15. okt 2011

dakujem za vsetky paci sa mi
kraaasne torticky ste popridavali

@dm1 truhla zozala uspech, nikto to nebral morbidne a aj oslavenkyna sa na nej bavila 😀
@danciacik su to vykrajovacky http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
Triple leaf scroll cutter a Silhouette cutters a s patchworkom ti ja neporadim s tym som este nerobila 🙂

lenocka23
15. okt 2011

@dm1 fuuuha, to fakt? ja som mala pocit ze ked je to jedle v potahovke tak to bude aj v kreme znesitelne... mala by to byt torta naplnena cervenym kremom, ale je to pre mm do prace, tak zas az take nutne to nie je... 😉

lamps
15. okt 2011

@dm1 tá je krásne krásna 😅

mia114
15. okt 2011

Ja neviem s cokoladou robit zatia ☹ musim nabuduce vyskusat, z cokotransferom mi to moc nejde. Ale chcem skusit tu cokohmotu, zu si sice nepamatam kolko coho to tam ide, tak ak budete zlate napisete mi to? 😅 😅
Ked vidim tuto tvoju cokoladovu tortu, tak by som si hned objednala tu sugarvel 😅 len ked kukam tu cenu tak neviem, neviem, bo uz zachviilu idem do prace tak neviem ci budem este mat cas na pecenie 😖

dm1
15. okt 2011

@mia114 na jednu cokoladu 200g z lidla idu 4 lyzice kukuricneho sirupu

inak som sa bala ako sa mi bude oriezat ten vrch cokoladovy do tych obluckov podla krajky lebo na tortu som to capla cele ale islo to super z nahriatym nozom

@lenocka23 viem ze baby to spominali na dortomanii. ono potahovky je na torte 3-4mm len a kremu je tam daleko viac a ma aj svoju chut tak tam to asi viac citit. najlepsie skusit na nejakom kreme a uvidis. Baby to pisali ked chceli cierny krem a cervena byva rovnako previt co sa tyka farbenia ako cierna

lenocka23
15. okt 2011

@dm1 dakujem, nakoniec asi zafarbim len cesto na cerveno, tam by sa to mohlo stratit viac.. este uvidime, ale aspon budem vediet.. 🙂

ikula2
15. okt 2011

@dm1 nadhera s tou cokoladou, ale zial vobec to nechapem ako si to urobila, ved cokolada sa neda ohybat 😕 ,no musim si to zajtra este precitat, idem som taka unavena

dm1
15. okt 2011

a este takto nech vam chute narobim 😀

lucula73
15. okt 2011

babuľka ďakujem vám za všetky páči sa mi,veľmi ma to teší od vás 🙂

@dm1 krásna je tá krajka,aj celá tortička
@lamps tá margaretková je úžasne veselá,som si uložila,ak možem 😉
@anibas ten autobus sa mi veľmi páči,taký pekný som nenašla,moj malý je zbláznený do busov 😉

inak baby,ak by ste niektorá chceli tie biele americké cukríky,tak posuniem ,kúpila som od sofi07 asi pred dvoma mesiacmi,ona predávala,,ale po včerajšku ich už nechcem ani vidieť,mám ešte 4 sáčky....

dm1
15. okt 2011

@ikula2 ja som to nenechala uplne vytvrdnut len pokial to vyslovene netieklo z tade. Potom som to capla na tortu a dala do ladnicky stuhnut. Kedze to este nebolo stuhnute tak sa to nelamalo

dm1
15. okt 2011

@lucula73 coze sa ti nepaci na mojich oblubenych amerikancoch 😀 ? Mne uz dochadzaju a u sofi mam 7 balikov len nam to akosi nevychadza sa stretnut. ked pojdem s malym na tu operaciu jej brnknem.

mia114
15. okt 2011

@dm1 dakujem, tak coskoro vykysam tu cokohmotukukuricny sirup mam doma 😉

lamps
15. okt 2011

@lucula73 😅 jasné, že môžeš. Veľmi sa teším, že sa torta páči, páčila sa aj kamoške, ktorej som ju robila pre otca. Tak som spokojná a vytešená 😅 😅 😅 .

Inak u nás v PE je nový obchod s cukrárskymi potrebami. Na hlavnej ceste vedľa Tesca v tom obchodnom dome Galaxy. Už som to tam bola poobzerať a aj nakúpiť 😀 😀 😀 . Nákup mi platili dve kamošky, ktoré mi takto urobili radosť k nedávnym narodkám 😀 😀 😀 .

janulkamartinko
15. okt 2011

Dakujem Vam moc za pochvaly ste fakt zlate,ma tak napadlo nejdeme do seba ryt ako tie kozy na TOM? mali by sme tu veselsie :D predsa sa tu opakuju niektore otazky tak preco neodbyt odpovedou nalistuj si v prispevkoch? Samozrejme srandujem 🙂 naozaj ste tu vsetky super 🙂

lucula73
15. okt 2011

@dm1 viem že mmf sa zle farbí,ale včera som zmiešala na polovicu so smartflexom,ani to moc nepomohlo,červenú ako tak,na čiernu som minula pol fľašky....a ten kúsok zelenej hmoty bol čisto z tých cukríkov,amen tma 😠 ,totálne sa mi rozpadalo,povodne som chcela iba trávu akože okolo lienky z cesnakového lisu spraviť,ale sa mi úplne mrvilo 😝 😝

lucula73
15. okt 2011

@lamps teba som sa chcela spýtať,tie tvoje tortičky sú nejaké vysoké,či sa mi to len zdá?to z koľkých korpusov robíš?to sú potom riadne "tortičky" 🙂 🙂

alenv
15. okt 2011

holky synovec ted bude mít druhé narozeniny.. pošlu fotky dortů co by se mi líbily jako inspirace přidejte názor děkuju.. ale docela tíhnu k prvnímu nebo druhýmu 😀

katulkaaaaaa
15. okt 2011

@janulkamartinko jani 100 bodov 😀 😀 😀 esteze existuje mk

alenv
15. okt 2011

jo a taky dodávám foto dortu rozkrojeného 🙂 snaha o mramorový korpus a šlehačkový krém

lamps
15. okt 2011

@lucula73 neviem, väčšinou vážia 3 - 3,80 kg. Ale táto posledná margarétková bola väčšia, mala 4,90 kg. Robila som ju z troch korpusov, len plnky bolo akosi viac, lebo som namiesto 2-och 180 ml šľahačiek dala dve 250 ml šľahačky 😀.

janulkamartinko
15. okt 2011

@katulkaaaaaa Ty ale naozaj ved kto iny by mi poradil a pochvalil torty? nech zije Modry konik 😀

lusil2005
15. okt 2011

@dm1 no to mna tiez minule napadlo ze keby som posledny zalievala vrch, spojilo by sa to s bokmi. ta torticka je dokonala! ani ju nejedzte, to je skoda! 😀

tamichloe
15. okt 2011

@lamps jeej ,ty si z PE? no super..a v tom obchode maju aj vykrajovatka ,myslim na kvetinky na torty...

dm1
15. okt 2011

@lusil2005 no ja som sa vzdy bala ze ked budem liat teplu coko k tym bokom tak to nejako poskodi ale nie super to bolo. A torta uz je nacata sak mm okolo mna stepoval ze kedy ju akoze uz moze konecne aj jest 😀 tak som ju odfotila a rovno nakrajala

tamichloe
15. okt 2011

ja viem,že som otravna...a nedali by ste mi recept na plnku so šlahačkou?dakujem

tamichloe
15. okt 2011

@lamps ja viem,že som otravna...a nedali by ste mi recept na plnku so šlahačkou?dakujem

lucula73
15. okt 2011

@tamichloe teraz kukám ty si z pd?lebo jeden obchod s cukr. pomockami je aj na námestí ,kde sa dá minúť straaašne veľa peniažkov 😀

@lamps 🙂 ..lebo na fb čo som kukala minule tie prekrojené,tak mali koopec vrstiev 🙂 .ale krásne sú všetky 😉

vlada111
15. okt 2011

@adrianai no u nás v Špačinciach. Ale keby si chcela, kúpim to tu a donesiem ti to do TT 🙂

vlada111
15. okt 2011

@dajna11 a mala si aj zaplatené?